Reisorganisaties volgen negatief reisadvies
DEN HAAG (ANP) - ANWB Reizen schrapt alle reizen tot 6 april na het negatieve reisadvies van het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat alle vakantiereizen naar het buitenland tot die datum afraadt. TUI zegt rekening te houden met het advies. Sunweb had al laten weten alle reizen tot en met 6 april te schrappen.
"Een heel verstandig besluit", noemt een ANWB-woordvoerder het reisadvies. De ANWB is al bezig 1500 reizigers die nog in het buitenland zitten weer naar Nederland te krijgen. TUI is sinds dit weekeinde bezig 30.000 reizigers naar Nederland te halen. In Benidorm moest de reisorganisatie snel zorgen dat de klanten terug konden keren omdat hotelgasten op straat werden gezet toen de hotels dicht gingen.
TUI zegt dat terughalen van reizigers een "uitdagende logistieke operatie" is. "We worden hierin ook gehinderd doordat steeds meer lokale autoriteiten hun grenzen sluiten, zelfs voor repatriëringsvluchten."
Corendon kon nog niet zeggen of reizen tot 6 april geschrapt worden na het nieuwe advies van Buitenlandse Zaken. Net als veel andere reisorganisaties annuleerde Corendon al de reizen tot eind maart. Voor Turkije gaan reizen tot 17 april en voor Griekenland tot eind april niet door.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onder Amsterdamse studenten gaat een seksistisch sinterklaasgedicht rond waarin respectloos en met naam en toenaam wordt gerijmd over vrouwelijke leden van de corporale studentenvereniging ASC/AVSV. De verantwoordelijke leden zijn daarvoor geschorst, laat rector Quirine Postma van ASC/AVSV woensdagavond weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam waar om 19.30 uur een pro-Israëlmanifestatie is begonnen, is veel politie aanwezig. Volgens een agent zijn er zo'n 2000 mensen aanwezig. Zij dragen Israëlische vlaggen bij zich en hebben zich om een podium verzameld waar onder meer SGP-leider Chris Stoffer en opperrabijn Binyomin Jacobs spreken. Veel aanwezigen hebben een Israëlische vlag bij zich.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.
10 uur geleden