Regionale postbedrijven vrezen voor banen door nieuwe Postwet
AMSTERDAM (ANP) - Regionale postbedrijven vrezen voor het voortbestaan van duizenden banen door een nieuwe Postwet waaraan wordt gewerkt. "De voorstellen van de minister leiden ertoe dat 4500 mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt die bij ons werken op straat komen te staan", heeft Lotte de Boer van de ledenraad van samenwerkingsverband Business Post gezegd in gesprek met radiozender BNR.
Het gaat om de toegang tot het landelijke postnetwerk. Die zou onzeker worden. PostNL zou niet langer verplicht zijn om lagere inkooptarieven te rekenen voor de kleinere postbedrijven. Voor de 27 samenwerkende regionale postbedrijven, verenigd in Business Post, is dat laatste echter van levensbelang, omdat ze hun klanten anders niet goed kunnen helpen met het deel van hun post dat buiten de eigen regio valt.
"Dat betekent de doodsteek voor onze bedrijven", stelt De Boer, tevens commercieel directeur bij SBPost, over het voorstel dat nu voorligt. De komende tijd voert Business Post campagne om de politiek te overtuigen de plannen nog aan te passen. Ze vragen om "blijvende toegang onder de juiste voorwaarden en tarieven" tot het landelijke postnetwerk.
9000 klanten
De regionale postbedrijven hebben naar eigen zeggen samen ruim 9000 klanten en zijn actief in bijna de helft van de Nederlandse postcodegebieden. Ze bezorgen de post van meer dan 50 procent van de gemeenten en van 60 procent van de ziekenhuizen. Ook bezorgen ze post voor bedrijven.
PostNL meldt dat regionale postbedrijven na het aanpassen van de wet ook het postnetwerk van PostNL kunnen gebruiken. "PostNL ziet het als haar maatschappelijke rol om sociale werkvoorzieningsbedrijven en andere sociale regionale partijen te betrekken bij de uitvoering van de postbezorging", reageert het bedrijf, dat naar eigen zeggen weer gebruikmaakt van bezorgers van regionale postbedrijven.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een mogelijk kartel tussen toeleveranciers aan instellingen in de publieke sector. De toezichthouder heeft daarvoor invallen gedaan bij enkele bedrijven.
13 minuten geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft op de NAVO-top in het Turkse Ankara een principeovereenkomst getekend met de Amerikaanse branchegenoot Lockheed Martin voor de gezamenlijke productie van ATACMS-raketten in Duitsland. ATACMS zijn ballistische langeafstandsraketten voor gronddoelwitten.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Staatsinvesteerder Invest International steekt 875.000 euro in de Nederlandse kweekvleesproducent Mosa Meat. Het foodtechbedrijf wil dat onder meer gebruiken om toegang te krijgen tot strategische markten en voor het inrichten van de productieketens.
27 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is het erover eens dat er dringend maatregelen moeten worden genomen om de Europese auto-industrie te redden. Die eensgezindheid is weg zodra het gaat over de soort maatregelen. Grofweg zet het ene kamp vol in op de productie van elektrische auto's, terwijl het andere kamp de focus op elektrificering overdreven vindt en geen verbod wil op verbrandingsmotoren per 2035.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de Duitse industrie is in mei voor de tweede maand op rij gestegen, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. De stijging werd vooral gedreven door een verbetering van de activiteit in de belangrijke autosector van het land.
2 uur geledenANKARA (ANP) - De NAVO schaft tot tien Saab GlobalEye-surveillancevliegtuigen aan om de verouderde AWACS-radarvliegtuigen te vervangen. Dat heeft secretaris-generaal Mark Rutte bekendgemaakt op de NAVO-top in Ankara. De toestellen worden aangeschaft door Nederland en tien andere lidstaten van de NAVO.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen, mede door een goed ontvangen handelsupdate van olie- en gasconcern Shell (plus 2,4 procent). De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden echter onder druk na zware koersverliezen in de Aziatische chipsector, die volgden op de resultaten van Samsung.
3 uur geleden