Reisbureau: Nederlanders weg uit nationaal park Canada om branden
ASPER (ANP) - Zo'n driehonderd Nederlanders die in Canada zijn met het reisbureau Doets Reizen hebben Jasper National Park moeten verlaten, meldt eigenaresse van de organisatie Elske Doets. In het park in de Canadese Rocky Mountains woeden bosbranden. De Nederlandse toeristen zijn volgens Doets veilig.
De branden bereikten deze week de plaats Jasper, in het park. Doets Reizen heeft mensen laten weten dat ze er weg moesten. De organisatie heeft andere accommodaties voor de toeristen geregeld, zegt de eigenaresse, waarna ze zelf van de branden zijn weggereden. Nog eens zevenhonderd andere Nederlanders waren met een reis van Doets Reizen op weg naar het park. Voor die mensen zijn ook overnachtingsplaatsen elders geboekt.
Ook Exit Reizen heeft reizigers moeten evacueren uit het park. Zo'n veertig tot vijftig Nederlandse vakantiegangers zijn in hotels elders ondergebracht, laat een woordvoerster weten. Daarnaast moest het reisbureau reizen omleiden die nog naar het park zouden gaan. Exit Reizen noemt de branden "vreselijk" en maakt zich zorgen over de toekomst van het park, dat "een van dé redenen is om naar Canada te gaan".
Werelderfgoed
Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten nog geen hulpverzoeken te hebben gekregen. Wel staat het ministerie in contact met de Nederlandse ambassade in Canada.
Op de website van Jasper National Park valt te lezen dat het park momenteel gesloten is om de bosbranden. Het park valt onder het UNESCO Werelderfgoed.
Meer uit Binnenland
ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
36 minuten geledenNIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
12 uur geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
14 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
15 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
15 uur geleden