Reisorganisaties in afrondende fase met afhandelen storingschade
LEUSDEN (ANP) - Reisorganisaties en luchtvaartmaatschappijen zijn druk bezig met het op pad helpen van de laatste reizigers die vertraging hebben opgelopen door de wereldwijde computerstoring van afgelopen vrijdag. Dat was van het weekend nog anders, toen sommige reisorganisaties zeker "10 procent van hun klanten moesten omboeken", zegt directeur Frank Radstake van reisbranchevereniging ANVR.
Volgens Radstake zijn de meeste leden van de ANVR, waaronder luchtvaartmaatschappijen TUI en Corendon, nu vooral bezig met het uitvoeren van maatwerk. "We zitten in de afrondende fase, maar onze ondernemingen moeten nog wel per getroffen klant kijken naar de beste oplossing." Om hoeveel getroffen reizigers het nog gaat, is onduidelijk.
De computerstoring leverde de organisaties niet alleen meer werk op, "maar ook meer kosten". Wat de precieze schade voor de organisaties bedraagt, is volgens Radstake nog onduidelijk. "We zijn nu vooral druk bezig met het op pad helpen van mensen." Radstake denkt niet dat de schade die de organisaties geleden hebben verhaald gaat worden. "In principe is het ondernemersrisico."
De meeste grote luchtvaartmaatschappijen lijken ondertussen weer orde op zaken gesteld te hebben. Zo zegt een woordvoerder van Transavia dat er alleen "hier en daar nog wat kleine naweeën zijn om het operationeel op orde te krijgen". Een woordvoerder van Corendon zegt dat de gevolgen voor hen sowieso beperkt waren, omdat de maatschappij geen gebruikmaakt van de software van CrowdStrike. KLM liet zondag al weten dat het een omboekingsvoorstel heeft gedaan aan alle passagiers van wie de vlucht is geannuleerd door de computerstoring.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
23 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
23 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
1 dag geleden