Reisadvies voor Oostenrijk aangescherpt wegens quarantaineplicht
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Oostenrijk aangescherpt. Op de informatiepagina Nederland wereldwijd wordt nu gewaarschuwd voor de strenge inreisregels in dat land vanwege het coronavirus. Voor het land geldt nog altijd code geel.
Oostenrijk scherpte woensdag de regels aan. Wie niet geboosterd is, moet vanaf zaterdag in quarantaine. Wie wel een extra prik heeft gehad, moet een recente negatieve PCR-test laten zien. Die mag niet ouder dan 48 uur zijn, in plaats van 72 uur die eerder gold. Het reisadvies voor het land bevat nu de meest actuele informatie uit het onder wintersporters populaire land, zegt het ministerie.
Een geel advies wil zeggen dat reizigers het betreffende land wel kunnen bezoeken, maar dat ze voorzichtig moeten zijn vanwege veiligheids- of gezondheidsrisico's. Inreisbeperkingen alleen zijn geen reden voor een oranje beoordeling, waarbij reizen helemaal ontraden worden.
Momenteel geldt voor vrijwel geen enkel land of regio een groen reisadvies, dat wil zeggen dat de veiligheidssituatie er hetzelfde of beter is als in Nederland. Vier gebieden vallen momenteel in die categorie: Saba, Sint-Eustatius, Hongkong en Macau.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
5 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum, samen met enkele partnerorganisaties.
7 uur geleden