Reissector: in 2024 voor het eerst meer boekingen dan voor corona
UTRECHT (ANP) - Op vakantie gaan is dit jaar voor het eerst weer populairder dan voor de coronapandemie. Volgens branchevereniging ANVR komt dat mede doordat Nederlanders na maanden van slecht weer graag naar het buitenland willen. Zij laten zich daarbij niet tegenhouden door hogere prijzen, is de verwachting.
Reisorganisaties verwachten dankzij de prijsstijgingen, in 2024 van zo'n 5 procent, dit jaar hun hoogste omzet ooit te boeken. Vorig jaar viel de omzet van de sector naar schatting al 5 tot 10 procent hoger uit dan in 2022, geholpen door forse prijsverhogingen van zeker 10 tot 15 procent. De ANVR kijkt, in aanloop naar de Vakantiebeurs van later deze week in Utrecht, dan ook terug op een positief 2023. Sinds mei lag het aantal boekingen boven het niveau van 2019.
Werkgerelateerde reizen werden afgelopen jaar ook weer steeds normaler. Dat herstel gaat dit jaar nog sneller. "Een groot gedeelte van de zakelijke reizen kan niet vervangen worden door vormen van virtuele ontmoetingen", stelt de ANVR.
Frankrijk
Ook vakantieplatform Zoover zag de afgelopen weken het aantal boekingen terugkomen op het niveau van voor de coronacrisis. "We zien dat de tendens van voor corona weer helemaal terug is", licht operationeel directeur Reinoud Koot toe. "Gezinnen bespreken tijdens de kerst en Nieuwjaar waar ze heen willen en direct daarna vroegboeken ze hun zomervakantie. Ook zien we dat mensen weer dezelfde hotels, appartementen en andere accommodaties boeken als voor corona."
Frankrijk is nog altijd het populairst onder Nederlanders, blijkt volgens Zoover uit het zoekgedrag. Het hoogste aantal boekingen op de site is voor Spanje, waar een derde van de vakanties heengaat. Ook Turkije en Griekenland zijn populair. Mensen boeken nu vooral voor de meivakantie.
Volgens Zoover werden vakanties afgelopen jaar gemiddeld ruim 12 procent duurder. Alleen Egypte werd goedkoper, met meer dan 12 procent. Dat komt door de oorlog tussen buurland Israël en Hamas.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
24 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
4 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
4 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
5 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
5 uur geleden