Regisseur en tv-maker Ursul de Geer (74) overleden
AMSTERDAM (ANP) - Toneelregisseur, televisiemaker en presentator Ursul de Geer is overleden. De Geer was 74 jaar oud. Hij overleed na een kort ziekbed in zijn woonplaats Amsterdam. Bos Theaterproducties heeft het overlijden bevestigd. De Geer regisseerde een groot aantal voorstellingen met deze producent.
De Geer stamde uit een adellijk geslacht. Als acteur speelde hij bij gezelschappen de Nieuwe Komedie en Toneelgroep Centrum. Na jaren te hebben gewerkt als acteur en regisseur stapte hij over naar de televisie. Hij begon daar met de talkshow Ursul de Geer, maakte medio jaren 90 het beroemde en beruchte 't Is hier fantásties (RTL 4) waarvoor hij bekende vakantiebestemmingen afstruinde.
In 2001 keerde hij terug naar zijn oude vak van toneelregisseur. De Geer specialiseerde zich in het regisseren van boekbewerkingen zoals Gloed, Kentering van een huwelijk, De Aanslag, Vele hemels boven de Zevende, Stoner en Haar naam was Sarah. In 2011 regisseerde hij het toneelstuk De Aanslag, gebaseerd op de roman van Harry Mulisch, met onder anderen Henriëtte Tol, Peter Bolhuis en Victor Löw. Dat jaar maakte hij ook zijn debuut als regisseur van een musical: Grand Hotel. Ook soleerde hij in de theaters, onder meer met de voorstelling Bekentenissen en Nachttrein naar Lissabon.
In 2009 deed De Geer mee met de danswedstrijd voor bekende Nederlanders, Dancing with the Stars (RTL 4).
Meer uit Binnenland
WIJCHEN (ANP) - In het Gelderse Wijchen, bij Nijmegen, woedt aan de Geitweg een natuurbrand. Dat meldt de veiligheidsregio. In de omgeving van Wijchen waren op zondag al meer natuurbranden.
3 uur geledenWIJCHEN (ANP) - Aan de Heumenseweg in Wijchen (Gelderland) woedde zondag een natuurbrand. De brandweer ging met meerdere eenheden ter plaatse, maar de brand is inmiddels geblust.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 26-jarige man die zaterdag in Rotterdam vermoedelijk betrokken was bij meerdere steekpartijen vertoonde "onbegrepen gedrag". Volgens de politie blijft hij verdachte, maar krijgt hij ook de benodigde zorg.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - De temperaturen lopen komende week vanaf woensdag weer op. Weeronline verwacht dat het donderdag en vrijdag lokaal 30 tot 35 graden wordt. Daardoor is de kans op een vijfde regionale hittegolf deze zomer groot.
7 uur geledenOSS (ANP) - De natuurbrand in Herperduin bij Oss is onder controle. Het vuur heeft zich niet verder verspreid. De brandweer blijft nog wel nablussen om te voorkomen dat de brand weer oplaait, meldt de veiligheidsregio.
10 uur geledenHOUTEN (ANP) - De weersomstandigheden lijken gunstig om woensdag in ons land de gedeeltelijke zonsverduistering te kunnen zien. Weeronline verwacht, zoals het er nu naar uitziet, geen grootschalige, lage bewolking die het zicht belemmert. Om het verschijnsel goed te kunnen aanschouwen, is helder weer nodig.
10 uur geledenOSS (ANP) - In natuurgebied Herpenduin, in de Noord-Brabantse gemeente Oss, woedt zondagochtend een natuurbrand. De brandweer is met veel voertuigen, onder meer waterwagens, aanwezig. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio gaat het om een gebied van 100 bij 150 meter.
11 uur geleden