Reisadvies voor Israël van deels rood naar volledig rood
DEN HAAG (ANP) - Voor Israël geldt per direct een rood reisadvies, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dat betekent dat Nederlanders wordt afgeraden erheen te reizen omdat het te gevaarlijk is. Reden is de spanning in de regio. "De kans op een aanval van Iran en bondgenoten van Iran op Israël is groot", staat op de website over het reisadvies.
Nederlanders in Israël krijgen het advies het land te verlaten als dat op een veilige manier kan. Nederland gaat mensen niet repatriëren, aldus een woordvoerder van het ministerie. Dit "is op dit moment inderdaad niet aan de orde". Hoeveel Nederlanders in Israël verblijven kan hij niet zeggen, omdat mensen die naar het land reizen zich niet hoeven te registreren.
Het reisadvies voor Israël was eerder al oranje en deels rood. Onder meer de grensgebieden tussen Israël en Gaza en Israël en Libanon evenals de Golanhoogten stonden voor het aangepaste advies al op rood. Populaire bestemmingen voor toeristen zoals Tel Aviv en Jeruzalem stonden op oranje.
Reismogelijkheden beperkt
"In heel Israël is er een verhoogde kans op raket- en droneaanvallen en terroristische aanslagen", aldus de toelichting bij het nieuwe advies. "Niet alleen in de grensgebieden tussen Israël en Gaza, Israël en Libanon en op de Golanhoogten, maar ook op andere plekken in Israël is het risico van een aanval groot." Het geweld in de regio tussen Libanon, Iran en Israël dreigt verder te escaleren na een Israëlische aanval op een Hezbollahcommandant in Beiroet en de liquidatie van een Hamasleider in Teheran.
De mogelijkheden voor het verlaten van Israël kunnen "beperkt" zijn, aldus de toelichting bij het reisadvies. Een aantal luchtvaartmaatschappijen stopte al met vliegen naar Israël. Zo schortten KLM, Lufthansa en Transavia vluchten op naar Tel Aviv. Ook in het vorige reisadvies werden mensen al opgeroepen alleen noodzakelijke reizen naar Israël te maken. "Een vakantie is bijvoorbeeld geen noodzakelijke reis", aldus de woordvoerder van het ministerie.
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
7 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
10 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
12 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
19 uur geleden