Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisorganisaties merken effect van geschrapte vluchten Schiphol

Reisorganisaties merken effect van geschrapte vluchten Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het eerste weekend van de zomervakantie heeft volgens reisorganisaties niet tot grote problemen geleid op de vaak drukke luchthavens in Nederland. Sunweb kreeg niet opvallend veel klachten of vragen binnen en ook branchevereniging ANVR spreekt van "een succesvolle start", zeker vergeleken met de chaotisch verlopen meivakantie. Bij Corendon waren "geen grote problemen".

Volgens de ANVR zijn de effecten al te merken van de capaciteitsbeperkingen op Schiphol, die afgelopen donderdag ingingen. Luchtvaartmaatschappijen moesten hun aantallen passagiers deze zomer terugbrengen zodat de luchthaven de drukte aan zou kunnen. "In de dagen richting donderdag zag je echt nog hele lange rijen. Dat is nu minder", aldus een woordvoerder van de brancheclub. Ook Schiphol zei het effect van de beperkingen al te merken.

En de ANVR verwacht dat dit effect steeds duidelijker zal worden. "Ja, op piekmomenten zijn er rijen, maar het is wel beheersbaar." Volgens de woordvoerder willen mensen zo graag op vakantie, dat ze de rijen voor lief nemen. "Dat is positief. Het geeft wel aan hoe de normen zijn veranderd vergeleken met een zomer voor corona."

Net als Schiphol zelf roept de ANVR-zegsman reizigers op niet te vroeg aanwezig te zijn. "Het heeft geen enkele zin om er zes uur van tevoren te zijn, als de incheckbalies pas vier uur voor vertrek opengaan." Volgens de belangenbehartiger van de reissector zijn de stapels achtergebleven koffers op Schiphol geen volgende belemmering voor mensen om op vakantie te gaan. "De beelden zien er niet uitnodigend uit, maar het lijkt vooral om koffers te gaan van mensen die op weg zijn naar huis. Dan valt het relatief mee."

Meer uit Binnenland

CNV blij met maatregelen rond 'beruchte' buslijn via Ter Apel

TER APEL (ANP) - Vakbond CNV is positief over nieuwe, ingestelde veiligheidsmaatregelen rondom "de beruchte" buslijn Emmen-Stadskanaal, die via Ter Apel gaat. Asielzoekers maken gebruik van de lijn en de afgelopen periode is het aantal incidenten fors toegenomen, meldde busvervoerder Qbuzz eerder deze week. Het gaat dan om intimidatie, bedreigingen en fysiek geweld aan het adres van buschauffeurs, stelt CNV.

12 uur geleden
Rood gebied in reisadvies Thailand-Cambodja uitgebreid

DEN HAAG (ANP) - Het rode gebied in het reisadvies voor het grensgebied van Thailand en Cambodja is door het ministerie van Buitenlandse Zaken uitgebreid. In plaats van een rood reisadvies voor stroken van 20 kilometer vanaf de grens beide kanten op, gaat het nu om 50 kilometer. Volgens het ministerie is de situatie ter plekke "gevaarlijk en onvoorspelbaar".

12 uur geleden
Zorgen in Brabant, Zeeland en Zuid-Holland om Haringvlietbrug

DEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - In de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland is bezorgd gereageerd op het nieuws dat de problemen aan de Haringvlietbrug erger zijn dan verwacht. De in 1964 geopende brug, onderdeel van de A29, is voor het verkeer een belangrijke schakel tussen deze drie provincies. Demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur) meldde donderdag dat lasverbindingen op korte termijn versterkt moeten worden om te voorkomen dat flinke scheuren ontstaan.

13 uur geleden
Organisatie ggz-patiënten pleit voor meer behandelplekken

AMERSFOORT (ANP) - Mensen met verward gedrag moeten meer passende woon- en behandelplekken krijgen, vindt belangenorganisatie MIND. Die zet zich in voor cliënten in de geestelijke gezondheidszorg en hun naasten.

13 uur geleden
Tot 15,5 jaar cel voor overval op waardetransport Amsterdam-Noord

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag in hoger beroep straffen van 9,5 tot 15,5 jaar opgelegd aan zeven verdachten in de zaak rond de overval op een waardetransport in Amsterdam-Noord op 19 mei 2021. Tijdens een achtervolging schoten de vluchtende overvallers op de politie. Zes verdachten zijn daarom niet alleen voor de overval maar ook voor dat schieten veroordeeld.

14 uur geleden
OM vervolgt PVV-Statenlid voor aanrijden XR-demonstrant

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) vervolgen voor het aanrijden van een demonstrante van Extinction Rebellion op 3 maart. Dat laat de advocaat van de 67-jarige activiste weten. Het OM bevestigt een 73-jarige man uit Zandvoort te gaan vervolgen, maar noemt geen naam.

14 uur geleden
Volgens ggz zijn overgangen te groot en lopen mensen vast

AMERSFOORT (ANP) - Mensen die een gevangenisstraf hebben uitgezeten of zorg hebben gekregen, hebben moeite om te leren hoe ze meer op eigen benen kunnen staan. Dat stelt de ggz. "Voor de meest kwetsbare mensen zijn de overgangen in ons systeem te groot. Zonder langdurige begeleiding en een woonplek lopen zij vast. Met soms alle gevolgen van dien", zegt Ruth Peetoom, voorzitter van de brancheorganisatie voor de geestelijke gezondheidszorg.

14 uur geleden