Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisaanbieders: Duitse kerstmarkten weer in trek bij Nederlanders

Reisaanbieders: Duitse kerstmarkten weer in trek bij Nederlanders

DEN HAAG (ANP) - Meerdaagse kerstmarktcruises over de Rijn of een dagtrip naar Oberhausen. Nederlanders trekken in de feestmaanden weer in groten getale de grens over om kerstmarkten in Duitse steden te bezoeken, geven reisorganisaties en de ANWB aan.

De ANWB zegt dat meerdaagse kerstcruises, waarbij elke dag een andere kerstmarkt wordt bezocht, de laatste jaren in trek zijn. Directeur Arjan Koster van touroperator Oad, die 3-daagse kerstmarktcruises over de Rijn aanbiedt, bevestigt de populariteit van dit soort reizen. "Deze cruises zijn nagenoeg uitverkocht", aldus Koster.

Esmee ter Weelde, reisspecialist bij reisbureau De Jong Intra Vakanties, zegt dat de naweeën van de coronacrisis nu echt voorbij zijn. Hun meerdaagse trips naar Duitse steden of het Zwarte Woud zijn meer dan vorig jaar in trek, zegt Ter Weelde.

Bestsellerbestemmingen

Busvervoerder Flixbus benadrukt dat kerstmarkten in Duitsland, Frankrijk en België voor het bedrijf bestsellerbestemmingen zijn tijdens de kerstperiode. "Met name tijdens de weekenden is de vraag hoog. Mensen reizen vooral vanaf het oosten van Nederland", aldus een woordvoerder. Ook Flixbus signaleert tot nu toe een hogere verkoop dan vorig jaar.

Maandag gingen in veel Duitse steden de kerstmarkten open, met kraampjes waar bijvoorbeeld bratwurst, glühwein, kaarsen en versieringen te koop zijn. Zo worden op de grootste kerstmarkt in Hamburg wel 3 miljoen bezoekers verwacht om de ongeveer tachtig aanwezige kerstkraampjes te zien.

Meer uit Financieel

Vliegtuigen wijken uit naar Maastricht door staking België

MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.

4 minuten geleden
Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

3 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

5 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

6 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

8 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

9 uur geleden
VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

1 dag geleden