Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisassistentie op bijna alle treinstations waar NS rijdt

Reisassistentie op bijna alle treinstations waar NS rijdt

UTRECHT (ANP) - Op bijna alle treinstations waar de NS rijdt zal er vanaf 10 december reisassistentie aanwezig zijn voor mensen met een beperking, meldt de NS donderdag. Daarmee wordt het reizen voor iedereen toegankelijker gemaakt.

De afgelopen jaren was de NS al bezig om steeds meer stations te voorzien van een reisassistentie. De uitbreiding wordt gezien als "een belangrijke mijlpaal voor mensen met een beperking, en een mooie stap op weg naar de NS-ambitie om gelijkwaardige reismogelijkheden voor iedereen te realiseren."

Op 241 van de 247 treinstations waar de treinen van de NS rijden, is er reisassistentie. Zo kunnen reizigers vanaf de eerste tot en met de laatste trein om hulp vragen bij het in- en uitstappen of bij het navigeren door het station.

Liften en heffingsbanen

Om de stations nog toegankelijker voor iedereen te maken, worden ze door ProRail voorzien van liften en hellingbanen en worden perrons op de juiste hoogte gebracht. Daarnaast zijn alle sprinters en de nieuwe intercity's voor iedereen toegankelijk. Daardoor kunnen reizigers met een beperking vaker zelfstandig in- en uit de trein gaan, aldus de NS.

Op de stations van Eindhoven Strijp-S, Arnhem Presikhaaf, Wolfheze en Blerick (Venlo) is er assistentie voor bijvoorbeeld mensen met een visuele beperking. Volledige reisassistentie is pas mogelijk als er een lift of hellingbaan door ProRail wordt aangebracht. Op de treinstations van Bovenkarspel-Grootebroek en Hoogkarspel is het perron volgens de NS te smal om een speciale brug als hulpmiddel in te zetten. Reisassistentie is op die twee stations alleen mogelijk voor reizigers die geen brug nodig hebben, aldus de NS.

Meer uit Binnenland

OVV: ontwerpfout en weinig controle bij ingestorte parkeergarage

DEN HAAG (ANP) - De rijhellingen van een parkeergarage in Nieuwegein zijn vorig jaar ingestort door een ontwerpfout en gebreken in de uitvoering. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV), die heeft onderzocht hoe het kon gebeuren dat alle hellingen op 26 mei 2024 inzakten. Niemand raakte daarbij gewond. De parkeergarage is nog altijd buiten gebruik.

1 uur geleden
Treindienst buiten stakingsgebied verloopt soepel

UTRECHT (ANP) - De treindienst in het gebied waar niet wordt gestaakt is soepel opgestart, laat een NS-woordvoerder weten. "Hier en daar valt er iets uit, maar het komt overeen met een normale dag", aldus de woordvoerder. Dinsdag rijden er door een nieuwe vakbondsstaking geen NS-treinen in Noord-Holland, Flevoland, Gelderland en een groot deel van Overijssel.

2 uur geleden
Havoleerlingen hoeven kwijtgeraakt eindexamen niet over te doen

HARDERWIJK (ANP) - De 25 havoleerlingen van een school in Harderwijk van wie de eindexamens Engels zijn kwijtgeraakt hoeven de toets niet over te doen. Daartoe heeft staatssecretaris Mariëlle Paul (Funderend Onderwijs en Emancipatie) besloten. De examens raakten zoek toen het RSG Slingerbos ze voor een tweede correctie naar een andere school stuurde. De Harderwijkse school had geen kopieën van de examens gemaakt.

2 uur geleden
Commissie: lespakket over zuivel is in strijd met reclamecode

AMSTERDAM (ANP) - Drie lespakketten voor basisschoolleerlingen over zuivel bevatten misleidende uitspraken over dierenwelzijn, oordeelt de Reclame Code Commissie (RCC) na klachten van Wakker Dier. De pakketten worden aangeboden door de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) en ZuivelNL en zijn onder meer onderdeel van het schoolzuivelprogramma, een gesubsidieerde regeling voor gratis schoolmelk.

2 uur geleden
Onderzoek: jongeren vinden hun weg naar reguliere media niet

DEN HAAG (ANP) - Jongeren vinden steeds moeilijker hun weg naar het traditionele journalistieke nieuwsaanbod. Het mediarepertoire van de generatie die met sociale media is opgegroeid verbreedt zich niet als de jongeren ouder worden. Jongeren zoeken steeds minder zelf het nieuws op, maar gaan ervan uit dat het nieuws hen wel zal bereiken via sociale media en zoekmachines. Dat blijkt uit het Digital News Report (DNR) dat het Reuters Institute for the Study of Journalism jaarlijks in Nederland publiceert in samenwerking met het Commissariaat voor de Media (CvdM). De resultaten worden dinsdag gepresenteerd.

5 uur geleden
BuZa: Nederlanders in Iran kunnen weg via Turkije of Armenië

TEHERAN (ANP) - Nederlanders die weg willen uit Iran kunnen dat het best over land doen via Turkije of Armenië. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken in een bericht aan Nederlanders in het land. Wel zijn daar veiligheidsrisico's aan verbonden, benadrukt het departement. "De Nederlandse ambassade heeft geen zicht op de veiligheidssituatie in de verschillende delen van Iran of aan de grenzen."

11 uur geleden
Noord-Holland akkoord met azc in beschermd landschap Uitgeest

HAARLEM (ANP) - De gemeente Uitgeest kan verder met het plan voor 312 opvangplekken voor asielzoekers op een stukje land dat onder beschermd landschap valt. Een ruime meerderheid van Provinciale Staten van Noord-Holland stemde maandag in met het ontwerpbesluit van het college van Gedeputeerde Staten daar maximaal tien jaar wooneenheden te mogen plaatsen.

12 uur geleden