Reiziger assisteert Koeman op EK in Duitsland
FRANKFURT (ANP) - Michael Reiziger maakt komende zomer tijdens het EK deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. Op verzoek van bondscoach Ronald Koeman wordt de trainer van Jong Oranje tijdelijk doorgeschoven.
Koeman heeft nu al zijn broer Erwin en Sipke Hulshoff als assistent. Patrick Lodewijks is de keeperstrainer van Oranje. Keeperstrainer Khalid Benlahsen, fysieke coach Rick Rietveld en video-analist Roel de Liège van Jong Oranje worden tijdens het EK ook aan de staf van het Nederlands elftal toegevoegd. Ook materiaalman Tom Slothouber en kok Bob Schoneveld zijn nieuw in de staf van Oranje voor het EK.
De 23-koppige EK-selectie van Oranje kan tijdens de Europese eindronde in Duitsland terugvallen op een begeleidingsteam van 37 man sterk. Het team bestaat verder uit René Wormhoudt (fysieke trainer), Réne Felen (teamontwikkeling), Steijn Spreij en Jaimy Hulsker (performance analist), Tim Janssen, David van Maurik (data-analisten), Edwin Goedhart (bondsarts), Wart van Zoest (orthopedisch chirurg), Raymond Meyer, Martin Cruijff, Arno Philips, Jope Mous, Lianne van Ruitenbeek (fysiotherapeuten), Rob Koster, Michael Olivieira (masseurs), Jurgen Mulder en Robbin Schut (koks), Arend de Kruijff, Jesse de Vente, Jan van Straalen (materiaalmannen), Eugène Lebon (veiligheid) , Bas Ticheler (persman), Monique Kessels (media operations & communicatie), Gilliano Nijman (content, Michel ten Brinke (travel), Brecht Kramer en Rens Elbertsen (teammanagers)
.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
5 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
8 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
14 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
16 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
17 uur geleden