Reisbranche wil 'flexdagen' rondom schoolvakanties
LEUSDEN (ANP) - Reiskoepel ANVR wil meer flexibiliteit rondom de schoolvakanties en roept de formerende partijen op 'flexdagen' mogelijk te maken, om de vakantiedrukte beter te spreiden. Zonder spreiding lopen prijzen in het hoogseizoen verder op, om te compenseren voor de onderbezetting buiten het piekseizoen, zegt ANVR-directeur Frank Oostdam.
Ook neemt de drukte bij de start en terugkomst van vakanties toe, denkt hij. "Er zal daarom echt naar een verdere spreiding moeten worden gekeken." Nu is er rondom de meivakantie al meer flexibiliteit mogelijk, waardoor de piek iets wordt afgezwakt.
Met de flexdagen zouden leerlingen in het primair en voortgezet onderwijs een paar extra vakantiedagen per jaar hebben. In Zwitserland wordt dit al gedaan, volgens de ANVR. Die dagen zijn vrij inzetbaar, zonder dat er een reden moet worden opgegeven. Scholen zouden wel mogen weigeren als er bijvoorbeeld speciale schoolgelegenheden zijn. "In de praktijk leidt dit helemaal niet tot een leegloop van scholen: lang niet alle 'flexdagen' worden gebruikt", aldus Oostdam.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Veilingsite Catawiki heeft vorig jaar voor het eerst in vijf jaar een nettowinst geboekt. Het Nederlandse internetbedrijf zegt dat dit te danken is aan investeringen in technologie, die schaalvergroting mogelijk maakten. Tegelijkertijd groeit volgens Catawiki de vraag naar luxe- en verzamelobjecten, waaronder Pokémonkaarten, postzegels, horloges en sieraden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke verliezen gesloten. Het sentiment onder beleggers op Wall Street werd onder meer gedrukt door een stijging van de olieprijzen door de opgelopen spanningen in het Midden-Oosten. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Amerikaanse inflatie die het hoogste niveau in meer dan drie jaar heeft bereikt.
9 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group heeft een overnamebod gedaan op het Duitse modemerk Hugo Boss van 38 euro per aandeel in contanten. Frasers bezit al ruim een kwart van de aandelen Hugo Boss en wil nu de rest ook in handen krijgen voor een bedrag van bijna 2 miljard euro.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met kleine winst de handel uitgegaan. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde spanningen in het Midden-Oosten na Amerikaanse vergeldingsaanvallen op Iran. Verder was er ook aandacht voor een Amerikaans inflatiecijfer.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Investeerders in het Midden-Oosten hebben grote interesse in de beursgang van SpaceX die vrijdag in New York moet plaatsvinden. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg hebben de staatsfondsen van Saudi-Arabië en Koeweit al voor miljarden dollars aan orders geplaatst voor aandelen SpaceX.
15 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en vakbonden hebben een akkoord ondertekend over het sociaal plan voor de reorganisatie bij de chipmachinemaker, meldt vakbond De Unie. Het techbedrijf kondigde eerder dit jaar aan 1700 banen te schrappen omdat de organisatie te stroef was geworden. Nu is onder andere afgesproken dat er tot 1 mei volgend jaar geen gedwongen ontslagen mogen vallen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag licht lager geopend. Dinsdag waren de aandelenmarkten in New York ook al overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten houden beleggers bezig.
16 uur geleden