Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reijnders vindt rendement te laag en zoekt naar verbeteringen

Reijnders vindt rendement te laag en zoekt naar verbeteringen

WOLFSBURG (ANP) - Tijjani Reijnders is het ermee eens dat hij als middenvelder te weinig scoort. In tien interlands trof de 25-jarige speler van AC Milan één keer doel. "Als middenvelder is het bijna net zo belangrijk om te scoren als een aanvaller. Het hadden er meer moeten zijn", vertelde hij in de Volkswagen Arena in Wolfsburg, voorafgaand aan een training van het Nederlands elftal ter voorbereiding op de EK-wedstrijd van vrijdag tegen Frankrijk.

Het seizoen 2021/2022 was op het hoogste niveau het meest doelpuntrijke voor Reijnders, die toen bij AZ in 33 competitieduels vier keer scoorde. Het jaar daarna bleef hij op drie treffers in de competitie steken en in zijn eerste seizoen bij AC Milan kwam hij tot datzelfde aantal.

"De kans die ik zondag in de beginfase tegen Polen kreeg, schoot ik er ook liever in", sprak Reijnders. "Ik ben er ook weer niet te veel mee bezig, want anders gaat het in mijn hoofd zitten en komt het bij elke kans die je krijgt terug in je hoofd. Ik denk niet dat dat goed is. Wat je wel moet doen, is beelden terugkijken en zien wat je de volgende keer beter kan doen."

'Doodschop'

Het was op voorhand niet de bedoeling dat Reijnders op het EK als meest aanvallende middenvelder zou spelen. Na het wegvallen van de geblesseerde Teun Koopmeiners en Frenkie de Jong, is hij wel in die rol terechtgekomen. PSV'ers Joey Veerman en Jerdy Schouten staan achter hem.

"We hebben maandag de momenten teruggekeken. Dan kijk je natuurlijk naar wat er beter kon, maar ook naar wat goed ging", aldus Reijnders. "De conclusie was dat wij bij bepaalde momenten te dicht bij elkaar stonden en bij het druk zetten juist te ver uit elkaar. Dat laatste moeten we veranderen, zodat we bij een counter van een tegenstander nog minder hoeven te rennen. Al met al vonden we elkaar vrij snel en gemakkelijk. We mogen niet klagen."

Het is allemaal rap gegaan bij Reijnders, die in september pas debuteerde bij Oranje, kort na zijn overgang naar Italië. De geboren Zwollenaar speelde op 17-jarige leeftijd nog in het eerste elftal bij een amateurclub, in de vierde klasse, een laag niveau. "Toen speelden we af toe tegen clubs waar vooral, met alle respect, boeren in speelden. Dan moest je wel oppassen voor een doodschop. Ik heb er een keer eentje gekregen. Daardoor heb ik wel geleerd dat als je in beweging blijft, je uit de duels kan blijven. Dat neem je toch mee, al denk ik dat ik op dit niveau niet zo snel een doodschop meer krijg."

Meer uit Voetbal

Oosting nieuwe trainer Royal Antwerp FC, Hofs mee als assistent

ANTWERPEN (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van Royal Antwerp FC. De 53-jarige Nederlander is de opvolger van de zondag ontslagen Stef Wils. Dat meldt de Belgische club.

13 minuten geleden
Ook tweede bezwaar van NAC tegen schorsing Holtby afgewezen

BREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.

4 uur geleden
PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

16 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

16 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

17 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

17 uur geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

17 uur geleden