Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regisseur Eiting geniet van rentree in hoofdmacht Ajax

Regisseur Eiting geniet van rentree in hoofdmacht Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Carel Eiting genoot van de eerste tot de laatste minuut van het thuisduel van zijn Ajax met PSV (1-0). "Ik geloof dat ik met een sprint het veld betrad voor de warming-up", keek hij terug. "Daarna heb ik ruim 90 minuten alles maar dan ook alles gegeven. En vervolgens heb ik een hele fijne ereronde gelopen. Ik wilde niets missen."

Eiting leek vorig seizoen al voorbestemd voor een basisplaats in de hoofdmacht van Ajax. Hij kreeg aanvankelijk veel speeltijd. Daarna even wat minder, totdat hij in de winterstop tijdens een trainingskamp in de Verenigde Staten een zware knieblessure opliep. "Ik voelde aanvankelijk niets', weet hij nog. "Maar ik zag mijn knie dikker en dikker worden. Ja, dan weet je dat het fout is."

De middenvelder, geboren en getogen in Amsterdam, moest zich laten opereren en een lange revalidatie volgde. Terwijl zijn ploeggenoten stuntten tegen Real Madrid en Juventus in de Champions League en de landstitel en de KNVB-beker veroverden, werkte hij aan zijn herstel. Vaak eenzaam en alleen, met de hoop dat alles weer goed zou komen.

Basisplaats

Trainer Erik ten Hag was Eiting nog niet vergeten toen Ajax zich na een korte vakantie op het huidige seizoen moest voorbereiden. "Ik heb hem niet voor niets het shirt met nummer acht gegeven", hintte hij naar een mogelijke basisplaats voor de inmiddels 21-jarige middenvelder. "Maar hij bleef blessuregevoelig en viel weer even weg."

Vanaf november speelde Eiting bijna wekelijks voor Jong Ajax. "En tijdens ons trainingskamp in Qatar heeft hij mij echt weer overtuigd", erkende Ten Hag die de afgelopen weken moest puzzelen op zijn middenveld omdat Hakim Ziyech geblesseerd raakte en Lisandro Martínez de afwezige Daley Blind achterin moest vervangen. Vorige week tegen FC Groningen mocht Siem de Jong nog starten, zonder het gewenste resultaat. Tegen PSV was het de beurt aan Eiting. "En hij deed het goed", zei Ten Hag. "Hij was onze regisseur."

Eiting glimlachte van oor tot oor toen hij na een ereronde van het veld liep. "Ik mocht al in de beker starten tegen Spakenburg. Maar dit was een competitiewedstrijd en nog wel tegen PSV. Dit blijft voor mij een topper, ongeacht de stand op de ranglijst. Plotseling weet ik weer waar ik het allemaal voor heb gedaan", zei hij. "En wat ik allemaal heb gemist. Het was prachtig om weer eens in sfeervol stadion te spelen. Al die mensen die ons steunden en na het laatste fluitsignaal al die blij gezichten. Dit smaakt naar meer, veel meer ja."

Meer uit Voetbal

Manchester United laat zege glippen tegen West Ham

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.

8 uur geleden
De Graafschap wint zonder fans in Arnhem van Vitesse

ARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.

9 uur geleden
Bosschaart na interim-periode Feyenoord op hoogste trainerscursus

ZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.

12 uur geleden
Bundesliga voor vrouwen scheidt zich af van voetbalbond DFB

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.

14 uur geleden
Halsema: Ajax en ArenA kijken naar extra maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."

15 uur geleden
De Ligt verkozen tot beste speler van ManUnited in november

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.

15 uur geleden
Real Madrid moet verdediger Alexander-Arnold twee maanden missen

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.

15 uur geleden