Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisbranche start campagne om personeel te werven

Reisbranche start campagne om personeel te werven

DEN HAAG (ANP) - De reisbranche start een campagne om personeel te werven. Dat meldt Reiswerk, het arbeidsmarktfonds van de sector. De reisbranche is veel werknemers kwijtgeraakt tijdens de coronacrisis, toen er lange tijd niet gereisd kon worden. Eind maart dit jaar werkten er ruim 9800 mensen in de reissector, in dezelfde periode twee jaar geleden waren dat er nog ruim 14.000, aldus het arbeidsmarktfonds.

Op reiswerk.nl staan inmiddels zo'n 500 vacatures van werkgevers, zoals reisorganisatoren TUI en Sunweb. Volgens Reiswerk is het aantal vacatures op de site de afgelopen maanden toegenomen. Reisorganisatoren zijn nu echt weer bezig met het aannemen van nieuw personeel, vandaar dat de campagne nu gestart is, zegt Esther Gathier, manager bij Reiswerk. Reiswerk is een samenwerkingsverband van branchevereniging ANVR en de vakbonden FNV en CNV dat zich onder andere richt op arbeidsmarktontwikkelingen en opleiding.

Reiswerk benadrukt dat er veel meer functies in de reiswereld zijn dan mensen denken en hoopt dat de campagne de veelzijdigheid kan tonen van de sector. "De reiswereld vindt inmiddels veel online plaats en heeft zich de afgelopen jaren sterk ontwikkeld. Er zijn veel IT- en datafuncties, zoals online marketeer of dataspecialist. Daar denk je misschien minder snel aan dan aan functies als reisleider of reisagent", licht Gathier toe.

Meer uit Financieel

The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

31 minuten geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

1 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

3 uur geleden
Bloomberg: Cruz zegt dat Witte Huis export diesel niet verbiedt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.

4 uur geleden
Reisorganisatie past routes aan om overstromingen Bangkok

BANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.

5 uur geleden
China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

7 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt iets verder op

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

7 uur geleden