Regisseur dag voor openingsceremonie Olympische Spelen ontslagen
TOKIO (ANP/RTR) - De regisseur van de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Tokio is ontslagen. De Japanner Kentaro Kobayashi had het evenement vrijdag moeten regisseren, maar kwam in opspraak vanwege opmerkingen die hij in het verleden had gemaakt over de Holocaust.
Hoe de openingsceremonie eruit komt te zien, is één dag voor het spektakel daarom nog niet duidelijk, vertelde voorzitter Seiko Hashimoto van het Japanse organisatiecomité op een persconferentie in Tokio. Volgens Hashimoto moet Kobayashi vertrekken "omdat hij grappen maakte over een tragedie". Het zou gaan om uitlatingen die de Japanner al in 1998 deed, maar die recentelijk in landelijke media weer opdoken.
Het Simon Wiesenthal Center, een internationale Joodse mensenrechtenorganisatie, noemde "elke associatie van deze persoon met de Olympische Spelen in Tokio een belediging voor de nagedachtenis van zes miljoen Joden".
Nieuwe tegenslag
Het is de zoveelste tegenslag die de organisatoren van de Spelen te verduren krijgen. Woensdag werd ook duidelijk dat de voormalige Japanse premier Shinzo Abe niet aanwezig zal zijn bij de openingsceremonie vanwege de verspreiding van het coronavirus in het land. Vanwege de coronapandemie zijn er geen buitenlandse toeschouwers welkom bij de Olympische Spelen.
De openingsceremonie is traditioneel een grootse en spectaculaire aangelegenheid, met als hoogtepunt de parade van de deelnemende landen, aangevoerd door de vlaggendragers. Bij de vorige Spelen in 2016 in Rio marcheerden 12.600 sporters en officials het Olympisch Stadion in; in Tokio zal dat aantal flink lager liggen. Niet alleen arriveren vanwege corona veel sporters pas na de opening in Tokio, maar ook de uitdrukkelijke regel om zoveel mogelijk afstand van elkaar te bewaren, zal ertoe leiden dat veel minder sporters in de vlaggenparade meelopen.
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
14 minuten geledenTABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.
48 minuten geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.
3 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.
6 uur geleden