Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regionale lockdown na virusuitbraak Duits slachthuis (3)

Regionale lockdown na virusuitbraak Duits slachthuis (3)

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De regering van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen stelt drastische beperkende lockdownmaatregelen in voor de districten rond de steden Gütersloh en Warendorf. Deelstaatpremier Armin Laschet maakte de lockdown in het district Gütersloh bekend naar aanleiding van de grootschalige corona-uitbraak bij een vestiging van vleesverwerker Tönnies in Rheda-Wiedenbrück.

In het gebied zal grootschalig worden getest, kondigde Laschet ook aan. Later dinsdagmiddag liet de deelstaatminister van Volksgezondheid weten dat de maatregelen ook voor het aangrenzende district Warendorf gelden.

In Gütersloh gaan minstens voor een week weer maatregelen gelden die in maart nog voor de hele Bondsrepubliek van kracht waren, waaronder bijvoorbeeld contactbeperkingen. Het is voor het eerst dat ergens in Duitsland alle versoepelingen weer worden teruggedraaid. Vanaf woensdag zijn culturele evenementen en het sporten in gesloten ruimtes weer verboden. Sportscholen, bioscopen en kroegen in het gebied moeten de deuren weer sluiten.

Grootste Duitse uitbraak

De uitbraak bij Tönnies, waar het nieuwe coronavirus al bij minstens 1500 van de 6000 medewerkers is vastgesteld, is de grootste tot nu toe in Duitsland, zei Laschet in een persconferentie. Het virus is ook bij 24 bewoners van de regio vastgesteld die niet werkzaam zijn bij de vleesverwerker. Laschet verweet Tönnies dat het niet goed genoeg meewerkt met de autoriteiten. Het bedrijf had aanvankelijk geweigerd om gegevens te delen, waarbij het zich beriep op privacywetgeving. Volgens Laschet is Tönnies wettelijk verplicht om de gegevens te delen.

De deelstaatregering stuurt driehonderd politieagenten naar Gütersloh om de opnieuw ingestelde lockdown te handhaven en de testteams te begeleiden. Ook kondigde Laschet humanitaire maatregelen ten behoeve van de getroffenen aan. De minister-president riep op om bewoners van het district Gütersloh niet te stigmatiseren. Dat deed Laschet naar aanleiding van berichten dat vakantiegangers uit het gebied na aankomst bij hun bestemmingen zijn geweerd vanwege hun woonplaats. Op de ongeveer 370.000 inwoners van het district Gütersloh deed Laschet juist weer een beroep om geen reizen buiten het district te maken. Van een uitreisverbod is echter geen sprake, benadrukte hij.

Meer uit Buitenland

Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

1 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

3 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

12 uur geleden
Andrew mogelijk uit lijn troonopvolging na Epstein-zaak

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.

12 uur geleden
Merz opnieuw CDU-partijvoorzitter met 91 procent van de stemmen

STUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.

13 uur geleden
Zelensky: VS en Rusland willen dat Oekraïne Donbas opgeeft

KYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.

13 uur geleden
NASA wil maanmissie volgende maand alsnog lanceren

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen volgende maand alsnog astronauten rond de maan laten vliegen. Een generale repetitie van de lancering in de afgelopen dagen is goed verlopen, daarom mikt ruimtevaartorganisatie NASA vooralsnog op een vertrek op 6 maart. Dat was al de eerste mogelijkheid om te lanceren. De Artemis II-missie moet de laatste voorbereiding zijn op een nieuwe maanlanding.

14 uur geleden