Reisconcern TUI heeft recordjaar achter de rug
HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen jaar een recordomzet geboekt. Na het einde van de coronacrisis profiteerde de Duitse vakantieaanbieder van de opleving van het toerisme. Dat zorgde na jaren van verliezen ook weer voor een nettowinst.
De door TUI aangeboden vakanties, cruises en vliegreizen leverden in het boekjaar tot en met september een omzet op van 20,7 miljard. Dat is bijna een kwart meer dan een jaar eerder en een hogere omzet dan in het laatste jaar voor de coronacrisis. In totaal boekten 19,1 miljoen mensen een reis of uitje via TUI.
Daarbij waren vooral de boekingen voor hotels, resorts en cruises goed voor de winst. Maar topman Sebastian Ebel wijst erop dat het touroperator-segment, dus het deel dat pakketreizen aanbiedt, winstgevender moet worden.
De operationele winst, dus het resultaat voor aftrek van belastingen en rentebetalingen, kwam het afgelopen boekjaar uit op 999,3 miljoen euro. Dat is ruim het drievoudige van het resultaat van het voorgaande boekjaar. De nettowinst kwam uit op 455,7 miljoen euro, tegenover een verlies van 212,6 miljoen euro in boekjaar 2022.
Winterseizoen
TUI verwacht volgend jaar opnieuw een aanzienlijke stijging van de omzet en winst. Het bedrijf baseert zich onder andere op de goede boekingscijfers voor dit winterseizoen, die 11 procent hoger liggen dan vorig jaar.
Tijdens de coronacrisis had TUI het nog zwaar. Het concern kondigde in 2020 aan duizenden banen te schrappen. Ook kreeg het bedrijf miljarden aan Duitse staatssteun, onder andere in de vorm van leningen uit een fonds voor economisch herstel. Dankzij de verbeterde resultaten wist TUI dit jaar de schulden met 1,3 miljard euro te verlagen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Applied Materials was vrijdag een van de verliezers op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten, die een belang heeft in de Nederlandse chiptoeleverancier Besi, boekte afgelopen kwartaal een recordomzet. Ook werd het bedrijf positiever over de verkopen in het hele jaar.
22 minuten geledenARLINGTON (ANP) - De Verenigde Staten bestellen meer onderdelen voor luchtverdedigingsraketten voor de marine. Met de Amerikaanse wapenfabrikanten Boeing en RTX zijn twee grote raamcontracten gesloten, zegt het ministerie van Defensie.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse regering heeft de levensduur van de grootste kerncentrale van het land verlengd om zo minder blootgesteld te zijn aan onrust op de energiemarkt, mede door de oorlog in het Midden-Oosten. De Almaraz-kerncentrale in de zuidwestelijke regio Extremadura blijft nu tot medio 2030 operationeel.
2 uur geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstand van de Rijn daalt verder, waardoor de binnenvaart in Duitsland steeds meer in de knel komt. Bij Kaub, vlak bij Koblenz, is de bevaarbare waterdiepte voor het eerst sinds het begin van de metingen onder de 10 centimeter gekomen. Dat is een historisch dieptepunt. "Elke centimeter telt", zegt binnenvaartexpert Wouter van der Geest.
2 uur geledenKYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Het spel Pokémon Pokopia voor de Nintendo Switch 2 is in iets meer dan vier maanden ruim 5 miljoen keer verkocht. Dat heeft Nintendo vrijdag bekendgemaakt. Beleggers op de beurs in Japan reageerden direct enthousiast. Ze hopen dat Nintendo met het spel een nieuwe hit in huis heeft, die ook de verkopen van spelcomputer Switch 2 zou kunnen aanjagen.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - Venezuela wil voor ruim 4 miljard dollar aan goud terug dat ligt opgeslagen in kluizen van de Britse centrale bank in Londen. Dat meldt zakenkrant Financial Times. De regering en de oppositie hebben deze week overeenstemming bereikt om ongeveer 31 ton goud bij de Bank of England op te eisen.
3 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse auto-industrie is gedaald naar het laagste niveau sinds 2005 door de grote ontslagrondes bij autobouwers en toeleveranciers. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis.
5 uur geleden