Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reijnen vervangt Booy na seizoen als technisch directeur Cambuur

Reijnen vervangt Booy na seizoen als technisch directeur Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Foeke Booy moet na dit seizoen vertrekken als technisch directeur van SC Cambuur. Voormalig Cambuur-speler Etiënne Reijnen is zijn opvolger, zo maakt de hekkensluiter van de Eredivisie bekend. Reijnen (35) is nu assistent-trainer bij PEC Zwolle en heeft in Leeuwarden een contract voor vier seizoenen getekend.

De 60-jarige Booy zegt het jammer te vinden dat hij moet vertrekken. "Ik had graag nog door willen gaan bij deze mooie club. Voor wat betreft de toekomst ben ik ervaren en ambitieus om mijn werkzaamheden elders in het voetbal voort te zetten."

Cambuur wilde mede vanwege de bouw van het nieuwe stadion een nieuwe technisch directeur hebben. "We komen als club in een volgende fase terecht en daar hoort ook een andere invulling van de technische posities bij", aldus stichtingsvoorzitter Ronald Spoelstra. "Met Etiënne halen we iemand in huis met nieuwe ideeën, inhoud en energie."

Toch was Cambuur enthousiast over de prestaties van Booy sinds zijn komst begin 2018. "Hij was mede verantwoordelijk voor het samenstellen van de selectie van het meest succesvolle Cambuur aller tijden. Niet alleen vielen er twee kampioenschappen van de Keuken Kampioen Divisie te noteren, ook werd vorig seizoen de hoogste eindklassering in de Eredivisie ooit behaald." Nu heeft Cambuur onderaan de Eredivisie 3 punten achterstand op FC Groningen, FC Emmen en FC Volendam.

Reijnen speelde in het seizoen 2014/2015 met Cambuur in de Eredivisie. Hij beëindigde zijn carrière in 2020 en werkte sinds vorig jaar bij het eerste elftal van PEC. De club uit Zwolle is nu koploper in de Keuken Kampioen Divisie.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

2 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

2 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

3 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

5 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

5 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

12 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

14 uur geleden