Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisbranche over versoepeling reisadviezen: beter laat dan nooit

Reisbranche over versoepeling reisadviezen: beter laat dan nooit

ROTTERDAM (ANP) - De reissector is blij dat dat Nederland de systematiek voor de reisadviezen aanpast. Europese landen die op oranje stonden, krijgen vanaf dinsdag in principe een groen of geel reisadvies. Dat betekent dat niet-noodzakelijke reizen niet langer worden afgeraden. "Beter laat dan nooit", zegt reisbrancheorganisatie ANVR.

Topman Frank Oostdam van de ANVR vindt het wel jammer dat de beslissing niet eerder is genomen. "Dat had ervoor gezorgd dat het voor zowel reisondernemingen als vakantiegangers een mooie vakantiezomer zou zijn geworden." De meeste reisorganisaties volgden de adviezen van de Nederlandse overheid en annuleerden vakanties naar landen met een oranje reisadvies.

Straks zet Nederland lidstaten van de Europese Unie niet meer enkel op basis van besmettingsaantallen op oranje. Dat kan nog wel gebeuren als er een nieuwe variant van het coronavirus opduikt. Overigens kan het wel zo zijn dat EU-landen zelf nog extra maatregelen nemen voor reizigers uit Nederland. Het kabinet wijst dan ook steeds op de website wijsopreis.nl waar de maatregelen per land staan aangegeven.

Meer duidelijkheid

Dit is voor de reisbranche, maar zeker ook voor de Nederlandse vakantiegangers, een heel belangrijke verandering die meer duidelijkheid gaat geven", zegt topman Mattijs ten Brink van Sunweb over de adviesaanpassing. Het bedrijf besloot vorige week dat het vanaf begin augustus weer vakanties gaat verzorgen naar gebieden binnen de Europese Unie die vanwege corona nu nog een oranje reisadvies hebben. Daarmee leek Sunweb branchegenoot Corendon te volgen, die eerder al besloot de keuze aan de klant te laten.

Nederlanders moeten straks een bewijs laten zien als ze vanuit een ander EU-land terugkomen. Het kan gaan om een vaccinatiebewijs, een negatieve testuitslag of een bewijs dat ze onlangs corona hebben gehad en hersteld zijn.

Kosteloos

De negatieve test mag een PCR-test zijn van maximaal 48 uur oud, of een antigeentest van maximaal 24 uur oud. Sunweb laat weten dat het de antigeentest op de vakantiebestemming gaat regelen en betalen voor reizigers die niet volledig zijn gevaccineerd.

Corendon gaat voor alle vakantiebestemmingen eveneens een gratis antigeen-sneltest voor de terugreis voor niet volledig gevaccineerde klanten regelen. Mocht iemand positief testen, dan wijzigt de reisorganisatie ook gratis de terugvlucht en zullen de extra overnachtingen in een quarantainehotel of het vakantiehotel kosteloos zijn.

Zelftesten

De regel gaat op 8 augustus in voor alle EU-landen, maar geldt nu al voor mensen die uit Spanje, Portugal, Cyprus of Andorra komen. Mensen die in een land met een geel reisadvies zijn geweest, krijgen het advies om op de dag van aankomst en op de vijfde dag terug in Nederland een zelftest te doen of om zich bij de GGD te laten testen.

Mensen die in een EU-land zijn geweest, zijn niet verplicht om in quarantaine te gaan, behalve als het gaat om een land waar een nieuwe variant van het coronavirus is opgedoken.

Meer uit Binnenland

Uitstoot broeikasgassen daalt volgens CBS weer na eerdere toename

DEN HAAG (ANP) - De uitstoot van CO2 en andere broeikasgassen is in het tweede kwartaal van dit jaar met ruim 3 procent afgenomen ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Vooral in de industrie gingen minder broeikasgassen de lucht in (min 8 procent), rapporteert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In de eerste drie maanden van 2025 ging de uitstoot nog omhoog. Dat was vooral te wijten aan de elektriciteitssector, die bij gebrek aan wind meer steenkool verbrandde om stroom op te wekken.

37 minuten geleden
Zeer grote duinbrand in Westkapelle

WESTKAPELLE (ANP) - Bij de Zuiderhoofdweg in Westkapelle woedt een zeer grote duinbrand, meldt de Veiligheidsregio Zeeland. Het vuur verspreidde zich in eerste instantie snel, maar wordt langzaam minder. Er zijn meerdere vuurhaarden die de brandweer bestrijdt. Ook komt er veel rook vrij.

5 uur geleden
Jonge vrouwen voelen zich regelmatig onveilig in Limburgs ov

MAASTRICHT (ANP) - Jonge vrouwen voelen zich flink vaker dan andere groepen onveilig in het Limburgse openbaar vervoer. Ongeveer twee derde van de vrouwen tussen de 16 en 29 jaar voelt zich na 19.00 uur regelmatig onveilig op stations en bij bushaltes, blijkt uit onderzoek dat de provincie Limburg liet uitvoeren door onderzoeksbureau Goudappel. Het bureau hield onder meer een enquête onder ruim 2100 mensen.

11 uur geleden
Nederlands Fotomuseum heropent in februari 2026

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum in Rotterdam opent in februari 2026 de deuren op de nieuwe locatie in pakhuis Santos op Katendrecht. "Zo krijgt het museum de ruimte om onder nieuw leiderschap een feestelijke en goed georganiseerde opening te realiseren", meldt het museum.

11 uur geleden
Politie heeft nieuwe beelden van verdachte doden Boushra

AMERSFOORT (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden van de man die verdacht wordt van het doden van de 24-jarige Boushra, vorige maand in Almere. De auto van de voortvluchtige Omar Alhamad (34) werd vorige week woensdag gevonden, waarna de politie nieuwe beelden van hem heeft kunnen achterhalen, meldt Opsporing Verzocht.

11 uur geleden
Amsterdam verlengt asielopvang op schip tot 2027

AMSTERDAM (ANP) - De asielopvang op een cruiseschip in het Westelijk Havengebied in Amsterdam blijft open tot 2027. Dat heeft het college besloten. "Deze locatie is niet ideaal, maar wij vinden het belangrijk om hier vluchtelingen op te vangen zolang dat nodig is", zo schrijft de gemeente. Op het schip verblijven 1500 vluchtelingen.

13 uur geleden
Meer dan 2000 mensen in Ter Apel, COA moet dwangsom betalen

TER APEL (ANP) - Meer dan 2000 asielzoekers hebben afgelopen nacht in het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel geslapen. Daarom moet het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) voor het eerst een dwangsom van 50.000 euro betalen. Eerdere dwangsommen waren lager.

13 uur geleden