Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisorganisaties hervatten komende dagen vluchten naar Rhodos

Reisorganisaties hervatten komende dagen vluchten naar Rhodos

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisaties vliegen de komende dagen weer met vakantiegangers naar het door bosbranden getroffen Griekse eiland Rhodos. Sunweb hervat de reizen vanaf dinsdag naar het noorden, Prijsvrij en Corendon volgen woensdag. TUI wacht nog tot en met vrijdag, omdat ze nu "niet de service ter plaatse kan bieden die reizigers mogen verwachten".

Vanwege de bosbranden zijn duizenden mensen, onder wie tientallen Nederlanders, geëvacueerd. Daarop besloten diverse reisorganisaties in elk geval zondag en maandag geen nieuwe reizigers naar het Griekse eiland te brengen.

'Gratis annuleren'

Volgens een woordvoerder van Sunweb gaan de vakanties naar het noorden van het eiland door, maar naar het zuiden nog niet. "Hier volgen we te allen tijde het advies van de autoriteiten", laat hij weten. Bij Sunweb moesten zo’n 250 reizigers, onder wie honderd Nederlanders, hun accommodatie verlaten. De reisorganisatie heeft geregeld dat mensen terug naar huis kunnen, maar volgens de woordvoerder kiezen de meesten ervoor hun vakantie voort te zetten. Ook zijn de branden vooralsnog geen aanleiding om van de reeds geboekte vakantie af te zien, laat hij weten.

Corendon hervat waarschijnlijk vanaf zondag de vakanties naar het zuiden, zegt een woordvoerster. "We nemen contact op met deze gasten en proberen ze om te boeken, gratis annuleren mag ook."

Reisleiding ondersteunen

Prijsvrij-medewerkers hebben in het noorden van Rhodos hotels bezocht waar vakantiegangers naartoe zijn overgebracht of omgeboekt. "Daar geniet iedereen van de vakantie en merken ze niets van de branden." Een kleine duizend Prijsvrij-vakantiegangers zijn momenteel in het noorden van Rhodos.

TUI wacht iets langer met het hervatten van de reizen naar Rhodos. "De situatie ter plaatse wordt nauwgezet gemonitord", zegt een woordvoerster. "De vluchten blijven wel op de geplande data gaan om de reizigers ter plaatse op te halen en terug naar Nederland te brengen." TUI heeft dertien mensen naar Rhodos gestuurd om de reisleiding te ondersteunen en te helpen met omboeken of een vlucht naar huis te regelen.

Drie vliegtuigen

De meeste vakantiegangers van TUI zitten in het noorden, waar de hotels open zijn. "De lokale autoriteiten zijn nog volop bezig om geëvacueerde reizigers te herplaatsen", aldus de woordvoerster. "De water- en elektriciteitsvoorziening zijn redelijk onstabiel op het eiland en een aantal wegen is afgesloten, want de bosbranden zijn nog niet gedoofd."

Maandagavond vliegen nog tientallen Nederlandse vakantiegangers van onder meer Sunweb, Prijsvrij, Corendon en TUI terug naar huis. Rond 01.00 uur in de nacht komen er drie vliegtuigen op Schiphol aan vanuit Rhodos.

Meer uit Binnenland

Rijkswaterstaat ziet afvoer Rijn weer toenemen

DEN HAAG (ANP) - De afvoer van de Rijn bij de grens met Duitsland is weer wat toegenomen. Rijkswaterstaat geeft in zijn jongste droogtemonitor aan dat dit "wat meer ruimte" geeft in de waterverdeling. Daar staat wel tegenover dat de afvoer van de Maas langzaam verder daalt.

27 minuten geleden
Ruim 800 uitvallers op eerste dag Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 805 wandelaars niet gestart of onderweg uitgevallen, meldt de organisatie. Dat betekent dat 44.956 deelnemers dinsdag de finish hebben gehaald.

1 uur geleden
Brabantse gemeente vraagt minister om actie voor Merwedebrug

ALTENA (ANP) - De sluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft grote gevolgen voor lokale ondernemers. Dat zegt het college van Altena, de Noord-Brabantse gemeente aan de zuidelijke kant van de verzwakte brug, in een brief aan minister Vincent Karremans (VVD) van Infrastructuur en Waterstaat. Daarin vragen ze om aanvullende maatregelen.

1 uur geleden
Twaalf diskwalificaties op eerste dag Nijmeegse Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn twaalf wandelaars gediskwalificeerd. Het gaat tot 15.30 uur om twee militairen die minder dan de vereiste 10 kilo bepakking bij zich hadden en tien reguliere deelnemers die voornamelijk sjoemelden met hun afstand. Het aantal kan nog oplopen, zegt marsleider Henny Sackers. In ieder geval een van de gediskwalificeerde lopers is in beroep gegaan.

2 uur geleden
Politie deelt foto verdachte mishandeling Vierdaagsefeesten

NIJMEGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een man die wordt verdacht van een ernstige mishandeling in het Nijmeegse Hunnerpark tijdens de Vierdaagsefeesten. De mishandeling vond op 18 juli rond 21.45 uur plaats. Na het incident gingen beelden rond op sociale media. Het slachtoffer meldde zich bij de politie.

2 uur geleden
Brandweer ontwikkelt nieuw blusmiddel tegen natuurbranden

KUINRE (ANP) - Een blusploeg van de brandweerkazerne in het Overijsselse Kuinre heeft een nieuw mobiel blusmiddel ontwikkeld tegen grote natuurbranden. Het gaat om een zogenoemde 'natte stoplijn', een gekoppelde slang van 500 meter lang met sproeikoppen eraan die een gebied van 30 meter breed nat kunnen maken. Doordat die handmatig wordt uitgelegd en er daardoor geen brandweerwagens door natuurgebieden hoeven te rijden, wordt de natuur gespaard.

2 uur geleden
Servers pornosite Motherless in beslag genomen voor onderzoek

BREDA (ANP) - De servers waarop de in opspraak geraakte pornowebsite Motherless draait, zijn in beslag genomen. Dat gebeurde tijdens invallen bij het bedrijf waar de servers staan, meldt het Openbaar Ministerie.

3 uur geleden