Reisorganisaties weten nog niet of vakanties Ecuador doorgaan
DEN HAAG (ANP) - Reisorganisaties Sawadee, Travel Trend en NBBS Reizen weten nog niet of vakanties naar Ecuador komende tijd door kunnen gaan. Via deze reisbureaus zijn op dit moment geen Nederlandse reizigers in het onrustige land, zeggen ze. Maar de drie aanbieders hebben wel reizen naar Ecuador in de planning staan.
Momenteel zijn er "niet heel veel" Nederlandse reizigers in Ecuador, zegt een woordvoerder van de branchevereniging van reisorganisaties ANVR. Hoeveel mensen het er zijn, weet hij niet. Onder meer TUI, de ANWB en Riksja Travel bieden ook vakanties naar Ecuador aan, maar laten weten dat via die organisaties momenteel geen Nederlanders in het Zuid-Amerikaanse land zijn.
Vier mensen zouden over een paar dagen naar Ecuador gaan, meldt directeur Berend Simons van Sawadee. Of hun reis doorgaat of niet, mogen ze volgens hem zelf bepalen. "Voelen mensen zich er prettig bij? Dan wordt de reis alsnog uitgevoerd", zegt hij. Later woensdag spreekt zijn reisorganisatie met mensen hierover.
Aanstaande reizen
Over twee weken zou een grotere groep van 22 mensen naar Ecuador gaan. Of zij op reis kunnen, hangt volgens Simons af van hoe de situatie in het land zich ontwikkelt. "We kijken het per dag aan."
De eerste reis naar Ecuador via Travel Trend en NBBS Reizen is veel later, namelijk in juli. "We houden in de gaten of het verstandig is om dan te gaan. Het is nog te vroeg om daar een beslissing over te nemen. Als het te gevaarlijk is, laten we geen mensen vertrekken", zegt directeur Natasja Eshuis. Twee mensen hebben volgens haar deze reis geboekt. "Maar ik kan me voorstellen dat mensen afwachten met boeken."
Ontsnapping drugscrimineel
Het is onrustig in Ecuador sinds de beruchte drugscrimineel Fito onlangs ontsnapte uit een Ecuadoraanse gevangenis. President Daniel Noboa kondigde daarom maandag de noodtoestand af. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken wijst in een nieuw reisadvies voor Ecuador op "heftige gewelddadige incidenten" waarbij doden zijn gevallen, maar heeft de kleurcode in het advies niet aangepast. Voor het grootste deel van het land geldt code geel, wat betekent dat je naar het gebied kunt reizen, maar wel moet oppassen voor risico's.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
5 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
17 minuten geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere plaatsen in het land kunnen mensen de schaatsen onderbinden. Zo hebben in De Lier (Zuid-Holland) en in Zeist (Utrecht) de vorst en het werk van vrijwilligers ervoor gezorgd dat schaatsers vanaf 8.30 uur over de baan kunnen rijden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - NPO 3FM kijkt terug op een onvergetelijke editie van Serious Request. "De dj's, de ongelooflijke eindstand en de vele hartverwarmende reacties: ik ben behoorlijk sprakeloos", zegt zendermanager Menno de Boer. Met de inzamelingsactie werd een recordbedrag opgehaald van ruim 18,4 miljoen euro.
4 uur geledenZWARTSLUIS (ANP) - Door een ongeluk op de provinciale weg N331 in de Overijsselse plaats Zwartsluis is op kerstavond een persoon om het leven gekomen. Het gaat volgens de politie om een 40-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 27e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj's Annemieke Schollaardt en Jan-Willem Roodbeen telden woensdagavond in de openingsshow af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer Run Like Hell van Pink Floyd.
11 uur geleden