Reissector op winst op beurs Tokio om aanstaande versoepelingen
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan noteerde maandag hoger in navolging van de stevige koerswinsten op Wall Street voor het weekend. Beleggers lijken zich neer te leggen bij het vooruitzicht van verdere renteverhogingen door de centrale banken. Reisaandelen in Tokio knalden omhoog na berichten in lokale media dat de Japanse regering van plan is individuele reizen te hervatten, de eis om groepsreizen te boeken zou komen te vervallen. Sinds de coronapandemie is reizen naar Japan aan strikte regels verbonden.
De Nikkei-index noteerde tegen het einde van de handelsdag 1,1 procent hoger op 28.520,22 punten. Luchtvaartmaatschappij Japan Airlines steeg 2 procent en rivaal ANA Holdings klom dik 2 procent na de berichten over de poging om toerisme en zakenreizen nieuw leven in te blazen. Reisbedrijven als HIS en AirTrip wonnen respectievelijk 2 procent en ruim 7 procent. Momenteel geldt een maximum aantal reizigers dat dagelijks naar Japan mag reizen.
De zwakke yen trekt mogelijk ook internationale toeristen, aangezien het voor hen goedkoper is geworden Japan te bezoeken. De munt staat momenteel in waarde op het laagste niveau afgezet tegen de dollar in bijna een kwart eeuw.
De All Ordinaries in Sydney steeg 1,1 procent. De beurzen in China, Hongkong en Zuid-Korea bleven vanwege een feestdag gesloten.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.
6 uur geleden