Reisaanbieders: Duitse kerstmarkten weer in trek bij Nederlanders
DEN HAAG (ANP) - Meerdaagse kerstmarktcruises over de Rijn of een dagtrip naar Oberhausen. Nederlanders trekken in de feestmaanden weer in groten getale de grens over om kerstmarkten in Duitse steden te bezoeken, geven reisorganisaties en de ANWB aan.
De ANWB zegt dat meerdaagse kerstcruises, waarbij elke dag een andere kerstmarkt wordt bezocht, de laatste jaren in trek zijn. Directeur Arjan Koster van touroperator Oad, die 3-daagse kerstmarktcruises over de Rijn aanbiedt, bevestigt de populariteit van dit soort reizen. "Deze cruises zijn nagenoeg uitverkocht", aldus Koster.
Esmee ter Weelde, reisspecialist bij reisbureau De Jong Intra Vakanties, zegt dat de naweeën van de coronacrisis nu echt voorbij zijn. Hun meerdaagse trips naar Duitse steden of het Zwarte Woud zijn meer dan vorig jaar in trek, zegt Ter Weelde.
Bestsellerbestemmingen
Busvervoerder Flixbus benadrukt dat kerstmarkten in Duitsland, Frankrijk en België voor het bedrijf bestsellerbestemmingen zijn tijdens de kerstperiode. "Met name tijdens de weekenden is de vraag hoog. Mensen reizen vooral vanaf het oosten van Nederland", aldus een woordvoerder. Ook Flixbus signaleert tot nu toe een hogere verkoop dan vorig jaar.
Maandag gingen in veel Duitse steden de kerstmarkten open, met kraampjes waar bijvoorbeeld bratwurst, glühwein, kaarsen en versieringen te koop zijn. Zo worden op de grootste kerstmarkt in Hamburg wel 3 miljoen bezoekers verwacht om de ongeveer tachtig aanwezige kerstkraampjes te zien.
Meer uit Financieel
OSLO (ANP/RTR) - Bijna alle nieuwe auto's die vorig jaar werden verkocht in Noorwegen waren elektrisch aangedreven. Volgens de Noorse wegenautoriteit was 96 procent van de nieuw verkochte personenauto's volledig elektrisch. Dat was een jaar eerder nog 89 procent.
12 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse netwerk van handelskamers heeft opgeroepen tot een verandering in het klimaat- en energiebeleid bij de oosterburen, met de waarschuwing dat de huidige koers grote delen van de Duitse industrie kan schaden. "Ik denk dat we nu hebben ingezien hoe de weg die we volgen, zonder correctie, belangrijke delen van de industrie kapotmaakt", zei Peter Adrian, voorzitter van de Duitse Kamer van Industrie en Handel (DIHK), tegen het Duitse persbureau dpa.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft per 1 januari een einde gemaakt aan zijn jarenlange belastingvrijstelling op voorbehoedsmiddelen, in een nieuwe poging om het dalende geboortecijfer in het Aziatische land aan te jagen. Condooms en anticonceptiepillen worden voortaan belast met een btw-tarief van 13 procent, het standaardtarief voor de meeste consumentengoederen.
3 uur geleden