Reijnen vervangt Booy na seizoen als technisch directeur Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Foeke Booy moet na dit seizoen vertrekken als technisch directeur van SC Cambuur. Voormalig Cambuur-speler Etiënne Reijnen is zijn opvolger, zo maakt de hekkensluiter van de Eredivisie bekend. Reijnen (35) is nu assistent-trainer bij PEC Zwolle en heeft in Leeuwarden een contract voor vier seizoenen getekend.
De 60-jarige Booy zegt het jammer te vinden dat hij moet vertrekken. "Ik had graag nog door willen gaan bij deze mooie club. Voor wat betreft de toekomst ben ik ervaren en ambitieus om mijn werkzaamheden elders in het voetbal voort te zetten."
Cambuur wilde mede vanwege de bouw van het nieuwe stadion een nieuwe technisch directeur hebben. "We komen als club in een volgende fase terecht en daar hoort ook een andere invulling van de technische posities bij", aldus stichtingsvoorzitter Ronald Spoelstra. "Met Etiënne halen we iemand in huis met nieuwe ideeën, inhoud en energie."
Toch was Cambuur enthousiast over de prestaties van Booy sinds zijn komst begin 2018. "Hij was mede verantwoordelijk voor het samenstellen van de selectie van het meest succesvolle Cambuur aller tijden. Niet alleen vielen er twee kampioenschappen van de Keuken Kampioen Divisie te noteren, ook werd vorig seizoen de hoogste eindklassering in de Eredivisie ooit behaald." Nu heeft Cambuur onderaan de Eredivisie 3 punten achterstand op FC Groningen, FC Emmen en FC Volendam.
Reijnen speelde in het seizoen 2014/2015 met Cambuur in de Eredivisie. Hij beëindigde zijn carrière in 2020 en werkte sinds vorig jaar bij het eerste elftal van PEC. De club uit Zwolle is nu koploper in de Keuken Kampioen Divisie.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).
5 uur geledenZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
8 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
8 uur geleden