Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisbranche start campagne om personeel te werven

Reisbranche start campagne om personeel te werven

DEN HAAG (ANP) - De reisbranche start een campagne om personeel te werven. Dat meldt Reiswerk, het arbeidsmarktfonds van de sector. De reisbranche is veel werknemers kwijtgeraakt tijdens de coronacrisis, toen er lange tijd niet gereisd kon worden. Eind maart dit jaar werkten er ruim 9800 mensen in de reissector, in dezelfde periode twee jaar geleden waren dat er nog ruim 14.000, aldus het arbeidsmarktfonds.

Op reiswerk.nl staan inmiddels zo'n 500 vacatures van werkgevers, zoals reisorganisatoren TUI en Sunweb. Volgens Reiswerk is het aantal vacatures op de site de afgelopen maanden toegenomen. Reisorganisatoren zijn nu echt weer bezig met het aannemen van nieuw personeel, vandaar dat de campagne nu gestart is, zegt Esther Gathier, manager bij Reiswerk. Reiswerk is een samenwerkingsverband van branchevereniging ANVR en de vakbonden FNV en CNV dat zich onder andere richt op arbeidsmarktontwikkelingen en opleiding.

Reiswerk benadrukt dat er veel meer functies in de reiswereld zijn dan mensen denken en hoopt dat de campagne de veelzijdigheid kan tonen van de sector. "De reiswereld vindt inmiddels veel online plaats en heeft zich de afgelopen jaren sterk ontwikkeld. Er zijn veel IT- en datafuncties, zoals online marketeer of dataspecialist. Daar denk je misschien minder snel aan dan aan functies als reisleider of reisagent", licht Gathier toe.

Meer uit Financieel

Mattel wint op Wall Street na overnamegeruchten

NEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel hoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat er belangstelling zou zijn voor een eventuele overname van de Barbie-maker. Mattel heeft onlangs de interesse gewekt van Authentic Brands Group, meldde de Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dat is het Amerikaanse bedrijf achter merken als Reebok, Champion, Juicy Couture en Quiksilver.

26 minuten geleden
Bloomberg: Anthropic mikt op beursgang voor Thanksgiving

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

2 uur geleden
Euronext-topman: kabinetsplannen ontmoedigen kleine beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De kabinetsplannen om kleine beleggers zwaarder te belasten, botsen met de Europese ambitie om juist meer mensen aan het beleggen te krijgen, vindt René van Vlerken, topman van beursuitbater Euronext. Dat is het bedrijf achter onder meer de Amsterdamse beurs.

2 uur geleden
Handelschef: EU wil gecoördineerde aanpak met VS over dieselprijs

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer gesproken over de krappe dieselvoorraden en hoge prijzen. Daarbij gaf hij aan dat Europa streeft naar een gecoördineerde aanpak om de prijzen te verlagen.

2 uur geleden
Hans Anders schort verkoop Meta-bril op om 'publieke discussie'

GORINCHEM (ANP) - Hans Anders heeft de verkoop van de AI- en camerabril van Meta voor onbepaalde tijd opgeschort, bevestigt een woordvoerder van de optiekketen na berichtgeving door het AD. Aanleiding is de "publieke en politieke discussie over slimme brillen" en "de vragen die daarbij spelen over de voorwaarden waaronder deze technologie kan worden gebruikt".

3 uur geleden
Sleijpen: economische impact klimaatverandering niet te ontkennen

FRANKFURT (ANP) - Het is niet langer mogelijk om de economische impact van klimaatverandering te ontkennen, zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) tijdens een toespraak in Frankfurt. "We zien het, we voelen het, we kunnen het meten. Dat heeft niets met ideologie te maken, dat is de realiteit."

4 uur geleden
Forse min voor Amsterdamse beurs na stijging olieprijzen en rente

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een fors verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren aanzienlijke minnen te zien, na een verdere stijging van de olieprijzen en de rentes. Beleggers maken zich al een tijdlang zorgen over de door de Iranoorlog gestegen energieprijzen, omdat die de inflatie en leenkosten kunnen stuwen.

4 uur geleden