Reisaanbieders: Duitse kerstmarkten weer in trek bij Nederlanders
DEN HAAG (ANP) - Meerdaagse kerstmarktcruises over de Rijn of een dagtrip naar Oberhausen. Nederlanders trekken in de feestmaanden weer in groten getale de grens over om kerstmarkten in Duitse steden te bezoeken, geven reisorganisaties en de ANWB aan.
De ANWB zegt dat meerdaagse kerstcruises, waarbij elke dag een andere kerstmarkt wordt bezocht, de laatste jaren in trek zijn. Directeur Arjan Koster van touroperator Oad, die 3-daagse kerstmarktcruises over de Rijn aanbiedt, bevestigt de populariteit van dit soort reizen. "Deze cruises zijn nagenoeg uitverkocht", aldus Koster.
Esmee ter Weelde, reisspecialist bij reisbureau De Jong Intra Vakanties, zegt dat de naweeën van de coronacrisis nu echt voorbij zijn. Hun meerdaagse trips naar Duitse steden of het Zwarte Woud zijn meer dan vorig jaar in trek, zegt Ter Weelde.
Bestsellerbestemmingen
Busvervoerder Flixbus benadrukt dat kerstmarkten in Duitsland, Frankrijk en België voor het bedrijf bestsellerbestemmingen zijn tijdens de kerstperiode. "Met name tijdens de weekenden is de vraag hoog. Mensen reizen vooral vanaf het oosten van Nederland", aldus een woordvoerder. Ook Flixbus signaleert tot nu toe een hogere verkoop dan vorig jaar.
Maandag gingen in veel Duitse steden de kerstmarkten open, met kraampjes waar bijvoorbeeld bratwurst, glühwein, kaarsen en versieringen te koop zijn. Zo worden op de grootste kerstmarkt in Hamburg wel 3 miljoen bezoekers verwacht om de ongeveer tachtig aanwezige kerstkraampjes te zien.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het wordt duurder om pakketjes van buiten de EU te kopen. Op elk pakketje dat bij onder meer Chinese webshops wordt gekocht, moeten consumenten vanaf juli 3 euro aan invoertarief betalen. Dat hebben de EU-ministers van Financiën vrijdag besloten. Nu hoeven consumenten pas invoerrechten te betalen als het gaat om een pakket van minimaal 150 euro.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Peter Wennink zegt dat veel politieke partijen zijn waarschuwingen over de toekomstige welvaart van Nederland serieus nemen. De voormalige topman van chipmachinemaker ASML stelde in een rapport dat de komende tien jaar minstens 150 miljard euro extra moet worden geïnvesteerd om productiever te worden en de economische groei op peil te houden. Daarvoor zijn snelle ingrepen en moeilijke keuzes nodig, schreef Wennink.
7 uur geleden