Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisbranche: plan Schiphol voor meivakantie 'niet zo dramatisch'

Reisbranche: plan Schiphol voor meivakantie 'niet zo dramatisch'

LEUSDEN (ANP) - Het reizigersplafond dat Schiphol voor ogen heeft voor de meivakantie "valt mee", vindt de Nederlandse reisbranche. Directeur Frank Oostdam van reisbranchevereniging ANVR spreekt van een "redelijk minimale reductie, niet zo dramatisch als het vorig jaar was". Vakantiegangers hoeven zich volgens hem dan ook geen zorgen te maken, want reisorganisaties zullen zeker geen verkochte vakanties hoeven te annuleren.

Dinsdag kwam naar buiten dat Schiphol opnieuw het aantal vertrekkende reizigers wil gaan beperken om te grote drukte te voorkomen. Het zou gaan om een "veiligheidsmarge" van 5 procent minder reizigers, wat betekent dat er dagelijks enkele duizenden mensen minder mogen vertrekken.

Oostdam wijst erop dat deze beperking niet zo ingrijpend is als de maatregelen die Schiphol vorig jaar invoerde en die momenteel nog steeds gelden. Destijds greep Schiphol hard in omdat met name de beveiliging de grote drukte niet aankon en er vaak lange rijen met wachtende passagiers stonden, soms tot buiten de vertrekhal.

Dagelijks meer dan 70.000 passagiers

"Er kunnen straks waarschijnlijk weer meer dan 70.000 mensen per dag vertrekken. Dat is meer dan nu", benadrukt Oostdam. Volgens hem zullen luchtvaartmaatschappijen wel minder tickets kunnen verkopen vergeleken met de maximale capaciteit. Omdat veel vliegtuigstoelen nu nog helemaal niet zijn verkocht, merken mensen die al een reis hebben geboekt daar weinig van.

Dat Schiphol het nodig vindt om toch weer in te grijpen kan mensen volgens Oostdam in algemene zin wel onzekerder maken. En dat kan ongunstig zijn voor de boekingen bij de reisbranche. "Het is jammer dat het zo moet", aldus de voorman van de ANVR, waarbij grote reisconcerns als TUI, Sunweb en Corendon zijn aangesloten.

Voorstel nog niet definitief

Het voorstel van Schiphol is nog niet helemaal definitief. De luchthaven is hierover nog in gesprek met luchtvaartmaatschappijen en bagageafhandelaars. De kans dat er nog iets aan het plan voor de veiligheidsmarge gewijzigd gaat worden is volgens Schiphol evenwel klein.

De ANVR reageerde onlangs nog heel boos toen Schiphol-topman Ruud Sondag aangaf dat er in de drukke meivakantie mogelijk toch weer beperkingen nodig zouden zijn voor het aantal reizigers. Dat kwam omdat diezelfde Sondag enkele weken daarvoor nog de indruk had gewekt dat de limiet op het aantal reizigers dat dagelijks vanaf de luchthaven mag vertrekken na maart helemaal zou komen te vervallen.

Geen zin om kwaad te blijven

Oostdam geeft aan dat het voor de reisbranche geen zin heeft om kwaad te blijven. Hij vertrouwt erop dat Schiphol er alles aan doet om nog meer beveiligers te vinden. Ook heeft hij de indruk dat er "goede voortgang" wordt gemaakt bij het oplossen van het personeelstekort in de bagageafhandeling.

Meer uit Financieel

Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

1 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

1 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

3 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

5 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

6 uur geleden
FT: Carglass-moeder Belron werkt aan beursgang Amsterdam

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.

6 uur geleden
Oekraïens bedrijf bouwt in Born aanvals- en verkenningsdrones

MIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.

6 uur geleden