Reiskoepel: geen Nederlandse toeristen in Israël via bureaus
LEUSDEN (ANP) - Via reisorganisaties zitten momenteel geen Nederlandse toeristen in Israël, zegt brancheorganisatie ANVR. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maandag voor heel Israël een rood reisadvies gegeven omdat het daar te gevaarlijk is door de opgelopen spanningen in die regio.
"Van onze leden hebben we te horen gekregen dat na oktober de reizen naar Israël zijn stilgevallen", zegt een woordvoerster van ANVR. Daarmee doelt ze op het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas vorig jaar. "Het is al een tijdje onrustig daar en KLM is ook gestopt met vliegen naar Tel Aviv."
Universiteiten zeggen dat ze geen Nederlandse uitwisselingsstudenten in Israël hebben om het uitbreken van de oorlog. Het reisadvies voor Israël was eerder deels oranje, waaronder voor populaire bestemmingen zoals Tel Aviv en Jeruzalem. Nu het advies voor het hele land rood is, raadt Buitenlandse Zaken Nederlanders af naar het land te gaan.
Transavia en KLM
KLM meldde vorige week vrijdag de vluchten van en naar Tel Aviv te schrappen tot 26 oktober. Eerder had de luchtvaartmaatschappij vluchten in juli en augustus naar de Israëlische stad geannuleerd "in verband met de aanhoudende onrust". Transavia vliegt tot en met eind maart volgend jaar niet naar Tel Aviv.
Het is nog wel mogelijk om via Schiphol naar Tel Aviv te gaan. De Israëlische vliegmaatschappijen El Al en Arkia voeren deze vluchten bijna dagelijks uit.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
6 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
14 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
16 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
18 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
19 uur geleden