Reisbranche: coronapaspoort cruciaal voor echt herstel
DEN HAAG (ANP) - De reisbranche denkt dat een zogenoemd coronapaspoort voor echt herstel in de hard getroffen sector kan zorgen. Reizigers kunnen die krijgen als ze zijn gevaccineerd tegen corona, recent negatief zijn getest of voldoende antistoffen tegen het virus hebben aangemaakt. Volgens directeur Frank Oostdam van reisbranchevereniging ANVR moet er zo snel mogelijk een dergelijk document komen.
Oostdam roept overheden en autoriteiten dan ook op tot spoed met de invoering van een coronapaspoort. "Waar een wil is, is een weg. We moeten zo snel mogelijk terugkeren naar de normale situatie", zegt de ANVR-directeur.
Eerder maanden ook al luchtvaartmaatschappijen en luchthavens tot haast met een coronapas. Met het certificaat moeten mensen binnen de Europese Unie weer vrij kunnen reizen. Belangenorganisaties voor de luchtvaartsector roepen de Europese Commissie op om in ieder geval voorafgaand aan de drukke zomermaanden een werkbaar systeem in te voeren.
Perspectief
Dat paspoort moet helpen om de reisbranche perspectief te geven voor de zomerperiode. Er wordt gehoopt dat er een versoepeling van de reisbeperkingen voor de zomer komt, want de sector is naar eigen zeggen volledig klaar om de zaken weer veilig en coronaproof op te pakken. Nu worden niet-noodzakelijke reizen naar het buitenland nog strikt afgeraden.
"Iedereen staat klaar om weer aan de bak te gaan. Laten we hopen dat mensen dan weer gaan boeken. Het is een kwestie van prikken, prikken, prikken. Ik heb er een positief gevoel over", stelt topman Steven van der Heijden van reisorganisatie Corendon. Topman Mattijs ten Brink van branchegenoot Sunweb zegt al heel lang te hebben gepleit voor een versoepeling. "We zijn al heel lang bezig om te laten zien dat het veilig kan."
Hoop op herstel
Ook bij reisaanbieder TUI is er hoop op herstel door de vaccinaties en het coronapaspoort. "We zijn er absoluut klaar voor, met alle coronaprotocollen op zijn plaats", laat een woordvoerder van TUI weten.
Bij Riksja Travel, dat zich vooral richt op individuele reizen, klinkt een vergelijkbaar geluid. "Wij wachten met smart. We zijn al maanden druk bezig geweest met coronaproof reizen. Mensen zijn klaar om te gaan boeken", verklaart topvrouw Fenny Koppen van Riksja. Zij zegt een coronapaspoort "te zullen omarmen".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
8 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
8 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
13 uur geleden