Reisadvies voor Rusland aangescherpt
DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Rusland is zaterdagavond aangescherpt. Het hele land is nu oranje gekleurd, wat inhoudt dat mensen wordt geadviseerd er alleen naartoe te gaan als het strikt noodzakelijk is. Voor het gebied langs de Oekraïense grens en de Noord-Kaukasus (Tsjetsjenië, Dagestan en Ingoesjetië) geldt al een tijdje een rood reisadvies: niet reizen. Dat is onveranderd.
De aanscherping heeft te maken met de Russische invasie van Oekraïne. Daardoor "is de situatie in Rusland onzeker", aldus het Ministerie van Buitenlandse Zaken.
Het ministerie wijst erop dat behalve KLM ook andere luchtvaartmaatschappijen de komende week alle vluchten naar en over Rusland hebben geannuleerd. Wie een vliegreis had geboekt, kan het beste contact zoeken met de vliegtuigmaatschappij.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van de Tweede Kamer is uit voorzorg offline gehaald in verband met kwetsbaarheden die zijn ontdekt in de programmeertaal PHP. Dat meldt een woordvoerder desgevraagd.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere grote Nederlandse websites zijn woensdag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP. Volgens meldingen op de sites is dat gebeurd "voor onderhoud", zonder de PHP-problemen te noemen.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen voorzien geen impact van de kwetsbaarheden die zijn ontdekt in programmeertaal PHP. Dat laat een woordvoerder van de NS desgevraagd weten.
14 minuten geledenSCHIEDAM (ANP) - Zorgverzekeraar DSW verhoogt de premie voor zijn basisverzekering volgend jaar met 14,75 euro per maand. Volgens het bedrijf is dat "de grootste premiestijging ooit die DSW genoodzaakt is door te voeren". Wie de verzekering afsluit, betaalt volgend jaar maandelijks 173,25 euro. Dat komt neer op 2079 euro per jaar.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Delen van het gezamenlijke computernetwerk van universiteiten, hogescholen, mbo's, academische ziekenhuizen en onderzoeksinstituten zijn woensdag uit voorzorg uitgeschakeld. Aanleiding is de waarschuwing voor kwetsbaarheden in de veelgebruikte programmeertaal PHP.
34 minuten geledenMAARTENSDIJK (ANP) - Drie Nederlanders zijn maandag in Maartensdijk (Utrecht) opgepakt in verband met een plofkraak in de Zwitserse plaats Beringen. Daar werd die nacht een geldautomaat opgeblazen. In het onderzoek namen de Zwitserse autoriteiten contact op met de Nederlandse en de Duitse politie. Daarbij kwam het drietal in beeld, meldt de politie woensdag.
41 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Het is oneerlijk dat treinreizigers meebetalen aan grenscontroles en vliegreizigers niet. Dat vindt reizigersorganisatie Rover. De belangenvereniging hekelt bovendien de organisatie van de grenscontroles voor treinreizen. Daardoor zouden Eurostar-treinen te laat vertrekken en stoelen leeg blijven.
1 uur geleden