Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regionale bank First Republic zakt op verdeeld Wall Street

Regionale bank First Republic zakt op verdeeld Wall Street

NEW YORK (ANP) - First Republic Bank ging maandag opnieuw onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De bank uit Californië zakte ruim 18 procent nadat kredietbeoordelaar S&P Global voor de tweede keer in een week tijd de kredietrating van de bank had verlaagd. De wankele regionale bank kreeg vorige week nog 30 miljard dollar op haar rekeningen gestort door elf grote Amerikaanse banken om voldoende geld beschikbaar te hebben om aan alle geldverzoeken van klanten te voldoen. Volgens S&P zijn de problemen van de bank daarmee echter nog niet opgelost.

Beleggers verwerkten daarnaast de reddingsactie voor de noodlijdende Zwitserse bank Credit Suisse. Die werd zondag overgenomen door zijn grotere Zwitserse concurrent UBS. Hoewel de bank daarmee van de ondergang is gered, zorgt de deal wel voor grote verliezen bij de aandeelhouders van Credit Suisse en bij sommige obligatiehouders van de bank.

Het gevaar dat Credit Suisse mogelijk zou omvallen is geweken, maar investeerders blijven bezorgd over de waarde van hun beleggingen in de bankensector. De Europese Centrale Bank (ECB), de Federal Reserve en vier andere grote centrale banken beloofden wel banken de komende tijd extra leenmogelijkheden te bieden om te zorgen dat ze over voldoende geld beschikken als klanten grote tegoeden willen opnemen.

Herstel

New York Community Bancorp steeg 40 procent. Een onderdeel van de bank uit New York heeft vrijwel alle banktegoeden van Signature Bank overgenomen en een deel van de leningen. Het omvallen van Signature Bank en Silicon Valley Bank zorgden vorige week voor grote onrust op de beurzen.

Andere regionale banken als PacWest Bancorp en Western Alliance Bancorp toonden herstel en wonnen tot ruim 21 procent. De grote banken JPMorgan Chase, Bank of America, Citigroup en Wells Fargo stegen tot 1,1 procent.

Zoekend

Wall Street bleef in algehele zin zoekend naar richting. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,7 procent hoger op 32.099 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 3931 punten, maar techbeurs Nasdaq daalde 0,2 procent tot 11.603 punten.

Beleggers kijken deze week vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat woensdag bekend wordt gemaakt. Dan wordt duidelijk of de Fed vasthoudt aan het beleid van renteverhogingen om de inflatie te bestrijden of dat de centrale bank toch afziet van een verdere verhoging om de rust in de financiële sector te bewaren. De Europese Centrale Bank besloot vorige week wel om de rente opnieuw stevig te verhogen ondanks de onrust in de bankensector.

De euro was 1,0727 dollar waard, tegen 1,0667 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 66,42 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent goedkoper op 72,69 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX opent licht lager, olieprijzen gaan omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een kleine min geopend, na de plus op maandag. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die lieten weer een stijging zien, na de daling een dag eerder. Iran heeft opnieuw aanvallen uitgevoerd op energiefaciliteiten in de regio. Bij het grote Shah-gasveld in de Verenigde Arabische Emiraten is brand ontstaan. De brand is onder controle en er zijn geen gewonden door de aanval.

13 minuten geleden
Nieuwe staking rijksambtenaren, bijeenkomsten door hele land

DEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren voeren met een landelijke staking op 14 april opnieuw actie tegen de zogeheten nullijn. Ze leggen dan door heel het land het werk neer, melden de vakbonden. Tijdens de stakingsdag worden bijeenkomsten georganiseerd in Groningen, Utrecht, Apeldoorn, Rotterdam, Eindhoven, Amsterdam en Maastricht.

30 minuten geleden
Samsung stopt alweer met verkoop dubbelvouwbare smartphone

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Samsung stopt na ongeveer drie maanden alweer met de verkoop van zijn Galaxy Z TriFold-smartphone. Met de aankondiging van die dubbelvouwbare telefoon trok het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern eind vorig jaar nog bekijks.

47 minuten geleden
Grondprijs voor landbouwgrond loopt op tot bijna een ton

UTRECHT (ANP) - De gemiddelde prijs voor een hectare landbouwgrond is opgelopen tot bijna een ton. Dat heeft de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) becijferd. "Ondanks onzekerheden in beleid en regelgeving zien we dat agrariërs juist nu grond willen veiligstellen voor de toekomst van hun bedrijf", zegt Jos Ebbers, voorzitter van de agrarische tak van de makelaarsorganisatie.

1 uur geleden
Benzineprijs stijgt tot boven de 2,50 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor benzine in Nederland is dinsdagochtend tot boven de 2,50 euro per liter gestegen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de prijzen aan de pomp de laatste weken hard opgelopen.

2 uur geleden
Nvidia: 1 biljoen dollar uit geavanceerde chips tegen eind 2027

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.

11 uur geleden
Duik van olieprijs duwt Wall Street omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.

12 uur geleden