Reisbranche roept VS op te stoppen met coronatest vóór vertrek
WASHINGTON (ANP/AFP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen en belangenorganisaties willen af van een verplichte coronatest die de Amerikaanse regering vraagt van gevaccineerde reizigers. Voordat zij aan boord kunnen stappen van een vliegtuig richting de Verenigde Staten, moeten zij een negatieve coronatest kunnen overleggen. Deze maatregel zou niet voor gevaccineerde reizigers moeten gelden, stellen de organisaties woensdag in een brief aan het Witte Huis.
De brancheorganisatie van Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen Airlines for America, die de tien grote Amerikaanse luchtmaatschappijen vertegenwoordigt, is een van de partijen die de verplichte coronatest overbodig vindt voor gevaccineerde reizigers. Ook Europese luchtvaartmaatschappijen en de Amerikaanse Kamer van Koophandel hebben zich achter het voorstel geschaard.
"Het is overduidelijk dat het coronavirus momenteel wijdverspreid is in de VS en pogingen om de invoer van het virus via vliegreizen te beheersen, zullen daar waarschijnlijk geen verandering in kunnen brengen", aldus de organisaties in de brief.
Uit onderzoek zou volgens de organisaties naar voren zijn gekomen dat "testen vóór vertrek een beslissende factor is voor reizigers om niet internationaal te reizen", uit angst om in het buitenland vast te komen zitten. De organisaties verwijzen ook naar Europa, waar steeds meer landen de verplichte coronatest voor vertrek afschaffen.
Meer uit Buitenland
REYKJAVIK (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen maken zich woensdag in IJsland op om de totale zonsverduistering te bekijken. Het is de eerste in Europa in 27 jaar, en de eerste in IJsland sinds 1954. Het land, dat ongeveer 400.000 inwoners telt, verwacht tot 80.000 bezoekers voor het natuurverschijnsel.
47 minuten geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP) - De topbestuurder van de Universiteit van Cambridge heeft het schandaal rond een zwarte professor een "dwaling" genoemd en belooft grondig onderzoek. Een hoogleraar onderwijssociologie nam vorige week ontslag na beschuldigingen van plagiaat in zijn proefschrift.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft 2,1 miljoen euro vrijgemaakt voor noodhulp aan Colombia na de zware aardbeving op maandag. Dat meldt de Europese Commissie in een persbericht. De beving met een kracht van 7.4 veroorzaakte in het midden en westen van Colombia al ruim tweehonderd doden en grote schade.
1 uur geledenMADRID/PALMA (ANP) - De Spaanse autoriteiten nemen verkeers- en andere maatregelen om te voorkomen dat de verwachte grote aantallen toeschouwers van de zonsverduistering voor extra gevaar zorgen, bijvoorbeeld voor bosbranden. De totale verduistering van de zon is enkel te zien in een smalle strook over de aarde in delen van Spanje, IJsland, Groenland en Rusland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De geplande bouwprojecten op het terrein van het Witte Huis kosten minstens 927 miljoen dollar (bijna 804 miljoen euro), meldt The Washington Post. De krant schrijft dat dit aanzienlijk meer is dan eerder gemeld en dat de meeste kosten worden betaald door de belastingbetaler.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Rusland wraak zal nemen als westerse landen Russische schepen innemen, meldt het Russische persbureau TASS. Rusland zal dan ook westerse schepen in beslag gaan nemen.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - De grote natuurbrand in Andalusië ten westen van Sevilla is aanzienlijk minder hevig geworden, melden plaatselijke media. De brand die donderdag uitbrak in bergen in Niebla heeft al 25.000 hectare verwoest, maar breidt zich niet snel meer uit. Voor het eerst sinds dagen zijn er dinsdag en woensdag geen evacuaties geweest. Nog steeds zijn er 680 geëvacueerden die niet terug kunnen, onder wie ruim vijfhonderd mensen uit de regio. De autoriteiten menen dat "de gunstige ontwikkeling van de situatie" nog geen reden is om evacuatiebevelen in te trekken.
5 uur geleden