Reissector: in 2024 voor het eerst meer boekingen dan voor corona
UTRECHT (ANP) - Op vakantie gaan is dit jaar voor het eerst weer populairder dan voor de coronapandemie. Volgens branchevereniging ANVR komt dat mede doordat Nederlanders na maanden van slecht weer graag naar het buitenland willen. Zij laten zich daarbij niet tegenhouden door hogere prijzen, is de verwachting.
Reisorganisaties verwachten dankzij de prijsstijgingen, in 2024 van zo'n 5 procent, dit jaar hun hoogste omzet ooit te boeken. Vorig jaar viel de omzet van de sector naar schatting al 5 tot 10 procent hoger uit dan in 2022, geholpen door forse prijsverhogingen van zeker 10 tot 15 procent. De ANVR kijkt, in aanloop naar de Vakantiebeurs van later deze week in Utrecht, dan ook terug op een positief 2023. Sinds mei lag het aantal boekingen boven het niveau van 2019.
Werkgerelateerde reizen werden afgelopen jaar ook weer steeds normaler. Dat herstel gaat dit jaar nog sneller. "Een groot gedeelte van de zakelijke reizen kan niet vervangen worden door vormen van virtuele ontmoetingen", stelt de ANVR.
Frankrijk
Ook vakantieplatform Zoover zag de afgelopen weken het aantal boekingen terugkomen op het niveau van voor de coronacrisis. "We zien dat de tendens van voor corona weer helemaal terug is", licht operationeel directeur Reinoud Koot toe. "Gezinnen bespreken tijdens de kerst en Nieuwjaar waar ze heen willen en direct daarna vroegboeken ze hun zomervakantie. Ook zien we dat mensen weer dezelfde hotels, appartementen en andere accommodaties boeken als voor corona."
Frankrijk is nog altijd het populairst onder Nederlanders, blijkt volgens Zoover uit het zoekgedrag. Het hoogste aantal boekingen op de site is voor Spanje, waar een derde van de vakanties heengaat. Ook Turkije en Griekenland zijn populair. Mensen boeken nu vooral voor de meivakantie.
Volgens Zoover werden vakanties afgelopen jaar gemiddeld ruim 12 procent duurder. Alleen Egypte werd goedkoper, met meer dan 12 procent. Dat komt door de oorlog tussen buurland Israël en Hamas.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
15 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Net als in voorgaande jaren zijn de meeste lintjes toegekend aan inwoners van Rotterdam. Zestig mensen uit de Maasstad kregen vrijdag een koninklijke onderscheiding tijdens de lintjesregen. Vorig jaar waren het er 50 en een jaar eerder 49.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Actrice en regisseuse Willeke van Ammelrooy heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege haar "exceptionele verdiensten op het terrein van film en toneel". Bij de lintjesregen werden ook schrijfster Esther Verhoef, muzikant Ton Scherpenzeel en drag queen Dolly Bellefleur geëerd.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van elke tien koninklijke onderscheidingen bij de lintjesregen gaan meer dan zes naar een man. Minder dan vier op de tien lintjes zijn voor vrouwen. Het verschil wordt kleiner, maar dat gaat met heel kleine stapjes.
39 minuten geleden