Reisadvies voor Israël van deels rood naar volledig rood
DEN HAAG (ANP) - Voor Israël geldt per direct een rood reisadvies, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dat betekent dat Nederlanders wordt afgeraden erheen te reizen omdat het te gevaarlijk is. Reden is de spanning in de regio. "De kans op een aanval van Iran en bondgenoten van Iran op Israël is groot", staat op de website over het reisadvies.
Nederlanders in Israël krijgen het advies het land te verlaten als dat op een veilige manier kan. Nederland gaat mensen niet repatriëren, aldus een woordvoerder van het ministerie. Dit "is op dit moment inderdaad niet aan de orde". Hoeveel Nederlanders in Israël verblijven kan hij niet zeggen, omdat mensen die naar het land reizen zich niet hoeven te registreren.
Het reisadvies voor Israël was eerder al oranje en deels rood. Onder meer de grensgebieden tussen Israël en Gaza en Israël en Libanon evenals de Golanhoogten stonden voor het aangepaste advies al op rood. Populaire bestemmingen voor toeristen zoals Tel Aviv en Jeruzalem stonden op oranje.
Reismogelijkheden beperkt
"In heel Israël is er een verhoogde kans op raket- en droneaanvallen en terroristische aanslagen", aldus de toelichting bij het nieuwe advies. "Niet alleen in de grensgebieden tussen Israël en Gaza, Israël en Libanon en op de Golanhoogten, maar ook op andere plekken in Israël is het risico van een aanval groot." Het geweld in de regio tussen Libanon, Iran en Israël dreigt verder te escaleren na een Israëlische aanval op een Hezbollahcommandant in Beiroet en de liquidatie van een Hamasleider in Teheran.
De mogelijkheden voor het verlaten van Israël kunnen "beperkt" zijn, aldus de toelichting bij het reisadvies. Een aantal luchtvaartmaatschappijen stopte al met vliegen naar Israël. Zo schortten KLM, Lufthansa en Transavia vluchten op naar Tel Aviv. Ook in het vorige reisadvies werden mensen al opgeroepen alleen noodzakelijke reizen naar Israël te maken. "Een vakantie is bijvoorbeeld geen noodzakelijke reis", aldus de woordvoerder van het ministerie.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Advocaten Ronald van der Horst en Anique Slijters zijn bereid om Ridouan Taghi (48) bij te staan in het hoger beroep van het Marengo-proces. Dat zei advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen maandag tijdens een tussentijdse zitting in de rechtbank op Schiphol. Van Berge Henegouwen stond Taghi eenmalig bij voor deze zitting, waarin de situatie over het ontbreken van zijn rechtsbijstand werd besproken.
28 minuten geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is het sinds vorige week nog drukker dan normaal. Het complex mag maximaal 2000 mensen opvangen. Die limiet wordt sinds januari vrijwel onafgebroken overschreden, maar sinds vorige week schommelt het aantal mensen rond de 2200.
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.
2 uur geleden