Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reiskoepel: geen Nederlandse toeristen in Israël via bureaus

Reiskoepel: geen Nederlandse toeristen in Israël via bureaus

LEUSDEN (ANP) - Via reisorganisaties zitten momenteel geen Nederlandse toeristen in Israël, zegt brancheorganisatie ANVR. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maandag voor heel Israël een rood reisadvies gegeven omdat het daar te gevaarlijk is door de opgelopen spanningen in die regio.

"Van onze leden hebben we te horen gekregen dat na oktober de reizen naar Israël zijn stilgevallen", zegt een woordvoerster van ANVR. Daarmee doelt ze op het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas vorig jaar. "Het is al een tijdje onrustig daar en KLM is ook gestopt met vliegen naar Tel Aviv."

Universiteiten zeggen dat ze geen Nederlandse uitwisselingsstudenten in Israël hebben om het uitbreken van de oorlog. Het reisadvies voor Israël was eerder deels oranje, waaronder voor populaire bestemmingen zoals Tel Aviv en Jeruzalem. Nu het advies voor het hele land rood is, raadt Buitenlandse Zaken Nederlanders af naar het land te gaan.

Transavia en KLM

KLM meldde vorige week vrijdag de vluchten van en naar Tel Aviv te schrappen tot 26 oktober. Eerder had de luchtvaartmaatschappij vluchten in juli en augustus naar de Israëlische stad geannuleerd "in verband met de aanhoudende onrust". Transavia vliegt tot en met eind maart volgend jaar niet naar Tel Aviv.

Het is nog wel mogelijk om via Schiphol naar Tel Aviv te gaan. De Israëlische vliegmaatschappijen El Al en Arkia voeren deze vluchten bijna dagelijks uit.

Meer uit Binnenland

Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

33 minuten geleden
Nederlands vliegtuig naar Tenerife om passagiers op te halen

DEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.

1 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

2 uur geleden
Regioleider: Hondius na vertrek passagiers meteen naar Nederland

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.

2 uur geleden
Cruiseschip Hondius komt zondag rond middaguur aan bij Tenerife

TENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.

3 uur geleden
Schade na brand in datacenter Almere nog niet in kaart gebracht

ALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.

3 uur geleden
Onderwijsinstellingen nemen maatregelen na hack

DEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.

3 uur geleden