Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regisseur Eiting geniet van rentree in hoofdmacht Ajax

Regisseur Eiting geniet van rentree in hoofdmacht Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Carel Eiting genoot van de eerste tot de laatste minuut van het thuisduel van zijn Ajax met PSV (1-0). "Ik geloof dat ik met een sprint het veld betrad voor de warming-up", keek hij terug. "Daarna heb ik ruim 90 minuten alles maar dan ook alles gegeven. En vervolgens heb ik een hele fijne ereronde gelopen. Ik wilde niets missen."

Eiting leek vorig seizoen al voorbestemd voor een basisplaats in de hoofdmacht van Ajax. Hij kreeg aanvankelijk veel speeltijd. Daarna even wat minder, totdat hij in de winterstop tijdens een trainingskamp in de Verenigde Staten een zware knieblessure opliep. "Ik voelde aanvankelijk niets', weet hij nog. "Maar ik zag mijn knie dikker en dikker worden. Ja, dan weet je dat het fout is."

De middenvelder, geboren en getogen in Amsterdam, moest zich laten opereren en een lange revalidatie volgde. Terwijl zijn ploeggenoten stuntten tegen Real Madrid en Juventus in de Champions League en de landstitel en de KNVB-beker veroverden, werkte hij aan zijn herstel. Vaak eenzaam en alleen, met de hoop dat alles weer goed zou komen.

Basisplaats

Trainer Erik ten Hag was Eiting nog niet vergeten toen Ajax zich na een korte vakantie op het huidige seizoen moest voorbereiden. "Ik heb hem niet voor niets het shirt met nummer acht gegeven", hintte hij naar een mogelijke basisplaats voor de inmiddels 21-jarige middenvelder. "Maar hij bleef blessuregevoelig en viel weer even weg."

Vanaf november speelde Eiting bijna wekelijks voor Jong Ajax. "En tijdens ons trainingskamp in Qatar heeft hij mij echt weer overtuigd", erkende Ten Hag die de afgelopen weken moest puzzelen op zijn middenveld omdat Hakim Ziyech geblesseerd raakte en Lisandro Martínez de afwezige Daley Blind achterin moest vervangen. Vorige week tegen FC Groningen mocht Siem de Jong nog starten, zonder het gewenste resultaat. Tegen PSV was het de beurt aan Eiting. "En hij deed het goed", zei Ten Hag. "Hij was onze regisseur."

Eiting glimlachte van oor tot oor toen hij na een ereronde van het veld liep. "Ik mocht al in de beker starten tegen Spakenburg. Maar dit was een competitiewedstrijd en nog wel tegen PSV. Dit blijft voor mij een topper, ongeacht de stand op de ranglijst. Plotseling weet ik weer waar ik het allemaal voor heb gedaan", zei hij. "En wat ik allemaal heb gemist. Het was prachtig om weer eens in sfeervol stadion te spelen. Al die mensen die ons steunden en na het laatste fluitsignaal al die blij gezichten. Dit smaakt naar meer, veel meer ja."

Meer uit Voetbal

Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

18 minuten geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

21 minuten geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

24 minuten geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

2 uur geleden
Koeman rekent op veilig WK voor spelers, fans en journalisten

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."

2 uur geleden
Koeman vertelt Depay dat hij superfit voor WK moet zijn

ZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft Memphis Depay in een persoonlijk gesprek verteld dat hij 'superfit' moet zijn om het Nederlands elftal beter te maken op het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De geblesseerde spits kwam zondag een besloten training van Oranje voor het oefenduel van dinsdag met Ecuador bekijken en lunchte met de selectie.

3 uur geleden
FC Volendam langer door met spits Veerman

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam kan ook volgend seizoen een beroep doen op aanvaller Henk Veerman. De nummer 15 van de Eredivisie lichtte een optie in het contract van de 35-jarige Volendammer.

3 uur geleden