Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisadvies voor Israël van deels rood naar volledig rood

Reisadvies voor Israël van deels rood naar volledig rood

DEN HAAG (ANP) - Voor Israël geldt per direct een rood reisadvies, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dat betekent dat Nederlanders wordt afgeraden erheen te reizen omdat het te gevaarlijk is. Reden is de spanning in de regio. "De kans op een aanval van Iran en bondgenoten van Iran op Israël is groot", staat op de website over het reisadvies.

Nederlanders in Israël krijgen het advies het land te verlaten als dat op een veilige manier kan. Nederland gaat mensen niet repatriëren, aldus een woordvoerder van het ministerie. Dit "is op dit moment inderdaad niet aan de orde". Hoeveel Nederlanders in Israël verblijven kan hij niet zeggen, omdat mensen die naar het land reizen zich niet hoeven te registreren.

Het reisadvies voor Israël was eerder al oranje en deels rood. Onder meer de grensgebieden tussen Israël en Gaza en Israël en Libanon evenals de Golanhoogten stonden voor het aangepaste advies al op rood. Populaire bestemmingen voor toeristen zoals Tel Aviv en Jeruzalem stonden op oranje.

Reismogelijkheden beperkt

"In heel Israël is er een verhoogde kans op raket- en droneaanvallen en terroristische aanslagen", aldus de toelichting bij het nieuwe advies. "Niet alleen in de grensgebieden tussen Israël en Gaza, Israël en Libanon en op de Golanhoogten, maar ook op andere plekken in Israël is het risico van een aanval groot." Het geweld in de regio tussen Libanon, Iran en Israël dreigt verder te escaleren na een Israëlische aanval op een Hezbollahcommandant in Beiroet en de liquidatie van een Hamasleider in Teheran.

De mogelijkheden voor het verlaten van Israël kunnen "beperkt" zijn, aldus de toelichting bij het reisadvies. Een aantal luchtvaartmaatschappijen stopte al met vliegen naar Israël. Zo schortten KLM, Lufthansa en Transavia vluchten op naar Tel Aviv. Ook in het vorige reisadvies werden mensen al opgeroepen alleen noodzakelijke reizen naar Israël te maken. "Een vakantie is bijvoorbeeld geen noodzakelijke reis", aldus de woordvoerder van het ministerie.

Meer uit Binnenland

CDA-fractie stemt als laatste ook in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.

4 uur geleden
VVD-fractie is 'erg positief' over akkoord, zegt Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Fracties D66 en VVD stemmen in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".

4 uur geleden
Bureau: aantal mensen dat nieuws amper volgt in 3 jaar verdubbeld

AMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.

4 uur geleden
Vrouwen gaan aangifte doen tegen Utrechtse agent om geweld

UTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.

6 uur geleden
Nederland warmt nog iets sneller op dan in hoge scenario's KNMI

DE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.

7 uur geleden
Stille tocht voor gedode jongen Den Hoorn 'erg indrukwekkend'

DEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.

9 uur geleden