Reijnders vindt rendement te laag en zoekt naar verbeteringen
WOLFSBURG (ANP) - Tijjani Reijnders is het ermee eens dat hij als middenvelder te weinig scoort. In tien interlands trof de 25-jarige speler van AC Milan één keer doel. "Als middenvelder is het bijna net zo belangrijk om te scoren als een aanvaller. Het hadden er meer moeten zijn", vertelde hij in de Volkswagen Arena in Wolfsburg, voorafgaand aan een training van het Nederlands elftal ter voorbereiding op de EK-wedstrijd van vrijdag tegen Frankrijk.
Het seizoen 2021/2022 was op het hoogste niveau het meest doelpuntrijke voor Reijnders, die toen bij AZ in 33 competitieduels vier keer scoorde. Het jaar daarna bleef hij op drie treffers in de competitie steken en in zijn eerste seizoen bij AC Milan kwam hij tot datzelfde aantal.
"De kans die ik zondag in de beginfase tegen Polen kreeg, schoot ik er ook liever in", sprak Reijnders. "Ik ben er ook weer niet te veel mee bezig, want anders gaat het in mijn hoofd zitten en komt het bij elke kans die je krijgt terug in je hoofd. Ik denk niet dat dat goed is. Wat je wel moet doen, is beelden terugkijken en zien wat je de volgende keer beter kan doen."
'Doodschop'
Het was op voorhand niet de bedoeling dat Reijnders op het EK als meest aanvallende middenvelder zou spelen. Na het wegvallen van de geblesseerde Teun Koopmeiners en Frenkie de Jong, is hij wel in die rol terechtgekomen. PSV'ers Joey Veerman en Jerdy Schouten staan achter hem.
"We hebben maandag de momenten teruggekeken. Dan kijk je natuurlijk naar wat er beter kon, maar ook naar wat goed ging", aldus Reijnders. "De conclusie was dat wij bij bepaalde momenten te dicht bij elkaar stonden en bij het druk zetten juist te ver uit elkaar. Dat laatste moeten we veranderen, zodat we bij een counter van een tegenstander nog minder hoeven te rennen. Al met al vonden we elkaar vrij snel en gemakkelijk. We mogen niet klagen."
Het is allemaal rap gegaan bij Reijnders, die in september pas debuteerde bij Oranje, kort na zijn overgang naar Italië. De geboren Zwollenaar speelde op 17-jarige leeftijd nog in het eerste elftal bij een amateurclub, in de vierde klasse, een laag niveau. "Toen speelden we af toe tegen clubs waar vooral, met alle respect, boeren in speelden. Dan moest je wel oppassen voor een doodschop. Ik heb er een keer eentje gekregen. Daardoor heb ik wel geleerd dat als je in beweging blijft, je uit de duels kan blijven. Dat neem je toch mee, al denk ik dat ik op dit niveau niet zo snel een doodschop meer krijg."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
11 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
14 uur geleden