Regisseur Eiting geniet van rentree in hoofdmacht Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Carel Eiting genoot van de eerste tot de laatste minuut van het thuisduel van zijn Ajax met PSV (1-0). "Ik geloof dat ik met een sprint het veld betrad voor de warming-up", keek hij terug. "Daarna heb ik ruim 90 minuten alles maar dan ook alles gegeven. En vervolgens heb ik een hele fijne ereronde gelopen. Ik wilde niets missen."
Eiting leek vorig seizoen al voorbestemd voor een basisplaats in de hoofdmacht van Ajax. Hij kreeg aanvankelijk veel speeltijd. Daarna even wat minder, totdat hij in de winterstop tijdens een trainingskamp in de Verenigde Staten een zware knieblessure opliep. "Ik voelde aanvankelijk niets', weet hij nog. "Maar ik zag mijn knie dikker en dikker worden. Ja, dan weet je dat het fout is."
De middenvelder, geboren en getogen in Amsterdam, moest zich laten opereren en een lange revalidatie volgde. Terwijl zijn ploeggenoten stuntten tegen Real Madrid en Juventus in de Champions League en de landstitel en de KNVB-beker veroverden, werkte hij aan zijn herstel. Vaak eenzaam en alleen, met de hoop dat alles weer goed zou komen.
Basisplaats
Trainer Erik ten Hag was Eiting nog niet vergeten toen Ajax zich na een korte vakantie op het huidige seizoen moest voorbereiden. "Ik heb hem niet voor niets het shirt met nummer acht gegeven", hintte hij naar een mogelijke basisplaats voor de inmiddels 21-jarige middenvelder. "Maar hij bleef blessuregevoelig en viel weer even weg."
Vanaf november speelde Eiting bijna wekelijks voor Jong Ajax. "En tijdens ons trainingskamp in Qatar heeft hij mij echt weer overtuigd", erkende Ten Hag die de afgelopen weken moest puzzelen op zijn middenveld omdat Hakim Ziyech geblesseerd raakte en Lisandro Martínez de afwezige Daley Blind achterin moest vervangen. Vorige week tegen FC Groningen mocht Siem de Jong nog starten, zonder het gewenste resultaat. Tegen PSV was het de beurt aan Eiting. "En hij deed het goed", zei Ten Hag. "Hij was onze regisseur."
Eiting glimlachte van oor tot oor toen hij na een ereronde van het veld liep. "Ik mocht al in de beker starten tegen Spakenburg. Maar dit was een competitiewedstrijd en nog wel tegen PSV. Dit blijft voor mij een topper, ongeacht de stand op de ranglijst. Plotseling weet ik weer waar ik het allemaal voor heb gedaan", zei hij. "En wat ik allemaal heb gemist. Het was prachtig om weer eens in sfeervol stadion te spelen. Al die mensen die ons steunden en na het laatste fluitsignaal al die blij gezichten. Dit smaakt naar meer, veel meer ja."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
59 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
1 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
4 uur geleden