
Reisorganisatie: kleine honderd mensen zitten vast in Israël
DOETINCHEM (ANP) - Mensen die momenteel via reisorganisatie Israël Idoed Reizen op vakantie zijn in Israël zitten daar veilig, maar kunnen niet terug naar Nederland. Dit zegt directeur Jo le Poole dinsdag. Volgens hem gaat het om "een kleine honderd man", die niet terug kunnen keren omdat er momenteel geen vliegtuig voor ze beschikbaar is.
Er is geen zicht op wanneer de reizigers terug kunnen naar Nederland, meldt de directeur van de christelijke reisorganisatie. "Het is een onmogelijke situatie. Alle vliegtuigen zitten vol. Een individueel persoon terughalen lukt wel, maar ik kan niet de rest laten zitten. Ik draag de verantwoordelijkheid graag voor iedereen." Hij heeft bij beleidsmedewerkers in de Tweede Kamer en bij medewerkers van Buitenlandse Zaken een dringende oproep gedaan om aan te sturen op het terughalen van reizigers. Het ministerie van Buitenlandse Zaken liet dinsdag weten te zoeken naar mogelijkheden om Nederlanders op te halen die uit Israël willen vertrekken. Dit geldt onder meer voor de vakantiegangers die in het land zijn via Israël Idoed Reizen.
De reizigers zijn "absoluut niet in paniek" en zitten nog steeds in hun accommodaties, zegt Le Poole. "De groepen hebben veel rust en vertrouwen, maar willen wel terug naar huis."
Twee groepen
Reisbranchevereniging ANVR meldde eerder al dat er op dit moment enkele honderden Nederlandse toeristen in Israël zijn die hebben geboekt bij een aangesloten reisorganisatie. Een woordvoerster meldt dat alle reisorganisaties met vakantiegangers in Israël contact hebben met het Calamiteitenfonds om te kijken wat de mogelijkheden zijn om terug te komen.
De komende dagen zijn vakanties naar Israël van enkele honderden mensen geschrapt, meldt de zegsvrouw verder. Het gaat volgens haar vooral om mensen die hebben geboekt bij gespecialiseerde reisorganisaties zoals Israël Idoed Reizen, Beter Uit en &Olives Travel. Deze laatste twee zeggen momenteel geen reizigers in Israël te hebben. Komende week begint op veel scholen de herfstvakantie.
KLM, Transavia en easyJet hebben sinds de gevechten tussen Israël en de Palestijnse militante groep Hamas vluchten geschrapt naar de Israëlische stad Tel Aviv en blijven dit in elk geval komende dagen doen. Afgelopen maandag zouden twee groepen vakantiegangers volgens planning terugreizen naar Nederland, maar hun vluchten waren volgens Le Poole geannuleerd. De Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al Israel Airlines blijft volgens het vluchtschema nog wel vliegen tussen Tel Aviv en Schiphol.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Spoorvakbond VVMC is verbaasd dat NS heeft besloten al het treinverkeer in Nederland komende dinsdag te schrappen. Dat zegt een woordvoerder van de bond. "De spoorwegen zouden eenvoudig met pendeldiensten kunnen gaan rijden. Nu hebben ook de mensen die in het noorden, oosten en zuiden van het land een treinrit willen maken last van de staking. Dat is niet de bedoeling van onze actie", aldus de zegsman.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB denkt dat het dinsdag drukker is op de weg dan anders, mede dankzij de staking van NS-personeel waardoor er landelijk geen NS-treinen rijden. "We verwachtten sowieso al drukte na het lange pinksterweekend, en met de treinstaking erbij kan dat voor een drukke spits zorgen", zegt een woordvoerder.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een staking van NS-personeel rijden er dinsdag opnieuw landelijk geen NS-treinen. Dat meldt NS zondag, nadat spoorvakbond VVMC had aangekondigd de regionale staking in het westen uit te breiden naar de regio noordwest. NS zegt hierdoor "geen betrouwbare dienstregeling te kunnen bieden".
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De nieuwe plaquette die het programma Even tot hier onlangs bij de John Frostbrug in Arnhem had geplaatst, is vernield. Dat heeft de gemeente Arnhem zondag bevestigd na berichtgeving van De Gelderlander. De nieuwe plaquette verving een oud bronzen monument dat in april was vernield.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover is bezorgd om de aangekondigde uitbreiding van de NS-staking aankomende dinsdag. Directeur Freek Bos verwacht dat dit voor meer overlast zorgt. "Onverwachte uitbreidingen zullen de sympathie en steun verder doen afbrokkelen."
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Spoorvakbond VVMC gaat dinsdag in de hele Randstad staken. Volgens VVMC wordt naast de regio West ook in de regio Noord-West het werk neergelegd. De bond heeft een zogenoemde formele aanzegging naar NS gestuurd om de staking aan te kondigen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Lopers die meedoen aan de Roparun hebben een regenachtige nacht achter de rug. Soms moesten de deelnemers schuilen, zegt een woordvoerder van Roparun, een estafetteloop van ruim 500 kilometer waarmee geld wordt ingezameld voor mensen met kanker.
8 uur geleden