Reisbranche roept VS op te stoppen met coronatest vóór vertrek
WASHINGTON (ANP/AFP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen en belangenorganisaties willen af van een verplichte coronatest die de Amerikaanse regering vraagt van gevaccineerde reizigers. Voordat zij aan boord kunnen stappen van een vliegtuig richting de Verenigde Staten, moeten zij een negatieve coronatest kunnen overleggen. Deze maatregel zou niet voor gevaccineerde reizigers moeten gelden, stellen de organisaties woensdag in een brief aan het Witte Huis.
De brancheorganisatie van Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen Airlines for America, die de tien grote Amerikaanse luchtmaatschappijen vertegenwoordigt, is een van de partijen die de verplichte coronatest overbodig vindt voor gevaccineerde reizigers. Ook Europese luchtvaartmaatschappijen en de Amerikaanse Kamer van Koophandel hebben zich achter het voorstel geschaard.
"Het is overduidelijk dat het coronavirus momenteel wijdverspreid is in de VS en pogingen om de invoer van het virus via vliegreizen te beheersen, zullen daar waarschijnlijk geen verandering in kunnen brengen", aldus de organisaties in de brief.
Uit onderzoek zou volgens de organisaties naar voren zijn gekomen dat "testen vóór vertrek een beslissende factor is voor reizigers om niet internationaal te reizen", uit angst om in het buitenland vast te komen zitten. De organisaties verwijzen ook naar Europa, waar steeds meer landen de verplichte coronatest voor vertrek afschaffen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.
26 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - De EU en Canada hebben zich op een top in Montréal gecommitteerd aan een zogeheten "alliantie voor de toekomst". Dat staat in een verklaring van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-landen António Costa en premier van Canada Mark Carney.
2 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - De humanitaire operatie in de Oekraïense plaats Olesjky is volgens Rusland afgerond. De mensen die geëvacueerd zijn, bevinden zich inmiddels op de Krim. Vanaf daar reizen ze naar het land waar ze zelf naartoe willen: Rusland of Oekraïne.
4 uur geleden