Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Reisbranche heeft niks aan mogelijke versoepelingen'

'Reisbranche heeft niks aan mogelijke versoepelingen'

DEN HAAG (ANP) - De reisbranche heeft voorlopig niets aan mogelijke versoepelingen, zegt branchevereniging ANVR. De toeristensector in het buitenland zit volgens de branchevereniging namelijk niet te wachten op reizigers uit een land met een hoog aantal besmettingen. "We willen voorkomen dat Nederlanders niet welkom zijn in andere landen omdat wij hoge besmettingen hebben. Wat mij betreft bijten we nog even op de tanden", zegt ANVR-directeur Frank Oostdam.

De ANVR hoopt nog steeds dat Buitenlandse Zaken half mei het generieke reisadvies opheft. "Daardoor wordt het mogelijk om elk land afzonderlijk te gaan beoordelen." Dan is er perspectief, als er openingen zijn om naar landen te gaan die toeristen verwelkomen, zegt hij. Zo stelt Griekenland zichzelf alweer open voor buitenlandse toeristen.

Het demissionair kabinet is volgens ingewijden naar verluidt van plan om een aantal versoepelingen van de coronamaatregelen bekend te maken bij de persconferentie van dinsdagavond. Dan gaat het bijvoorbeeld om het afschaffen van de avondklok en het openstellen van een gedeelte van de horeca, namelijk de terrassen. De versoepelingen zouden ingaan per 28 april.

Ondanks de onzekerheid die er nog door het coronavirus bestaat, hebben de meeste Nederlanders er vertrouwen in om komende zomer in het buitenland op vakantie te kunnen. Dat merkt vakantiehuizenspecialist Belvilla, die constateert dat twee derde van de boekingen voor vakantiewoningen in het buitenland zijn. Daarnaast boeken elke week meer Nederlanders een vakantiehuisje in het buitenland. Bijna 30 procent van de boekingen zijn voor België, daarna volgen Frankrijk en Oostenrijk. Dit zijn volgens Belvilla vooral plekken waar je makkelijk met de auto kunt komen.

Meer uit Binnenland

Extra toezichthouders op station en bussen bij Ter Apel

EMMEN (ANP) - Qbuzz zet tijdelijk twee extra toezichthouders in rond station Emmen. Dat doet de vervoerder naar aanleiding van incidenten op de buslijnen 73 en 74 die tussen Emmen en Ter Apel rijden, waar het aanmeldcentrum voor asielzoekers zit. Vakbonden uitten hun zorgen over de situatie en die neemt Qbuzz "zeer serieus".

40 minuten geleden
Steel met mes gevonden op plaats delict dode man in Herkenbosch

HERKENBOSCH (ANP) - De Limburgse politie heeft op de plek waar maandagochtend een man gedood werd een zelfgemaakt voorwerp gevonden met een mes erop. De man uit Herkenbosch kwam rond 08.10 uur om het leven op de Van der Landelaan. De verdachte sloeg op de vlucht.

2 uur geleden
Onstuimig tijdens Prinsjesdag, dinsdagochtend windkracht 6

DEN HAAG (ANP) - Het weer blijft onstuimig op Prinsjesdag. Dinsdagochtend waait het nog steeds hard in Den Haag met windkracht 6, meldt Weeronline. In de loop van de ochtend neemt de windkracht iets af, maar er kunnen nog steeds windstoten tot 70 kilometer per uur voorkomen.

3 uur geleden
Zes jaar cel geëist tegen ouders van dode baby Helvoirt

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar celstraf geëist tegen de ouders van een overleden baby uit Helvoirt (Noord-Brabant). Het jongetje, 17 dagen oud, overleed door ondervoeding. Volgens het OM kreeg hij onvoldoende geschikt voedsel van zijn ouders. Hun dieet bestond voornamelijk uit paddenstoelen.

3 uur geleden
Optreden Bob Vylan maandag in Nijmegen mag doorgaan van rechter

ARNHEM (ANP) - Het concert van Bob Vylan maandagavond in poppodium Doornroosje in Nijmegen mag doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Arnhem maandagmiddag.

4 uur geleden
Opnieuw aanhouding in conflict jeugdgroepen Noord-Holland

BEVERWIJK (ANP) - De politie heeft opnieuw een verdachte aangehouden in het onderzoek naar twee rivaliserende groepen in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. Deze persoon, van wie de identiteit niet is bekendgemaakt, is maandagmiddag opgepakt. De politie verdenkt hem van "betrokkenheid bij de ernstige mishandeling in het conflict tussen de jeugdgroepen".

4 uur geleden
Nabestaanden hebben nog veel vragen over in IJ gevonden Sara

AMSTERDAM (ANP) - De ouders van de omgebrachte Sara hebben nog steeds veel vragen bij de dood van hun dochter, wier lichaam eind november 2023 werd gevonden in het IJ in Amsterdam. "Alsjeblieft, als je echt spijt hebt, vertel ons dan wat er op die avond echt is gebeurd. Als je dat doet, zal je vrede vinden", zei de moeder van het 33-jarige slachtoffer maandag in de rechtbank tegen verdachte Bas W. (41) uit Zwanenburg.

4 uur geleden