Reisorganisatie TUI schikt met Britse families aanslag Tunesië
SHEFFIELD (ANP/BLOOMBERG) - Reisorganisatie TUI schikt met de familie van Britse slachtoffers van de aanslag in Tunesië uit 2015. Daarbij gaf de reisorganisatie geen schuld toe, noch aansprakelijk te zijn "in het licht van alle uitzonderlijke omstandigheden van de zaak". Dat zei de touroperator in een gezamenlijke verklaring met advocatenkantoor Irwin Mitchell die de eisers bijstond. Het is niet bekend voor welk bedrag is geschikt.
De families zeggen "onvermoeibaar te hebben gestreden om te begrijpen hoe de aanslag kon gebeuren en te hebben geprobeerd om te zorgen dat hieruit lessen getrokken zijn zodat andere families niet geraakt worden door soortgelijke tragedies", aldus de verklaring. "TUI heeft altijd welgemeende condoleances uitgesproken", valt nog meer te lezen.
Tunesië werd in juni 2015 opgeschrikt door een terroristische aanslag op toeristen in de badplaats Sousse. Hierbij kwamen 38 mensen om het leven, onder wie veel Europese toeristen. De dader was een student, die getraind zou zijn door terroristen in Libië. Beveiligers schoten de man na de schietpartij dood. Na de aanslag schortten reisorganisaties geruime tijd vakantiereizen en vluchten naar het land op.
Verantwoordelijk voor veiligheid
De families van de 30 omgekomen Britten spanden in 2017 een rechtszaak aan tegen TUI. Het ging destijds volgens de Britse omroep BBC om zo'n 80 schuldeisers, bestaande uit familieleden en mensen die gewond raakten tijdens de aanslag. De schuldeisers wilden compensatie voor hun lijden, financiële verliezen en behandeling die ze als gevolg van de aanslag nodig hadden. Volgens de eisers was de touroperator, die reizen naar het gebied organiseerde, verantwoordelijk voor de veiligheid van de vakantiegangers en nalatig in het controleren daarvan.
In 2017 oordeelde een rechter al dat touroperators die reizen naar Tunesië organiseerden en het hotel waar de omgekomen en gewond geraakte slachtoffers verbleven niet verzuimd hadden de veiligheid te controleren.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geëindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.
25 minuten geledenCARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland is kritisch op een Europees plan om boeren te helpen met de stijgende prijzen van kunstmest. De Europese Commissie maakte dinsdag bekend voor de zomer geld vrij te willen maken voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge kunstmestprijzen, die het gevolg zijn van de afsluiting van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt niet langer dan negen weken de tijd om een besluit te nemen in een zaak waarin beroep is aangetekend, heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. De rechtbank vindt de huidige maximumbeslistermijn passend.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel in Nederland heeft een manier gevonden om staal te leveren aan de Verenigde Staten tegen lagere importheffingen. Door een constructie met een Brits zusterbedrijf valt het Nederlandse staal onder een lagere Amerikaanse importheffing. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf na berichtgeving van Politico.
2 uur geleden