Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Reisbranche heeft mond-op-mondbeademing nodig'

'Reisbranche heeft mond-op-mondbeademing nodig'

AMSTERDAM (ANP) - Reisbrancheorganisatie ANVR noemt de extra maatregelen die het kabinet heeft genomen om het coronavirus in te dammen "teleurstellend en buitenproportioneel". "Dit is de knock-out voor een sector die al een tijdje in de touwen hing", aldus ANVR-voorzitter Frank Oostdam.

"De hele wereld stond al op oranje, er waren nog vier bestemmingen die op geel stonden. En dan dit extra eroverheen. Maar het is de nieuwe werkelijkheid en daar moeten we mee dealen", vertelt Oostdam. De ANVR begrijpt de dilemma's van het kabinet maar benadrukt dat er geen vakantie- of reisprobleem is, maar een gedrags- en handhavingsprobleem. "Om op basis daarvan de hele sector dicht te gooien, is heel jammer."

De vereniging verwacht dat er door de aangescherpte maatregelen geen nieuwe boekingen meer bij zullen komen. De vereniging raadt mensen aan die nog een reis hadden staan naar een geel land om contact op te nemen met hun reisonderneming.

'Meer testen moet de aandacht krijgen'

Oostdam waarschuwt wel dat een geel reisadvies niet meteen betekent dat klanten kosteloos hun reis kunnen annuleren. "We hebben alle begrip voor de maatregelen, maar het kabinet legt de rekening bij de reissector neer", aldus Oostdam.

De voorzitter wil verder dat de nadruk op minder reizen verdwijnt en er meer reizigers worden getest voordat ze willen vertrekken. "Richt een testmaatschappij op en ga je het schompes testen. Dan ben je van dit soort problemen af en komt er ook zakelijk meer beweging om te reizen."

Het kabinet gaf dinsdagavond een "dringend" negatief reisadvies voor reizen naar het buitenland tot half januari. "Vermijd niet-noodzakelijke reizen", zei premier Mark Rutte. De premier wil voorkomen dat mensen het virus meenemen uit het buitenland. Het Caraïbisch gedeelte van het koninkrijk valt buiten dit advies, stelde de premier. Voor de Antillen geldt alleen een negatief reisadvies als een eiland op oranje staat.

Volgens Oostdam is het "eens te meer duidelijk" dat de reisbranche extra steun nodig heeft. "De premier zegt dat de generieke steunpakketten mee-ademen, maar er zijn sectoren die mond-op-mondbeademing nodig hebben." Volgens Oostdam is inmiddels 20 tot 30 procent van alle mensen werkzaam in de reisbranche zijn baan kwijt. "Dat percentage zal oplopen naar 50 procent." Ook verwacht hij "flink meer" faillissementen van reisondernemers door de nieuwe maatregelen.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

3 minuten geleden
Siemens: EU raakt achterop in AI-race en moet regels versoepelen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.

1 uur geleden
Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

4 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

4 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

6 uur geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

6 uur geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

6 uur geleden