Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisbureaus Suriname teleurgesteld in KLM

Reisbureaus Suriname teleurgesteld in KLM

PARAMARIBO (ANP) - Reisbureaus in Suriname zijn teleurgesteld en verbaasd over het besluit van KLM om vanaf 9 juli de ticketverkoop helemaal zelf te gaan doen. Dit betekent dat Surinaamse reisagenten 6 procent commissie op de ticketverkoop mislopen en een groot deel van de bureaus het loodje legt. KLM zegt deze bezuinigingsmaatregel te moeten nemen vanwege financiële problemen.

Riaz Mohamedjoesoef, voorzitter van de Associatie van Reisagenten in Suriname (ASRA), vindt het vreemd dat KLM juist nu met deze mededeling komt, omdat er nog een onderhandeling over de kwestie gaande is. De ASRA-voorzitter zegt het vermoeden te krijgen dat KLM misbruikt maakt van de situatie, omdat het de enige luchtvaartmaatschappij is die tijdens de coronacrisis tussen Amsterdam en Paramaribo vliegt.

Directeur Martijn ten Broecke van de KLM-vestiging in Paramaribo zegt dat zijn bedrijf geen andere keus heeft vanwege de beroerde situatie van zijn onderneming. Het uitbetalen van de commissie is een te grote kostenpost. Volgens hem werken reisbureaus in de rest van de wereld met een ander systeem dat meer uitgaat van boekingstoeslagen en beloningen op basis van verkoopaantallen. Als de ASRA daar ook toe over zou gaan, kan de verkoop weer door de agenten gebeuren, aldus de directeur.

Het is de vraag of KLM dit besluit zomaar kan nemen. Sinds 2007 bestaat er een besluit van de Surinaamse overheid waarin de 6 procent commissie is vastgelegd. Het staatsbesluit heeft juist als doel de reisbranche in Suriname te beschermen, aldus de ASRA. Volgens de KLM is het staatsbesluit echter een tijdelijke maatregel.

Meer uit Financieel

VS zetten Iraanse cryptobeurs BitBank op sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.

6 minuten geleden
Ook Russisch bezit Nestlé onder beheer geplaatst door Poetin

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.

1 uur geleden
Voor bijna helft stroomaanvragen nieuwe huizen geen plek op net

DEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.

3 uur geleden
AEX sluit nipt boven 1100 punten, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.

4 uur geleden
Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders

ROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.

6 uur geleden
Wall Street toont herstel na eerste renteverhoging in jaren

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.

6 uur geleden
Duitsland wil meer bescherming Europese autosector tegen China

WOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De Duitse regering wil dat de Europese Commissie meer actie onderneemt om de Europese autosector te beschermen tegen concurrentie uit China. Dat zei minister van Financiën Lars Klingbeil bij een bezoek aan het hoofdkantoor van Volkswagen in Wolfsburg. Ook de deelstaten Nedersaksen, Beieren en Baden-Württemberg, waar veel autofabrieken staan, willen meer actie.

6 uur geleden