Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisorganisaties weten nog niet of vakanties Ecuador doorgaan

Reisorganisaties weten nog niet of vakanties Ecuador doorgaan

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisaties Sawadee, Travel Trend en NBBS Reizen weten nog niet of vakanties naar Ecuador komende tijd door kunnen gaan. Via deze reisbureaus zijn op dit moment geen Nederlandse reizigers in het onrustige land, zeggen ze. Maar de drie aanbieders hebben wel reizen naar Ecuador in de planning staan.

Momenteel zijn er "niet heel veel" Nederlandse reizigers in Ecuador, zegt een woordvoerder van de branchevereniging van reisorganisaties ANVR. Hoeveel mensen het er zijn, weet hij niet. Onder meer TUI, de ANWB en Riksja Travel bieden ook vakanties naar Ecuador aan, maar laten weten dat via die organisaties momenteel geen Nederlanders in het Zuid-Amerikaanse land zijn.

Vier mensen zouden over een paar dagen naar Ecuador gaan, meldt directeur Berend Simons van Sawadee. Of hun reis doorgaat of niet, mogen ze volgens hem zelf bepalen. "Voelen mensen zich er prettig bij? Dan wordt de reis alsnog uitgevoerd", zegt hij. Later woensdag spreekt zijn reisorganisatie met mensen hierover.

Aanstaande reizen

Over twee weken zou een grotere groep van 22 mensen naar Ecuador gaan. Of zij op reis kunnen, hangt volgens Simons af van hoe de situatie in het land zich ontwikkelt. "We kijken het per dag aan."

De eerste reis naar Ecuador via Travel Trend en NBBS Reizen is veel later, namelijk in juli. "We houden in de gaten of het verstandig is om dan te gaan. Het is nog te vroeg om daar een beslissing over te nemen. Als het te gevaarlijk is, laten we geen mensen vertrekken", zegt directeur Natasja Eshuis. Twee mensen hebben volgens haar deze reis geboekt. "Maar ik kan me voorstellen dat mensen afwachten met boeken."

Ontsnapping drugscrimineel

Het is onrustig in Ecuador sinds de beruchte drugscrimineel Fito onlangs ontsnapte uit een Ecuadoraanse gevangenis. President Daniel Noboa kondigde daarom maandag de noodtoestand af. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken wijst in een nieuw reisadvies voor Ecuador op "heftige gewelddadige incidenten" waarbij doden zijn gevallen, maar heeft de kleurcode in het advies niet aangepast. Voor het grootste deel van het land geldt code geel, wat betekent dat je naar het gebied kunt reizen, maar wel moet oppassen voor risico's.

Meer uit Binnenland

Kabinet zint op maatregelen, anders ontstaat cellentekort in 2026

DEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.

27 minuten geleden
Afgelopen week toonde zwakte van EU op wereldtoneel, vindt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."

1 uur geleden
Jetten: Nederlanders kunnen slachtoffer worden van Iran-oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.

2 uur geleden
Toeslagenouder mag standbeeld ministerie niet laten veilen

DEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.

4 uur geleden
Limburg houdt vast aan 'nee' tegen nieuwe IJzeren Rijn-spoorlijn

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg blijft bij het standpunt geen nieuwe spoorverbinding voor goederentreinen tussen Belgiƫ en Duitsland over Limburgs grondgebied te willen. Die verbinding was er ooit via de zogenoemde IJzeren Rijn, een oude spoorlijn die al jaren buiten gebruik is. Met name vanuit Belgiƫ leeft de wens om een nieuw traject op te zetten via Limburg, maar de provincie en andere Limburgse overheden vinden dat de lasten voor omwonenden en de natuur niet opwegen tegen de baten.

4 uur geleden
Oproep toezichthouder levert voor nu geen advocaat op voor Taghi

DEN HAAG (ANP) - De zoektocht naar nieuwe advocaten die Ridouan Taghi kunnen bijstaan in het hoger beroep van het grote Marengo-proces, heeft tot nu toe nog niets opgeleverd, meldt de toezichthouder op de advocatuur. Het dekenberaad deed in december een oproep aan alle strafrechtadvocaten die Taghi konden en wilden bijstaan om zich te melden. De zoektocht wordt daarom vanaf maandag verlengd met acht weken.

5 uur geleden
Neergeschoten persoon Capelle aan den IJssel is 17-jarige jongen

CAPELLE A/D IJSSEL (ANP) - De persoon die donderdagavond in Capelle aan den IJssel werd neergeschoten door de politie is een 17-jarige jongen uit die plaats, meldt het Openbaar Ministerie. De politie trof bij hem een vuurwapen aan. Het schietincident vond plaats op het Reviusrondeel. De jongen is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Verdere details over zijn toestand geeft het OM op dit moment niet.

7 uur geleden