Reisadvies Frankrijk en Tsjechië aangescherpt om corona
DEN HAAG (ANP) - In een aantal departementen in Frankrijk is het aantal besmettingen met corona ernstig toegenomen. Dit geldt voor Aveyron, Bas-Rhin, Haute-Marne, Indre et Loire, Landes, Marne, Meurthe et Moselle, Seine Maritime, Tarn en Vienne. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de kleurcode voor deze gebieden daarom aangepast van geel ('let op: veiligheidsrisico's') naar oranje ('alleen noodzakelijke reizen, geen vakanties').
Code oranje gold al voor veel gebieden in Frankrijk, onder meer Parijs en omstreken, het gebied rond Lyon en de hele Côte d'Azur.
Ook in Tsjechië is het aantal coronabesmettingen toegenomen. Voor het hele land geldt vanaf dinsdag code oranje.
In Oostenrijk is het aantal besmettingen fors gestegen in Wenen en Innsbruck. Daarom geldt vanaf nu voor die steden code oranje.
Wie terugkomt uit een oranje gebied, krijgt het dringende advies tien dagen in thuisquarantaine te gaan.
Meer uit Binnenland
HEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.
35 minuten geledenEDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."
2 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
4 uur geleden