Reisbranche: coronapaspoort cruciaal voor echt herstel
DEN HAAG (ANP) - De reisbranche denkt dat een zogenoemd coronapaspoort voor echt herstel in de hard getroffen sector kan zorgen. Reizigers kunnen die krijgen als ze zijn gevaccineerd tegen corona, recent negatief zijn getest of voldoende antistoffen tegen het virus hebben aangemaakt. Volgens directeur Frank Oostdam van reisbranchevereniging ANVR moet er zo snel mogelijk een dergelijk document komen.
Oostdam roept overheden en autoriteiten dan ook op tot spoed met de invoering van een coronapaspoort. "Waar een wil is, is een weg. We moeten zo snel mogelijk terugkeren naar de normale situatie", zegt de ANVR-directeur.
Eerder maanden ook al luchtvaartmaatschappijen en luchthavens tot haast met een coronapas. Met het certificaat moeten mensen binnen de Europese Unie weer vrij kunnen reizen. Belangenorganisaties voor de luchtvaartsector roepen de Europese Commissie op om in ieder geval voorafgaand aan de drukke zomermaanden een werkbaar systeem in te voeren.
Perspectief
Dat paspoort moet helpen om de reisbranche perspectief te geven voor de zomerperiode. Er wordt gehoopt dat er een versoepeling van de reisbeperkingen voor de zomer komt, want de sector is naar eigen zeggen volledig klaar om de zaken weer veilig en coronaproof op te pakken. Nu worden niet-noodzakelijke reizen naar het buitenland nog strikt afgeraden.
"Iedereen staat klaar om weer aan de bak te gaan. Laten we hopen dat mensen dan weer gaan boeken. Het is een kwestie van prikken, prikken, prikken. Ik heb er een positief gevoel over", stelt topman Steven van der Heijden van reisorganisatie Corendon. Topman Mattijs ten Brink van branchegenoot Sunweb zegt al heel lang te hebben gepleit voor een versoepeling. "We zijn al heel lang bezig om te laten zien dat het veilig kan."
Hoop op herstel
Ook bij reisaanbieder TUI is er hoop op herstel door de vaccinaties en het coronapaspoort. "We zijn er absoluut klaar voor, met alle coronaprotocollen op zijn plaats", laat een woordvoerder van TUI weten.
Bij Riksja Travel, dat zich vooral richt op individuele reizen, klinkt een vergelijkbaar geluid. "Wij wachten met smart. We zijn al maanden druk bezig geweest met coronaproof reizen. Mensen zijn klaar om te gaan boeken", verklaart topvrouw Fenny Koppen van Riksja. Zij zegt een coronapaspoort "te zullen omarmen".
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geleden