Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reijnders wil droomseizoen bekronen met plek naast Frenkie op EK

Reijnders wil droomseizoen bekronen met plek naast Frenkie op EK

ZEIST (ANP) - De naam van zijn pasgeboren zoontje Xavién staat nog niet op de voetbalschoenen van Tijjani Reijnders als de middenvelder zich voor een training van Oranje in Zeist meldt. "Nee, dat moet nog", lacht de zeventiende Nederlander met een contract bij AC Milan. "Het is een mooi mannetje. Gelukkig is er Facetime. Zo kan ik hem toch zien."

De zon schijnt en de grasmat lijkt met een nagelschaar geknipt. Reijnders geniet, zoals hij dat het hele seizoen al doet. Stapje voor stapje is hij naar de top geslopen. Van FC Twente terug naar de amateurs van CSV '28. Daarna PEC Zwolle, Jong AZ en op huurbasis naar RKC. En toen zijn doorbraak bij AZ en een spectaculaire transfer vorige zomer naar AC Milan.

Het begint al te wennen als hij van zijn huis in Milaan door een prachtig landschap naar het beroemde trainingscomplex Milanello rijdt. De bergen blijven mooi, vertelt de 25-jarige Reijnders. "Maar de foto's van Van Basten, Gullit en Rijkaard aan de muur vallen al minder op. Het wordt misschien wel een beetje als bij AZ trainen, dagelijkse kost."

Tweede

Maar bij AZ speelt geen wereldkampioen als Olivier Giroud. "En juist met hem ga ik goed om", vertelt de middenvelder die acht jaar geleden nog vakkenvuller was bij een Aldi in Zwolle. "We dollen elkaar best vaak. Ik spreek nog geen Italiaans, maar ga met iedereen goed om. Ik ben wel geaccepteerd, geloof ik."

Spelend met rugnummer 14 is Reijnders vanaf de eerste speelronde van de Serie A basisspeler bij AC Milan. Hij heeft 27 van de 29 competitieduels meegedaan. "Het kampioenschap zit er denk ik niet meer in", doelt de middenvelder op een achterstand van veertien punten op het Internazionale van Stefan de Vrij, Denzel Dumfries en Davy Klaassen. "Maar we staan tweede en zitten nog in de Europa League."

Belangrijke kandidaat

Na een lang seizoen wacht een EK met het Nederlands elftal. Want Reijnders, vernoemd naar oud-voetballer Tijjani Babangida, heeft in zijn zes interlands ook Ronald Koeman overtuigd. Frenkie de Jong, mits fit, is zeker van een basisplaats op het middenveld van Oranje. Maar Reijnders is een belangrijke kandidaat voor de positie naast de speler van FC Barcelona.

"Dat is ook de positie waar ik me bij Oranje op richt", vertelde Reijnders die bij de nationale ploeg moet concurreren met Teun Koopmeiners, Marten de Roon, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Joey Veerman en Mats Wieffer. "In mijn zes interlands heb ik maar een helft samen met Frenkie gespeeld en nu is hij er helaas ook niet bij door een blessure. Maar ik denk dat we weten wat we moeten doen. Daar hoeven we niet heel vaak voor samen te spelen."

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

8 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

8 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

10 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

12 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

13 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

15 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

15 uur geleden