Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reijnders vindt rendement te laag en zoekt naar verbeteringen

Reijnders vindt rendement te laag en zoekt naar verbeteringen

WOLFSBURG (ANP) - Tijjani Reijnders is het ermee eens dat hij als middenvelder te weinig scoort. In tien interlands trof de 25-jarige speler van AC Milan één keer doel. "Als middenvelder is het bijna net zo belangrijk om te scoren als een aanvaller. Het hadden er meer moeten zijn", vertelde hij in de Volkswagen Arena in Wolfsburg, voorafgaand aan een training van het Nederlands elftal ter voorbereiding op de EK-wedstrijd van vrijdag tegen Frankrijk.

Het seizoen 2021/2022 was op het hoogste niveau het meest doelpuntrijke voor Reijnders, die toen bij AZ in 33 competitieduels vier keer scoorde. Het jaar daarna bleef hij op drie treffers in de competitie steken en in zijn eerste seizoen bij AC Milan kwam hij tot datzelfde aantal.

"De kans die ik zondag in de beginfase tegen Polen kreeg, schoot ik er ook liever in", sprak Reijnders. "Ik ben er ook weer niet te veel mee bezig, want anders gaat het in mijn hoofd zitten en komt het bij elke kans die je krijgt terug in je hoofd. Ik denk niet dat dat goed is. Wat je wel moet doen, is beelden terugkijken en zien wat je de volgende keer beter kan doen."

'Doodschop'

Het was op voorhand niet de bedoeling dat Reijnders op het EK als meest aanvallende middenvelder zou spelen. Na het wegvallen van de geblesseerde Teun Koopmeiners en Frenkie de Jong, is hij wel in die rol terechtgekomen. PSV'ers Joey Veerman en Jerdy Schouten staan achter hem.

"We hebben maandag de momenten teruggekeken. Dan kijk je natuurlijk naar wat er beter kon, maar ook naar wat goed ging", aldus Reijnders. "De conclusie was dat wij bij bepaalde momenten te dicht bij elkaar stonden en bij het druk zetten juist te ver uit elkaar. Dat laatste moeten we veranderen, zodat we bij een counter van een tegenstander nog minder hoeven te rennen. Al met al vonden we elkaar vrij snel en gemakkelijk. We mogen niet klagen."

Het is allemaal rap gegaan bij Reijnders, die in september pas debuteerde bij Oranje, kort na zijn overgang naar Italië. De geboren Zwollenaar speelde op 17-jarige leeftijd nog in het eerste elftal bij een amateurclub, in de vierde klasse, een laag niveau. "Toen speelden we af toe tegen clubs waar vooral, met alle respect, boeren in speelden. Dan moest je wel oppassen voor een doodschop. Ik heb er een keer eentje gekregen. Daardoor heb ik wel geleerd dat als je in beweging blijft, je uit de duels kan blijven. Dat neem je toch mee, al denk ik dat ik op dit niveau niet zo snel een doodschop meer krijg."

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

4 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

5 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

6 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

8 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

18 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

21 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

22 uur geleden