Reisbureauketen D-reizen komt weer in Nederlandse handen
HOOFDDORP (ANP) - Reisbureauketen D-reizen komt weer in Nederlandse handen. Topman Jan Henne De Dijn neemt de onderneming samen met zijn zakenpartner Marije Haeck over van het Duitse reisconcern RT/Raiffeisen Touristik Group. D-reizen is goed voor honderden reisbureaus in Nederland. Alle medewerkers gaan mee naar de nieuwe eigenaar.
Het Duitse moederbedrijf was al langer bezig met het bekijken van de opties van de D-rt Groep, waaronder naast D-reizen onder meer ook VakantieXperts valt. Uiteindelijk heeft Henne De Dijn besloten om zelf met de onderneming verder te gaan. Hij ziet nog veel kansen voor D-reizen in de Nederlandse winkelstraten en hoopt D-rt te laten uitgroeien tot een van de bepalende spelers in de door grote touroperators gedomineerde reissector.
De coronacrisis drukt zwaar op de branche. "Natuurlijk zijn we ons zeer bewust van de huidige omstandigheden. Sterker, de coronacrisis zorgde eerder al voor een vertraging van de overname", zegt Henne De Dijn. "Maar wij zien zoveel potentie in D-rt dat we - helemaal met de komst van de voucherbank - deze stap met veel vertrouwen zetten." Zijn zakenpartner Haeck was via haar bedrijf BeBr al ruim zes jaar betrokken bij de technologische ontwikkeling van de reisbureaus. BeBr helpt ondernemingen met innoveren.
D-reizen werd meer dan vijftig jaar geleden opgezet door supermarktondernemer Dirk van den Broek. In 2014 kwam de keten onder Duitse vlag. D-rt heeft tegenwoordig 1150 medewerkers en 322 reisbureaus verspreid over heel Nederland. Het hoofdkantoor is gevestigd in Hoofddorp en daar komt ook na de deal geen verandering in. De partijen hebben besloten om geen financiële details van de overname naar buiten te brengen.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
5 minuten geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
38 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
19 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
23 uur geleden