Reisbranchevereniging sleept vliegmaatschappij voor de rechter
LEUSDEN (ANP) - Reisbranchevereniging ANVR sleept de luchtvaartmaatschappij Royal Air Maroc voor de rechter. Volgens de organisatie wacht de Marokkaanse vliegmaatschappij te lang met het terugbetalen van niet-uitgevoerde vluchten. Dit levert onder andere voor reisorganisaties problemen op, omdat zij klanten bij het annuleren van hun reis door corona de keuze moeten bieden tussen het geld terugkrijgen of een voucher.
Royal Air Maroc is de eerste luchtvaartmaatschappij waartegen de ANVR een vordering heeft ingediend bij de rechtbank. De branchevereniging waarschuwt dat het geduld ook op is met luchtvaartmaatschappijen Aeroflot, El Al, Air Transat en andere maatschappijen.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De overslag van kolen in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar flink toegenomen, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Die stijging komt doordat er weer meer cokeskolen werden overgeslagen. Die kolen worden gebruikt in de hoogovens bij de productie van staal. Door problemen in de Europese staalindustrie lag de overslag vorig jaar op een uitzonderlijk laag niveau.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Telecombedrijf Odido wordt volledig eigendom van Apax Partners. De investeerder koopt mede-investeerder Warburg Pincus uit in een deal waarmee naar schatting miljarden euro's zijn gemoeid.
22 minuten geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Taiwan bereidt strengere controles voor op de export van AI-chips naar China om beter aan te sluiten bij het Amerikaanse beleid. Taipei is van plan AI-servers en geavanceerde halfgeleiders toe te voegen aan een lijst van gecontroleerde goederen. Dat heeft minister van Economische Zaken Kung Ming-hsin verteld aan persbureau Bloomberg.
24 minuten geledenROME (ANP) - Het vliegverkeer in Italië is verstoord door een technisch probleem bij de luchtverkeersleiding. De storing kwam in de nacht van donderdag op vrijdag aan het licht en wordt opgevangen met een noodsysteem, maar dat is niet in staat om de volledige vluchtcapaciteit af te handelen. Daardoor is het aantal vluchten verminderd, meldt de Italiaanse luchtverkeersleidingautoriteit ENAV.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland is deze week bijna 5 cent gedaald, nadat deze zaterdag een nieuwe recordhoogte had bereikt. De adviesprijs voor een liter Euro95 zakte van 2,732 euro op zaterdag naar 2,684 euro op vrijdag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag op na de verliesbeurt een dag eerder. Vooral de chipbedrijven werden weer opgepikt door geruststellende opmerkingen van topman Jensen Huang van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Hij wees de zorgen over mogelijke financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave van de hand. De zorgen over de hoge schuldenlast van CoreWeave, een belangrijke klant van Nvidia, veroorzaakten eerder deze week een wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In winkels van Albert Heijn op verschillende plaatsen zijn vrijdagochtend nog lege schappen te zien door het cyberbeveiligingsincident bij de supermarktketen, ondanks dat AH donderdag aankondigde dat de winkels weer volledig worden bevoorraad. Verslaggevers van het ANP zien dat verschillende soorten producten uitverkocht zijn, zoals groenten en fruit. Wel worden de schappen aangevuld.
3 uur geleden