Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reiskoepel ANVR hekelt aanpak Schiphol over stop nachtvluchten

Reiskoepel ANVR hekelt aanpak Schiphol over stop nachtvluchten

LEUSDEN (ANP) - Reiskoepel ANVR vindt het "onbegrijpelijk en ook volstrekt not done" hoe Schiphol zijn plannen voor een nachtelijke sluiting van de luchthaven naar buiten heeft gebracht. Dat gebeurde zonder overleg met luchtvaartmaatschappijen. "Zo ga je niet met belangrijke partners om", vindt ANVR-directeur Frank Oostdam. "Ik ben zeer verbolgen over de gang van zaken."

De ANVR denkt dat het schrappen van nachtvluchten vooral vakantievluchten treft waardoor vliegvakanties duurder worden. "Zo langzamerhand worden de vakantievluchten de paria van Schiphol", vindt Oostdam. "We moesten al naar Lelystad verplaatsen maar dat blijft voorlopig gesloten en nu weer dit. Terwijl met name vakantievliegers vliegen met de meest zuinige en stille vliegtuigen."

De ANVR-directeur vindt dat het plan past in het beeld van het "dogmatisch hanteren van het principe 'krimp om de krimp'" en dat is volgens hem een foute handelswijze. "Leg in de plaats daarvan de airlines strenge geluidsnormen en emissienormen op en geef daarmee op deze manier de prikkel om te innoveren." Want met de huidige plannen "berokken je de schade bij een specifiek segment van de luchtvaart, namelijk de vakantievluchten".

Grote zorgen

Luchtvaartbrancheorganisatie BARIN is ook teleurgesteld dat Schiphol "eenzijdig maatregelen heeft afgekondigd". "We willen immers allen hetzelfde, zij het in een constructieve dialoog", zegt voorman Marnix Fruitema. "Helaas heeft Schiphol geen enkel overleg gehad met de luchtvaartmaatschappijen en polariseert daarmee onnodig de discussie.

BARIN zegt zich "grote zorgen te maken" over de gevolgen die enkele maatregelen hebben voor de luchtvaart en de reiziger, "maar ook op de impact die het heeft op het investeringsklimaat." "Werkgelegenheid staat nu ter discussie", aldus Fruitema."Hier wordt met geen woord over gerept door Schiphol."

Meer uit Financieel

Boekingen bij easyJet lopen achter door onzekerheid over oorlog

LONDEN (ANP) - EasyJet merkt dat de oorlog in het Midden-Oosten voor onzekerheid zorgt bij reizigers. De boekingen voor de zomerperiode bij de budgetmaatschappij lopen achter in vergelijking met vorig jaar, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers. Door hogere brandstofkosten liep het verlies bij het Britse bedrijf op, zoals easyJet in een update in april al aankondigde.

14 minuten geleden
X bekent schenden Australische antimisbruikwet en betaalt boete

SYDNEY (ANP/RTR) - Berichtendienst X heeft tegenover een rechtbank in Australiƫ toegegeven de regels voor de bestrijding van onlinekindermisbruik te hebben geschonden. Daarmee is een einde gekomen aan een slepende juridische zaak en moet het bedrijf van Elon Musk een boete van 650.000 Australische dollar (ongeveer 400.000 euro) betalen.

43 minuten geleden
SpaceX lijdt miljardenverlies in aanloop naar recordbeursgang

AUSTIN (ANP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX, dat techmiljardair Elon Musk binnenkort naar de beurs wil brengen, heeft in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies geleden. Dat staat in een melding die is gedaan bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.

53 minuten geleden
DNB: Nederlandse beleggers profiteren vooral van oliebedrijven

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens profiteerden in het eerste kwartaal van 2026 stevig van beleggingen in oliebedrijven. De koerswinsten op andere beleggingen verdampten juist door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat becijfert De Nederlandsche Bank (DNB) na het eerste beurskwartaal van het jaar.

55 minuten geleden
Youforce: minimumloners krijgen per 1 juli tientallen euro's meer

AMERSFOORT (ANP) - Werkenden die het minimumloon verdienen gaan er vanaf 1 juli enkele tientallen euro's per maand op vooruit. Dat blijkt volgens hr- en salarisdienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, uit doorrekeningen van de verhoging van het minimumloon. Voor werkenden met een hoger inkomen blijft het netto maandsalaris echter gelijk.

1 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea fors hoger door hoop einde Iranoorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn donderdag hard gestegen door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse beurzen sloten woensdag ook stevig hoger, nadat president Donald Trump zei dat de Verenigde Staten in de "laatste fases" van de vredesgesprekken met Iran zijn. Ook waren er berichten over de doorvaart van olietankers door de Straat van Hormuz, de belangrijke transportroute voor olie uit het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Werkloosheid in Nederland daalt licht naar 3,9 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in april licht gedaald naar 3,9 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In maart zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In februari lag de werkloosheid met 4,1 procent nog op het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden