Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reijnders vindt rendement te laag en zoekt naar verbeteringen

Reijnders vindt rendement te laag en zoekt naar verbeteringen

WOLFSBURG (ANP) - Tijjani Reijnders is het ermee eens dat hij als middenvelder te weinig scoort. In tien interlands trof de 25-jarige speler van AC Milan één keer doel. "Als middenvelder is het bijna net zo belangrijk om te scoren als een aanvaller. Het hadden er meer moeten zijn", vertelde hij in de Volkswagen Arena in Wolfsburg, voorafgaand aan een training van het Nederlands elftal ter voorbereiding op de EK-wedstrijd van vrijdag tegen Frankrijk.

Het seizoen 2021/2022 was op het hoogste niveau het meest doelpuntrijke voor Reijnders, die toen bij AZ in 33 competitieduels vier keer scoorde. Het jaar daarna bleef hij op drie treffers in de competitie steken en in zijn eerste seizoen bij AC Milan kwam hij tot datzelfde aantal.

"De kans die ik zondag in de beginfase tegen Polen kreeg, schoot ik er ook liever in", sprak Reijnders. "Ik ben er ook weer niet te veel mee bezig, want anders gaat het in mijn hoofd zitten en komt het bij elke kans die je krijgt terug in je hoofd. Ik denk niet dat dat goed is. Wat je wel moet doen, is beelden terugkijken en zien wat je de volgende keer beter kan doen."

'Doodschop'

Het was op voorhand niet de bedoeling dat Reijnders op het EK als meest aanvallende middenvelder zou spelen. Na het wegvallen van de geblesseerde Teun Koopmeiners en Frenkie de Jong, is hij wel in die rol terechtgekomen. PSV'ers Joey Veerman en Jerdy Schouten staan achter hem.

"We hebben maandag de momenten teruggekeken. Dan kijk je natuurlijk naar wat er beter kon, maar ook naar wat goed ging", aldus Reijnders. "De conclusie was dat wij bij bepaalde momenten te dicht bij elkaar stonden en bij het druk zetten juist te ver uit elkaar. Dat laatste moeten we veranderen, zodat we bij een counter van een tegenstander nog minder hoeven te rennen. Al met al vonden we elkaar vrij snel en gemakkelijk. We mogen niet klagen."

Het is allemaal rap gegaan bij Reijnders, die in september pas debuteerde bij Oranje, kort na zijn overgang naar Italië. De geboren Zwollenaar speelde op 17-jarige leeftijd nog in het eerste elftal bij een amateurclub, in de vierde klasse, een laag niveau. "Toen speelden we af toe tegen clubs waar vooral, met alle respect, boeren in speelden. Dan moest je wel oppassen voor een doodschop. Ik heb er een keer eentje gekregen. Daardoor heb ik wel geleerd dat als je in beweging blijft, je uit de duels kan blijven. Dat neem je toch mee, al denk ik dat ik op dit niveau niet zo snel een doodschop meer krijg."

Meer uit Voetbal

EK voetbal in Zwitserland telt na groepsfase al bezoekersrecord

NYON (ANP/DPA) - Het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland heeft na de groepsfase al een bezoekersrecord gevestigd. De Europese voetbalbond UEFA telde meer dan 460.000 toeschouwers in de 24 gespeelde wedstrijden en zoveel waren er niet eerder op een EK.

4 uur geleden
FC Barcelona neemt aanvaller Bardghji over van Kopenhagen

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met Roony Bardghji. De 19-jarige Zweedse jeugdinternational komt over van de Deense landskampioen FC Kopenhagen.

11 uur geleden
PSV zonder Bakayoko en De Jong op trainingskamp naar Duitsland

EINDHOVEN (ANP) - PSV vertrekt maandag zonder aanvallers Johan Bakayoko en Luuk de Jong naar Marienfeld in Duitsland, voor een zesdaags trainingskamp. Dat laat een woordvoerder van de club desgevraagd weten.

13 uur geleden
WK-titel betekent voor Maresca net zoveel als Champions League

EAST RUTHERFORD (ANP) - Het winnen van het WK voor clubteams betekent voor Enzo Maresca net zoveel als het winnen van de Champions League. Dat zei de Italiaanse trainer van Chelsea na de zege van 3-0 op Paris Saint-Germain in de finale in East Rutherford.

16 uur geleden
Jonker vond verlies tegen Engeland pijnlijker dan tegen Frankrijk

BASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker houdt vooral een vervelend gevoel over aan de eerdere 4-0-nederlaag tegen Engeland op het EK. Daardoor was een plek in de kwartfinales al voor het laatste groepsduel met Frankrijk heel lastig geworden. Zijn ploeg verloor die laatste wedstrijd onder zijn leiding opnieuw met ruime cijfers (2-5).

20 uur geleden
Van de Donk ziet Oranjevrouwen fitheid tekortkomen

BASEL (ANP) - Daniëlle van de Donk houdt een dubbel gevoel over aan haar laatste wedstrijd met Oranje op een eindtoernooi. Ze is "supertrots" op de eerste helft van het laatste groepsduel met Frankrijk, maar baalt van het verval na rust en de uiteindelijke 5-2-nederlaag. "We hadden met de fitheid van de eerste helft door moeten gaan, maar dat gebeurde helaas niet."

23 uur geleden
Vertrekkende Jonker erkent dat Oranje geen wereldtop meer is

BASEL (ANP) - Andries Jonker erkent na zijn laatste wedstrijd als bondscoach dat de voetbalsters van Oranje geen wereldtop meer zijn. "We verliezen 4-0 van Duitsland en Engeland en met 5-2 van Frankrijk. Dan horen we er niet bij. Punt", zei Jonker tijdens zijn persconferentie na de uitschakeling op het EK in Zwitserland.

23 uur geleden