Reizen naar Bonaire vanaf 19 mei weer mogelijk
DEN HAAG (ANP) - Vanaf 19 mei is reizen naar Bonaire weer mogelijk. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt berichtgeving hierover door De Telegraaf.
Dinsdagavond stond al te lezen in een Kamerbrief van demissionair ministers Hugo de Jonge, Kajsa Ollongren en Ferdinand Grapperhaus dat Bonaire niet langer als hoogrisicogebied wordt beschouwd. Er zijn minder coronabesmettingen en er worden minder mensen opgenomen op verpleegafdelingen en ic's.
Dat betekent dat de kleurcode volgende week woensdag van oranje naar geel kan, aldus de zegsman.
Vanaf 15 mei zal voor andere afzonderlijke landen weer een reisadvies worden gegeven door het ministerie van Buitenlandse Zaken, zo werd dinsdag bekend. Vanaf eind vorig jaar stonden alle landen in de wereld op oranje, wat inhoudt dat niet-noodzakelijke reizen ernstig worden ontraden.
Geel
Volgens ingewijden gaan Portugal, Finland, de Canarische Eilanden, de Spaanse eilanden Balearen en Griekse eilanden in de Egeïsche Zee waarschijnlijk als eerste weer op geel. Welke landen weer 'geel' worden zodat mensen er vrij naartoe kunnen reizen, wordt door het ministerie direct na middernacht bekendgemaakt, aldus de zegsman. Dus in de nacht van vrijdag op zaterdag.
Daarbij geldt wel dat het kan zijn dat sommige landen juist geen Nederlanders willen toelaten wegens de situatie rondom corona hier. Landen die een inreisverbod hebben van Nederlanders zullen daarom sowieso oranje blijven kleuren, aldus de woordvoerder. Ook is het mogelijk dat landen weliswaar 'geel' krijgen, maar dat Nederlanders die erheen reizen misschien wel te maken krijgen met verplichtingen ten aanzien van testen of quarantaine. In dat geval zal het ministerie dat er duidelijk bij vermelden.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
15 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
18 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
21 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden