Reisadvies voor regio's Lissabon en Porto aangescherpt
DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor delen van Portugal is aangepast en staat weer op oranje. Dat betekent dat het ministerie van Buitenlandse Zaken adviseert om alleen daarheen te reizen als dat noodzakelijk is.
Het gaat om de steden Lissabon en Porto en de gebieden eromheen. Daar is volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) de verspreiding van het coronavirus de laatste tijd toegenomen.
Nederlandse reizigers die van plan zijn om op korte termijn naar deze gebieden te reizen, moeten zich volgens het ministerie afvragen of hun verblijf noodzakelijk is. Het ministerie wijst erop dat vakantiereizen niet onder noodzakelijke reizen vallen.
Quarantaine
Ook Nederlanders die al in de regio's zijn, moeten zich beraden. Hen wordt geadviseerd contact op te nemen met hun reisorganisatie en reisverzekeraar. Bij terugkomst naar Nederland luidt het dringende advies om twee weken in quarantaine te gaan.
Het reisadvies voor Portugal ging 15 juni terug van oranje naar geel. Toen werd het negatieve reisadvies voor zestien Europese landen opgeheven, waaronder ook het Caribische deel van het koninkrijk. Premier Mark Rutte heeft eerder gezegd dat het kabinet geen vakantiegangers gaat terughalen die in landen verblijven waar weer een uitbraak van het coronavirus is.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
7 uur geleden