
Reisbranche bang voor verplaatsing drukte Schiphol naar Eindhoven
DEN HAAG (ANP) - Reisbranchevereniging ANVR houdt de komende tijd nadrukkelijk de rijen reizigers in de gaten die regelmatig ontstaan bij Eindhoven Airport. Volgens een woordvoerder moet het niet gebeuren dat het probleem zich van Schiphol verplaatst naar de regionale luchthavens, die deze zomer juist vluchten hebben overgenomen van het te drukke vliegveld bij Amsterdam.
De ANVR wijst op beelden op sociale media van rijen reizigers die afgelopen dagen buiten stonden bij de luchthaven van Eindhoven. "De slingers mensen buiten die we inmiddels kennen van Schiphol, zijn nu ook bij Eindhoven. We hopen dat het gaat om een incident."
Maar het vliegveld zelf zegt dat ook maandag weer reizigers buiten moeten wachten. De grootste wachttijd is er voor de security, al wil een woordvoerder niet zeggen hoe lang de wachttijd kan oplopen. "We zien hetzelfde beeld als de afgelopen weken en dat zal de komende weken ook zo blijven. Het is erg druk op Eindhoven Airport. Mensen moeten zich goed voorbereiden."
Het advies is om maximaal drie uur voor vertrek aanwezig te zijn. "Kom op tijd, maar niet te vroeg", klinkt het. Anders zijn bijvoorbeeld incheckbalies nog niet geopend. "We hebben tenten staan en delen water uit. We zijn erop berekend en maken het zo comfortabel mogelijk."
Verbetering is volgens de woordvoerder nog niet echt op komst. "We hopen erop, maar het is nog niet echt te zeggen wanneer." Dat is volgens hem afhankelijk van het vinden van nieuw personeel, waar Eindhoven Airport net als onder meer Schiphol een tekort aan heeft.
Meer uit Binnenland
POELDIJK (ANP) - Rond de Zuid-Hollandse plaatsen Schipluiden, Den Hoorn, Delft en Wateringen is vrijdagochtend rond 07.30 uur een stroomstoring ontstaan, meldt Westland Infra. Volgens de energiebeheerder lijkt de oorzaak een aardfout te zijn, wat betekent dat er stroom buiten de kabels loopt. De storing duurt naar verwachting drie uur, aldus Westland Infra.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski wilde na haar eerste dagen in voorarrest niet worden overgeplaatst naar een andere gevangenis, zegt OM-baas Rinus Otte in een interview tegen De Telegraaf. Eerder schreef Weski in haar boek dat het tijdens haar verblijf in de ondergrondse bunker in Kamp Zeist voelde alsof ze "levend begraven" was.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie geeft vrijdagochtend in de rechtbank in Assen een toelichting op de stand van zaken in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum in Assen op 25 januari. Twee verdachten staan terecht tijdens deze eerste openbare zitting in de internationaal geruchtmakende zaak. De buit is nog altijd zoek.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in Den Haag zouden tijdens de NAVO-top eind juni gratis gebruik moeten kunnen maken van bijvoorbeeld bus en tram. Het kabinet moet regelen dat het openbaar vervoer tijdelijk kosteloos beschikbaar is "als gebaar naar Hagenaars", vindt de Haagse gemeenteraad unaniem. De partijen willen dat er daarom een verzoek naar de overheid gaat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het aan de gemeenteraad van Den Haag ligt, worden beelden van de jongeren die vorige week deelnamen aan rellen in Scheveningen zo snel mogelijk online gezet. De meeste fracties steunden in een raadsvergadering donderdagavond een motie daarvoor. Ze willen dat burgemeester Jan van Zanen bij het Openbaar Ministerie en de politie aandringt op publicatie van de beelden.
8 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Veel bijen hebben de afgelopen winter niet overleefd. Ongeveer 22 procent van de bijenvolken is overleden, iets meer dan de winter ervoor. Volgens de universiteit in Wageningen is het de derde winter op rij dat meer dan 20 procent van de bijenvolken niet door de winter komt.
13 uur geledenOSLO (ANP) - Het compromisvoorstel van NAVO-topman Mark Rutte voor een hoger defensiebudget van de NAVO-landen zou weleens kansrijk kunnen zijn, denkt premier Dick Schoof. Hij rekent er voorzichtig op dat de Verenigde Staten, die volgens velen een onhaalbaar hoge eis stelden, met Ruttes plan zouden kunnen leven. Maar Schoofs eigen kabinet is nog niet zover, tekent hij aan.
14 uur geleden