Reisbranche noteert flinke plussen in boekingen voorjaarsvakantie
LEUSDEN (ANP) - Nederlanders trekken er in de voorjaarsvakantie, die dit weekend al is begonnen voor de regio zuid, vaker op uit. Reisorganisaties noteren in hun boekingen namelijk flinke plussen vergeleken met vorig jaar. Dat betekent dat veel mensen hun vakantieplannen niet laten verstoren door de hoge inflatie en zwakkere economie.
Volgens reisbranchevereniging ANVR zijn er voor bekende wintersportlanden als Oostenrijk en Frankrijk 10 tot 20 procent meer pakketreizen geboekt. Een woordvoerster van Sunweb bevestigt dat beeld. In vergelijking tot vorig jaar meldt Sunweb voor de voorjaarsvakantie 16 procent meer boekingen naar de sneeuw.
Naar de zon ziet Sunweb 7 procent meer boekingen dan in 2023. Bij de reisorganisatie gaat het in deze periode van het jaar dan vooral om bestemmingen als Gran Canaria en Tenerife. TUI merkt eveneens op dat de Canarische Eilanden bij zonliefhebbers favoriet zijn, gevolgd door Curaçao en Kaapverdië.
Griekenland
Volgens de ANVR passen de cijfers in een breder beeld. Cijfers van de branchevereniging wijzen uit dat er over de gehele linie al 15 procent meer is geboekt voor dit jaar. Dan gaat het dus ook om de zomervakantie. Vooral Griekenland springt eruit. Naar dat land is nu al 35 procent meer geboekt dan vorig jaar rond deze tijd.
Corendon bemerkt voor de zomerboekingen nu een algehele toename van 20 procent vergeleken met vorig jaar. "Daarmee zijn we weer terug op het niveau van voor corona", aldus het reisconcern. Corendon heeft onder meer veel boekers voor de Turkse bestemming Alanya. "Daarnaast gaat Curaçao heel goed en Egypte."
Buitenlandse vakantie
Vorige maand stelde het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) na onderzoek dat veel Nederlanders vaker op een buitenlandse vakantie willen. Daarentegen zag het bureau minder mensen die graag in eigen land een accommodatie wilden boeken.
De vakantieparken van Roompot en Landal Greenparks laten weten dat de verwachte drukte in de voorjaarsvakantie waarschijnlijk vergelijkbaar is met voorgaande jaren. Volgens een woordvoerster zijn de parken voor de komende weken nog niet volgeboekt.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend verder omhoog waarbij Brent nu bijna op 100 dollar per vat staat. Iran heeft gezegd een Amerikaanse basis in Jordanië en schepen en olietankers rond de Straat van Hormuz te hebben aangevallen. De Verenigde Staten melden aanvallen op Iraanse doelen, onder meer op het eiland Kharg in de Perzische Golf. Daarbij zouden ook tankers vernietigd zijn.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De bestedingen van huishoudens in Nederland zijn in juli met 1,2 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huishoudens kochten die maand vooral meer goederen. Ook aan diensten werd meer uitgegeven. De bestedingen lieten daarmee voor de vijfde maand op rij een stijging zien. In juni groeide de consumptie met 1,7 procent.
41 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Door de technische storing op dinsdag bij de Britse luchtverkeersleiding zijn ook woensdag vluchten geannuleerd. Volgens Flightradar24 zijn 177 vluchten geschrapt, bijna allemaal op London Heathrow Airport. De Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS) waarschuwt dat het herstel "tijd zal kosten".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben in het handelsconflict met Canada opnieuw maatregelen genomen. Dat heeft het Witte Huis dinsdag laten weten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.
9 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.
9 uur geledenJAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.
11 uur geleden