Reijnen vervangt Booy na seizoen als technisch directeur Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Foeke Booy moet na dit seizoen vertrekken als technisch directeur van SC Cambuur. Voormalig Cambuur-speler Etiënne Reijnen is zijn opvolger, zo maakt de hekkensluiter van de Eredivisie bekend. Reijnen (35) is nu assistent-trainer bij PEC Zwolle en heeft in Leeuwarden een contract voor vier seizoenen getekend.
De 60-jarige Booy zegt het jammer te vinden dat hij moet vertrekken. "Ik had graag nog door willen gaan bij deze mooie club. Voor wat betreft de toekomst ben ik ervaren en ambitieus om mijn werkzaamheden elders in het voetbal voort te zetten."
Cambuur wilde mede vanwege de bouw van het nieuwe stadion een nieuwe technisch directeur hebben. "We komen als club in een volgende fase terecht en daar hoort ook een andere invulling van de technische posities bij", aldus stichtingsvoorzitter Ronald Spoelstra. "Met Etiënne halen we iemand in huis met nieuwe ideeën, inhoud en energie."
Toch was Cambuur enthousiast over de prestaties van Booy sinds zijn komst begin 2018. "Hij was mede verantwoordelijk voor het samenstellen van de selectie van het meest succesvolle Cambuur aller tijden. Niet alleen vielen er twee kampioenschappen van de Keuken Kampioen Divisie te noteren, ook werd vorig seizoen de hoogste eindklassering in de Eredivisie ooit behaald." Nu heeft Cambuur onderaan de Eredivisie 3 punten achterstand op FC Groningen, FC Emmen en FC Volendam.
Reijnen speelde in het seizoen 2014/2015 met Cambuur in de Eredivisie. Hij beëindigde zijn carrière in 2020 en werkte sinds vorig jaar bij het eerste elftal van PEC. De club uit Zwolle is nu koploper in de Keuken Kampioen Divisie.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
16 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
20 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
20 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
21 uur geleden