Reisadvies grensgebied Libanon naar rood
DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor het grensgebied van Libanon bij Syrië en Israël is woensdag van oranje naar rood gegaan vanwege het opgelaaide conflict in Israël en de Gazastrook, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het ministerie raadt reizen naar het gebied af.
Het negatieve reisadvies geldt voor de grensgebieden met Syrië in het noorden en oosten van het land en het gebied ten zuiden van de Litani-rivier tot aan de grens met Israël. Daarnaast geldt het advies ook voor de steden Nabatiye en Marjaayoun in het zuiden van Libanon, de zuidelijke buitenwijken van de hoofdstad Beiroet en de Palestijnse vluchtelingenkampen.
Mensen die toch naar die gebieden afreizen, kunnen bij problemen niet geholpen worden door de Nederlandse overheid. "Het is te gevaarlijk om naar deze rode gebieden te reizen. Wat uw situatie ook is: ga er niet naartoe," aldus het ministerie.
In andere delen van Libanon gelden de codes oranje (alleen noodzakelijke reizen) en geel (er zijn risico's).
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij het station en het Malieveld in Den Haag. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren wordt om een identiteitsbewijs gevraagd. Ook worden ze tegengehouden om het centrum in te trekken. Meerdere personen zijn aangehouden, zien ANP-verslaggevers. Ze hadden vuurwerk bij zich of konden zich niet identificeren.
55 minuten geledenCADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uit vrees voor ongeregeldheden worden zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP ziet op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.
4 uur geledenCADZAND (ANP) - Twee opvarenden van de rubberboot die zaterdagochtend naar de kust van Zeeland werd gesleept, zijn aangehouden voor mensensmokkel. In totaal zaten in de rubberboot 38 mensen, meldt de marechaussee.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
7 uur geledenHELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.
13 uur geleden