Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reissector op winst op beurs Tokio om aanstaande versoepelingen

Reissector op winst op beurs Tokio om aanstaande versoepelingen

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan noteerde maandag hoger in navolging van de stevige koerswinsten op Wall Street voor het weekend. Beleggers lijken zich neer te leggen bij het vooruitzicht van verdere renteverhogingen door de centrale banken. Reisaandelen in Tokio knalden omhoog na berichten in lokale media dat de Japanse regering van plan is individuele reizen te hervatten, de eis om groepsreizen te boeken zou komen te vervallen. Sinds de coronapandemie is reizen naar Japan aan strikte regels verbonden.

De Nikkei-index noteerde tegen het einde van de handelsdag 1,1 procent hoger op 28.520,22 punten. Luchtvaartmaatschappij Japan Airlines steeg 2 procent en rivaal ANA Holdings klom dik 2 procent na de berichten over de poging om toerisme en zakenreizen nieuw leven in te blazen. Reisbedrijven als HIS en AirTrip wonnen respectievelijk 2 procent en ruim 7 procent. Momenteel geldt een maximum aantal reizigers dat dagelijks naar Japan mag reizen.

De zwakke yen trekt mogelijk ook internationale toeristen, aangezien het voor hen goedkoper is geworden Japan te bezoeken. De munt staat momenteel in waarde op het laagste niveau afgezet tegen de dollar in bijna een kwart eeuw.

De All Ordinaries in Sydney steeg 1,1 procent. De beurzen in China, Hongkong en Zuid-Korea bleven vanwege een feestdag gesloten.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone daalt stevig in januari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.

7 minuten geleden
Nieuwe afspraken overheid, netbeheerders en bedrijven om vol net

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.

37 minuten geleden
Duitse maker van Persil koopt Nederlandse coatingspecialist Stahl

WAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.

1 uur geleden
CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

1 uur geleden
TomTom onderuit op Amsterdamse beurs na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Navigatiedienstverlener TomTom presenteerde zijn jaar- en kwartaalcijfers en verloor 12 procent aan waarde. Het bedrijf waarschuwde dat het tot 2027 duurt voordat de omzet zal groeien, maar verwacht dit jaar wel de winstgevendheid te verbeteren.

2 uur geleden
Deel Jumbo-supermarkten in het noorden later open door code rood

VEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.

2 uur geleden
Navigatiebedrijf TomTom boekt minder omzet, dringt verlies terug

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.

3 uur geleden