Reiskoepel: geen Nederlandse toeristen in Israël via bureaus
LEUSDEN (ANP) - Via reisorganisaties zitten momenteel geen Nederlandse toeristen in Israël, zegt brancheorganisatie ANVR. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maandag voor heel Israël een rood reisadvies gegeven omdat het daar te gevaarlijk is door de opgelopen spanningen in die regio.
"Van onze leden hebben we te horen gekregen dat na oktober de reizen naar Israël zijn stilgevallen", zegt een woordvoerster van ANVR. Daarmee doelt ze op het uitbreken van de oorlog tussen Israël en Hamas vorig jaar. "Het is al een tijdje onrustig daar en KLM is ook gestopt met vliegen naar Tel Aviv."
Universiteiten zeggen dat ze geen Nederlandse uitwisselingsstudenten in Israël hebben om het uitbreken van de oorlog. Het reisadvies voor Israël was eerder deels oranje, waaronder voor populaire bestemmingen zoals Tel Aviv en Jeruzalem. Nu het advies voor het hele land rood is, raadt Buitenlandse Zaken Nederlanders af naar het land te gaan.
Transavia en KLM
KLM meldde vorige week vrijdag de vluchten van en naar Tel Aviv te schrappen tot 26 oktober. Eerder had de luchtvaartmaatschappij vluchten in juli en augustus naar de Israëlische stad geannuleerd "in verband met de aanhoudende onrust". Transavia vliegt tot en met eind maart volgend jaar niet naar Tel Aviv.
Het is nog wel mogelijk om via Schiphol naar Tel Aviv te gaan. De Israëlische vliegmaatschappijen El Al en Arkia voeren deze vluchten bijna dagelijks uit.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.
11 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Nog vijf mensen liggen in het ziekenhuis na de aanrijding in Nunspeet van afgelopen maandag, meldt burgemeester Céline Blom bij een bijeenkomst voor omstanders van het ongeval. Onder hen is ook de 56-jarige bestuurster die op de groep mensen inreed. Blom meldt ook dat alle gewonde kinderen weer thuis zijn. Zij weet niet precies hoeveel kinderen er in het ziekenhuis lagen, maar ze spreekt van "enkelen".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur Jeroen Krabbé en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema spreken op zondag 25 januari tijdens de Nationale Holocaustherdenking. Dat meldt de NOS, die op televisie verslag doet van het evenement.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afgelopen twee nachten hebben enkele honderden dak- en thuislozen gebruikgemaakt van de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De extra opvang ging maandagavond open omdat de temperatuur toen tot rond het vriespunt daalde. Ook de komende nachten vriest het flink. Tot wanneer de winterkoudeopvang openblijft, is nog niet duidelijk.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pathé experimenteert sinds deze maand met het inlassen van pauzes bij lange films. Een woordvoerder van de bioscoopketen laat naar aanleiding van berichtgeving van De Telegraaf aan het ANP weten dat bezoekers positief reageren op de onderbreking van 15 minuten.
4 uur geleden