Reisbranche wil oplossingen na Transavia-problemen in hoogseizoen
LEUSDEN (ANP) - Reisorganisaties willen weten hoe de problemen bij Transavia in de toekomst voorkomen kunnen worden. Zij hebben in het hoogseizoen een dagtaak aan het zoeken naar alternatieven door vluchtwijzigingen en lastminute-annuleringen bij de luchtvaartmaatschappij, ziet reisbranchevereniging ANVR.
Het "potje begint redelijk vol te raken" bij reisorganisaties die de dupe worden van de verstoringen bij Transavia, stelt de ANVR. Vorige week moest de luchtvaartmaatschappij door technische problemen met vliegtuigen opnieuw vluchten schrappen. "Je moet de klant geruststellen en je moet op zoek naar een alternatief", somt een woordvoerster van de brancheclub op. "Onze leden hebben zoiets van: midden in het hoogseizoen, poeh. Wanneer houdt het op?"
De reisorganisaties blijven in gesprek met Transavia, maar "nu is het zoeken naar oplossingen en roeien met de riemen die je hebt", stelt de zegsvrouw. "En na de zomer zullen we de wonden gaan likken en kijken hoe het in de toekomst anders kan zodat we het kunnen voorkomen. Dat is wel de hamvraag die wij nu hebben."
Anticiperen
Het is opvallend hoeveel vluchten de vakantievlieger lastminute annuleert, zegt de ANVR. Vakantiegangers zijn soms al op de luchthaven en krijgen dan te horen dat hun vlucht eruit gehaald is. Reisorganisaties kunnen daar niet op anticiperen, legt de woordvoerster uit. "Dat is wel echt uitzonderlijk en dit jaar ook wel meer dan voorgaande jaren."
Het gaat in zijn totaliteit om een klein percentage van de vluchten dat geschrapt wordt, benadrukt de woordvoerder. Ook is Transavia, dat vliegt op veel verschillende bestemmingen, een grote airline die geliefd is bij reisorganisaties om te boeken. "Als het goed gaat, wat in de meeste gevallen ook zo is, laat ik dat echt vooropstellen, dan is de klant heel tevreden en de reisorganisatie ook."
Vertrouwen
Toch moet het vertrouwen weer even teruggroeien, merkt ze. "Je maakt een afspraak, je boekt een vlucht en dan ga je ervan uit dat het goed komt. Onze leden hebben nu zoiets van: dat vertrouwen moet ik wel weer even terugkrijgen in Transavia en in het aanbod."
"Wij vinden het echt heel vervelend als we een vlucht niet kunnen uitvoeren. Dat raakt de passagier, de touroperator, maar ook onze eigen mensen", reageert Transavia. De maatschappij is naar eigen zeggen druk bezig met het schema voor volgend jaar. "Daarin zullen we, gelet ook op de ontwikkelingen in de sector, de nadruk blijven leggen op het hebben van een stabiele operatie. Dit is ook wat passagiers en touroperators van ons verwachten."
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
48 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
11 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
15 uur geledenANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiƫle situatie schaadt.
16 uur geleden