Reissector: in 2024 voor het eerst meer boekingen dan voor corona
UTRECHT (ANP) - Op vakantie gaan is dit jaar voor het eerst weer populairder dan voor de coronapandemie. Volgens branchevereniging ANVR komt dat mede doordat Nederlanders na maanden van slecht weer graag naar het buitenland willen. Zij laten zich daarbij niet tegenhouden door hogere prijzen, is de verwachting.
Reisorganisaties verwachten dankzij de prijsstijgingen, in 2024 van zo'n 5 procent, dit jaar hun hoogste omzet ooit te boeken. Vorig jaar viel de omzet van de sector naar schatting al 5 tot 10 procent hoger uit dan in 2022, geholpen door forse prijsverhogingen van zeker 10 tot 15 procent. De ANVR kijkt, in aanloop naar de Vakantiebeurs van later deze week in Utrecht, dan ook terug op een positief 2023. Sinds mei lag het aantal boekingen boven het niveau van 2019.
Werkgerelateerde reizen werden afgelopen jaar ook weer steeds normaler. Dat herstel gaat dit jaar nog sneller. "Een groot gedeelte van de zakelijke reizen kan niet vervangen worden door vormen van virtuele ontmoetingen", stelt de ANVR.
Frankrijk
Ook vakantieplatform Zoover zag de afgelopen weken het aantal boekingen terugkomen op het niveau van voor de coronacrisis. "We zien dat de tendens van voor corona weer helemaal terug is", licht operationeel directeur Reinoud Koot toe. "Gezinnen bespreken tijdens de kerst en Nieuwjaar waar ze heen willen en direct daarna vroegboeken ze hun zomervakantie. Ook zien we dat mensen weer dezelfde hotels, appartementen en andere accommodaties boeken als voor corona."
Frankrijk is nog altijd het populairst onder Nederlanders, blijkt volgens Zoover uit het zoekgedrag. Het hoogste aantal boekingen op de site is voor Spanje, waar een derde van de vakanties heengaat. Ook Turkije en Griekenland zijn populair. Mensen boeken nu vooral voor de meivakantie.
Volgens Zoover werden vakanties afgelopen jaar gemiddeld ruim 12 procent duurder. Alleen Egypte werd goedkoper, met meer dan 12 procent. Dat komt door de oorlog tussen buurland Israël en Hamas.
Meer uit Binnenland
BONN (ANP) - Flinke stofwolken uit de Sahara waaien de komende dagen over West-Europa heen. De Europese weer- en klimaatdienst Copernicus ziet een opvallend grote stofpluim naderen, die eerst Spanje en Portugal bereikt en aan het eind van de week op grotere hoogten ook over Nederland en zelfs Scandinavië trekt.
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ouders van slachtoffers in de Barendrechtse zedenzaak zijn blij met de straf die de rechtbank Mels van B. (46) dinsdag oplegde. Van B. kreeg naast tbs met dwangverpleging ook een celstraf, die vier jaar hoger was dan de veertien jaar die het Openbaar Ministerie had geëist. Door de hogere straf vrezen de ouders wel dat Van B. in hoger beroep gaat. "Daar zit niemand op te wachten", zei een woordvoerder van Namens de Familie. "Deze zaak was slopend. Het was een loodzwaar traject."
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht veroordeeld tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes. De rechtbank ging vier jaar uit boven de eis van het Openbaar Ministerie, vanwege de ernst en omvang van de zaak, waarin de verdachte zijn eigen belangen telkens boven die van de slachtoffers heeft gesteld. De hoogte van de celstraf werd door publiek op de tribune met juichkreten begroet.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
17 uur geleden