Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisorganisatie TUI schikt met Britse families aanslag Tunesië

Reisorganisatie TUI schikt met Britse families aanslag Tunesië

SHEFFIELD (ANP/BLOOMBERG) - Reisorganisatie TUI schikt met de familie van Britse slachtoffers van de aanslag in Tunesië uit 2015. Daarbij gaf de reisorganisatie geen schuld toe, noch aansprakelijk te zijn "in het licht van alle uitzonderlijke omstandigheden van de zaak". Dat zei de touroperator in een gezamenlijke verklaring met advocatenkantoor Irwin Mitchell die de eisers bijstond. Het is niet bekend voor welk bedrag is geschikt.

De families zeggen "onvermoeibaar te hebben gestreden om te begrijpen hoe de aanslag kon gebeuren en te hebben geprobeerd om te zorgen dat hieruit lessen getrokken zijn zodat andere families niet geraakt worden door soortgelijke tragedies", aldus de verklaring. "TUI heeft altijd welgemeende condoleances uitgesproken", valt nog meer te lezen.

Tunesië werd in juni 2015 opgeschrikt door een terroristische aanslag op toeristen in de badplaats Sousse. Hierbij kwamen 38 mensen om het leven, onder wie veel Europese toeristen. De dader was een student, die getraind zou zijn door terroristen in Libië. Beveiligers schoten de man na de schietpartij dood. Na de aanslag schortten reisorganisaties geruime tijd vakantiereizen en vluchten naar het land op.

Verantwoordelijk voor veiligheid

De families van de 30 omgekomen Britten spanden in 2017 een rechtszaak aan tegen TUI. Het ging destijds volgens de Britse omroep BBC om zo'n 80 schuldeisers, bestaande uit familieleden en mensen die gewond raakten tijdens de aanslag. De schuldeisers wilden compensatie voor hun lijden, financiële verliezen en behandeling die ze als gevolg van de aanslag nodig hadden. Volgens de eisers was de touroperator, die reizen naar het gebied organiseerde, verantwoordelijk voor de veiligheid van de vakantiegangers en nalatig in het controleren daarvan.

In 2017 oordeelde een rechter al dat touroperators die reizen naar Tunesië organiseerden en het hotel waar de omgekomen en gewond geraakte slachtoffers verbleven niet verzuimd hadden de veiligheid te controleren.

Meer uit Financieel

Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

7 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

8 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

10 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

11 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

12 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

12 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

12 uur geleden