Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisbureaus Suriname teleurgesteld in KLM

Reisbureaus Suriname teleurgesteld in KLM

PARAMARIBO (ANP) - Reisbureaus in Suriname zijn teleurgesteld en verbaasd over het besluit van KLM om vanaf 9 juli de ticketverkoop helemaal zelf te gaan doen. Dit betekent dat Surinaamse reisagenten 6 procent commissie op de ticketverkoop mislopen en een groot deel van de bureaus het loodje legt. KLM zegt deze bezuinigingsmaatregel te moeten nemen vanwege financiële problemen.

Riaz Mohamedjoesoef, voorzitter van de Associatie van Reisagenten in Suriname (ASRA), vindt het vreemd dat KLM juist nu met deze mededeling komt, omdat er nog een onderhandeling over de kwestie gaande is. De ASRA-voorzitter zegt het vermoeden te krijgen dat KLM misbruikt maakt van de situatie, omdat het de enige luchtvaartmaatschappij is die tijdens de coronacrisis tussen Amsterdam en Paramaribo vliegt.

Directeur Martijn ten Broecke van de KLM-vestiging in Paramaribo zegt dat zijn bedrijf geen andere keus heeft vanwege de beroerde situatie van zijn onderneming. Het uitbetalen van de commissie is een te grote kostenpost. Volgens hem werken reisbureaus in de rest van de wereld met een ander systeem dat meer uitgaat van boekingstoeslagen en beloningen op basis van verkoopaantallen. Als de ASRA daar ook toe over zou gaan, kan de verkoop weer door de agenten gebeuren, aldus de directeur.

Het is de vraag of KLM dit besluit zomaar kan nemen. Sinds 2007 bestaat er een besluit van de Surinaamse overheid waarin de 6 procent commissie is vastgelegd. Het staatsbesluit heeft juist als doel de reisbranche in Suriname te beschermen, aldus de ASRA. Volgens de KLM is het staatsbesluit echter een tijdelijke maatregel.

Meer uit Financieel

Funderingsrisico telt vanaf 2027 mee bij NHG-hypotheek

UTRECHT (ANP) - Banken moeten vanaf volgend jaar rekening houden met mogelijke funderingsproblemen bij huizen als ze hypotheken verstrekken met de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Dat kan als gevolg hebben dat huizenkopers minder kunnen lenen bij funderingsrisico's.

9 minuten geleden
Besi stijgt op beurs na uitbreiding belang door Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse Applied Materials breidt zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit tot ongeveer 20 procent. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten heeft sinds vorig jaar al een belang van 9 procent in Besi en wil de samenwerking tussen de twee bedrijven versterken. Een volledige overname is volgens het bedrijf niet aan de orde. Het aandeel Besi werd bijna 9 procent hoger gezet.

39 minuten geleden
ACM geeft geen goedkeuring voor overname Unox door Zwanenberg

UTRECHT (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) geeft geen goedkeuring voor de overname van Unox door Zwanenberg. Door de overname zou Zwanenberg vrijwel de enige grote aanbieder worden van rookworsten en kookworsten, waaronder knakworsten, in supermarkten in Nederland, aldus de ACM. Ook zou het concern op het gebied van houdbare soepen een te sterke positie krijgen.

1 uur geleden
Arcadis leidt sanering PFAS-vervuiling 3M in Belgisch Zwijndrecht

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis helpt industrieconcern 3M bij het saneren van het met PFAS vervuilde gebied rondom een fabriek in het Belgische Zwijndrecht. Arcadis heeft de opdracht binnengehaald om het hele project te coördineren namens 3M, maakte het bedrijf bekend.

1 uur geleden
DNB: huishoudens hebben voor ruim 3 miljard aan cryptomunten

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens bezaten eind juni voor 3,2 miljard euro aan bitcoins en andere cryptomunten via Nederlandse aanbieders van cryptodiensten. Dat blijkt uit cijfers die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst publiceert. De waarde van de crypto's is in het tweede kwartaal wel gedaald ten opzichte van het eerste kwartaal.

1 uur geleden
Bloomberg: UMG voerde gesprekken om van beurs te gaan

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft eerder dit jaar gesprekken gevoerd met grote investeerders om van de Amsterdamse aandelenbeurs gehaald te worden. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. UMG, dat beroemde artiesten vertegenwoordigt als Taylor Swift, Billie Eilish en Harry Styles, sprak daarbij met investeringsmaatschappijen als Apollo Global Management, TPG en Blackstone.

1 uur geleden
Applied Materials vergroot belang in Besi tot 20 procent

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Applied Materials breidt zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier Besi uit en wil de onderlinge samenwerking tussen de twee bedrijven versterken. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten wijst daarbij op de groeiende rol van de onderneming uit Duiven in energiezuinige rekenkracht voor kunstmatige intelligentie (AI).

2 uur geleden