
Reisverzekering dekt claims vanwege coronavirus niet altijd
DEN HAAG (ANP) - Een reis- en annuleringsverzekering dekt claims vanwege het coronavirus niet altijd. Daarvoor waarschuwt het financiële klachteninstituut Kifid.
Bij de organisatie kwamen afgelopen tijd veel klachten binnen over doorlopende reis- en annuleringsverzekeringen in relatie tot de virusuitbraak. In drie daarvan heeft de geschillencommissie van Kifid geconcludeerd dat de geclaimde annuleringskosten of extra reis- en verblijfkosten niet gedekt waren volgens de geldende verzekeringsvoorwaarden.
Een van die zaken betrof een man wiens terugvlucht vanuit Marokko naar Nederland werd geannuleerd. De man moest daardoor langer in Marokko blijven. Hij claimt tevergeefs de extra verblijfkosten op zijn doorlopende reis- en annuleringsverzekering bij Univé. In de verzekeringsvoorwaarden stond dat dergelijke kosten zouden worden gedekt bij natuurgeweld en stakingen. Maar een viruspandemie is geen natuurgeweld, oordeelt de geschillencommissie.
Meer uit Financieel
HOFFMAN ESTATES (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - De Amerikaanse sieradenketen Claire's verkeert in financiële problemen. Het bedrijf heeft al faillissement aangevraagd in België en in onder meer de VS, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk is uitstel van betaling aangevraagd. Ook in Nederland lijkt de situatie onzeker.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven Besi, ASMI en ASML behoorden vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden op kwartaalresultaten van de Amerikaanse fabrikant van chipapparatuur Applied Materials, dat een belang heeft in Besi. Dat chipbedrijf zakte 3,3 procent en eindigde daarmee onderin de AEX. Branchegenoten ASMI en ASML daalden tot 2,8 procent.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en VVMC verwachten een stap van spoorvervoerder NS als ze dinsdag weer formeel in gesprek gaan over een nieuwe cao. Anders dreigen opnieuw stakingen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De grootste Amerikaanse fabrikant van chipapparatuur, die eerder dit jaar een belang heeft genomen in het Nederlandse Besi, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen, mede door een zwakke vraag in China. Het aandeel werd daarop 12,3 procent lager gezet. Branchegenoten KLA en Lam Research zakten 4,2 en 2,8 procent.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat volgende week nieuwe importheffingen op staal instellen. De week daarop wil hij met tarieven voor halfgeleiders komen, heeft Trump vrijdag gezegd tegen journalisten aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One. Dit is de nieuwste aanwijzing dat hij zijn tariefbeleid aanzienlijk wil uitbreiden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bedrijfsleven ziet na het uitblijven van een internationaal akkoord tegen plasticvervuiling een grotere noodzaak om in Nederland en Europa meer te investeren in recycling.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) een klacht ingediend tegen Canada, vanwege importbeperkingen van Chinees staal. De Chinese regering noemt die maatregel "typisch handelsprotectionisme" dat indruist tegen de regels van de internationale handelsarbiter.
5 uur geleden