Reisadvies Oostenrijk zaterdag iets versoepeld
WENEN (ANP) - Het reisadvies voor Oostenrijk wordt met ingang van zaterdag 19 februari licht versoepeld. Vanaf dan geldt in de horeca, hotels en andere overnachtingsplaatsen de 3G-regel. Mensen komen daar dus binnen als ze volledig tegen corona zijn gevaccineerd, ervan genezen zijn of recent negatief zijn getest. Tot zaterdag geldt in de Oostenrijkse hotels, cafés en restaurants de 2G-regel (gevaccineerd of hersteld).
Deze 2G-regel blijft van kracht in de skigebieden. Maar voor de après-ski-kroegen geldt dan 3G, zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Voor heel Oostenrijk blijft de kleurcode geel gelden. Die wijst reizigers op veiligheidsrisico's en inreisbeperkingen in verband met corona.
In het noordelijk deel van Nederland begint zaterdag de voorjaarsvakantie, in de twee andere vakantieregio's een week later. Veel gezinnen reizen dan voor de wintersport naar Oostenrijk.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.
7 uur geleden