Reizen naar Bonaire vanaf 19 mei weer mogelijk
DEN HAAG (ANP) - Vanaf 19 mei is reizen naar Bonaire weer mogelijk. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt berichtgeving hierover door De Telegraaf.
Dinsdagavond stond al te lezen in een Kamerbrief van demissionair ministers Hugo de Jonge, Kajsa Ollongren en Ferdinand Grapperhaus dat Bonaire niet langer als hoogrisicogebied wordt beschouwd. Er zijn minder coronabesmettingen en er worden minder mensen opgenomen op verpleegafdelingen en ic's.
Dat betekent dat de kleurcode volgende week woensdag van oranje naar geel kan, aldus de zegsman.
Vanaf 15 mei zal voor andere afzonderlijke landen weer een reisadvies worden gegeven door het ministerie van Buitenlandse Zaken, zo werd dinsdag bekend. Vanaf eind vorig jaar stonden alle landen in de wereld op oranje, wat inhoudt dat niet-noodzakelijke reizen ernstig worden ontraden.
Geel
Volgens ingewijden gaan Portugal, Finland, de Canarische Eilanden, de Spaanse eilanden Balearen en Griekse eilanden in de Egeïsche Zee waarschijnlijk als eerste weer op geel. Welke landen weer 'geel' worden zodat mensen er vrij naartoe kunnen reizen, wordt door het ministerie direct na middernacht bekendgemaakt, aldus de zegsman. Dus in de nacht van vrijdag op zaterdag.
Daarbij geldt wel dat het kan zijn dat sommige landen juist geen Nederlanders willen toelaten wegens de situatie rondom corona hier. Landen die een inreisverbod hebben van Nederlanders zullen daarom sowieso oranje blijven kleuren, aldus de woordvoerder. Ook is het mogelijk dat landen weliswaar 'geel' krijgen, maar dat Nederlanders die erheen reizen misschien wel te maken krijgen met verplichtingen ten aanzien van testen of quarantaine. In dat geval zal het ministerie dat er duidelijk bij vermelden.
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
5 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
8 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
10 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
17 uur geleden