Reisconcern TUI heeft recordjaar achter de rug
HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen jaar een recordomzet geboekt. Na het einde van de coronacrisis profiteerde de Duitse vakantieaanbieder van de opleving van het toerisme. Dat zorgde na jaren van verliezen ook weer voor een nettowinst.
De door TUI aangeboden vakanties, cruises en vliegreizen leverden in het boekjaar tot en met september een omzet op van 20,7 miljard. Dat is bijna een kwart meer dan een jaar eerder en een hogere omzet dan in het laatste jaar voor de coronacrisis. In totaal boekten 19,1 miljoen mensen een reis of uitje via TUI.
Daarbij waren vooral de boekingen voor hotels, resorts en cruises goed voor de winst. Maar topman Sebastian Ebel wijst erop dat het touroperator-segment, dus het deel dat pakketreizen aanbiedt, winstgevender moet worden.
De operationele winst, dus het resultaat voor aftrek van belastingen en rentebetalingen, kwam het afgelopen boekjaar uit op 999,3 miljoen euro. Dat is ruim het drievoudige van het resultaat van het voorgaande boekjaar. De nettowinst kwam uit op 455,7 miljoen euro, tegenover een verlies van 212,6 miljoen euro in boekjaar 2022.
Winterseizoen
TUI verwacht volgend jaar opnieuw een aanzienlijke stijging van de omzet en winst. Het bedrijf baseert zich onder andere op de goede boekingscijfers voor dit winterseizoen, die 11 procent hoger liggen dan vorig jaar.
Tijdens de coronacrisis had TUI het nog zwaar. Het concern kondigde in 2020 aan duizenden banen te schrappen. Ook kreeg het bedrijf miljarden aan Duitse staatssteun, onder andere in de vorm van leningen uit een fonds voor economisch herstel. Dankzij de verbeterde resultaten wist TUI dit jaar de schulden met 1,3 miljard euro te verlagen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
8 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
10 uur geleden