Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Reizen Duitsers in 'besmette' gebieden kan worden beperkt'

'Reizen Duitsers in 'besmette' gebieden kan worden beperkt'

BERLIJN (ANP) - Het kan inwoners van Duitsland worden verboden verder dan 15 kilometer van hun woonplaats te reizen als de regionale overheid dat bepaalt op basis van de besmettingsgraad in de plaats of streek. Dat zijn, volgens de krant Bild, bondskanselier Merkel en de zestien deelstaten overeengekomen voorafgaande aan hun overleg over nieuwe coronamatregelen en de verlenging van de bestaande. De deelstaten kunnen tot de ingrijpende beperking van de bewegingsvrijheid overgaan als er ergens in zeven dagen tijd meer dan tweehonderd nieuwe besmettingen zijn vastgesteld.

Merkel en de deelstaten waren het er volgens Duitse media in grote lijn al over eens dat de bestaande coronabeperkingen zouden worden verlengd tot begin februari. Het cruciale overleg over extra maatregelen was gepland om 11.00 uur maar werd toen naar 13.00 en toen weer naar 14.00 uur uitgesteld volgens media.

Er was nog zoveel te bespreken dat de bijeenkomst is verschoven. De sfeer zou er ook niet beter op zijn geworden met de felle aanval van de sociaaldemocratische vicepremier en minister van Financiën Olaf Scholz begin deze week op zijn christendemocratische collega van Gezondheid, Jens Spahn, over diens haperende inentingsprogramma.

Sommige Duitse media meldden dat de bondskanselier op het laatste moment met de voorstellen is gekomen om de bewegingsvrijheid van burgers in gebieden met veel besmettingen ingrijpend te beperken. De beperking van 15 kilometer bestaat al in Saksen, maar verder had alleen de premier van Thüringen wel eens geopperd dat dat een goed idee zou zijn. Andere suggesties zijn de bezettingsgraad van het openbaar vervoer te beperken tot een kwart van de normale capaciteit en verdere beperkingen op te leggen aan de contacten tussen personen.

Meer uit Buitenland

Opnieuw gewonden door Russische aanvallen op Odesa

ODESA (ANP/DPA) - Bij een reeks Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa zijn zeker twee mensen gewond geraakt. Op meerdere plaatsen braken branden uit en dikke rookwolken hingen boven de stad.

1 uur geleden
Iran: alleen diplomatie kan conflict met VS oplossen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran houdt vol dat alleen diplomatie een einde kan maken aan het conflict met de Verenigde Staten en Israël. De Amerikaanse president Donald Trump zei zaterdag een Iraans voorstel voor heropening van de Straat van Hormuz en beëindiging van de gevechten te hebben afgewezen.

2 uur geleden
EU trekt 710 miljoen extra uit voor vluchtelingen en crises

NEW YORK (ANP) - De Europese Commissie trekt bijna 710 miljoen euro uit voor ontheemden in Afrika en mensen die elders in de wereld door crises zijn getroffen. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte dat zaterdag bekend in New York, waar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijeen is.

4 uur geleden
Weer protest in Madrid na uithuiszetting van 87-jarige vrouw

MADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.

6 uur geleden
Cubaanse minister haalt uit naar VS bij debat VN

NEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.

9 uur geleden
Eerste treffen Russische en Duitse ministers sinds Oekraïneoorlog

NEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.

10 uur geleden
China hamert bij VN op soevereiniteit landen, specifiek Cuba

NEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.

10 uur geleden