Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regionaal zeer dichte mist door vuurwerk

Regionaal zeer dichte mist door vuurwerk

AMSTERDAM (ANP) - Nog voor de jaarwisseling is in het midden en noorden van Nederland regionaal al sprake van zeer dichte mist met minder dan 50 meter zicht. Het slechtste zicht tot dusver werd gemeten in Lelystad, meldt Weeronline. Daar kan slechts 22 meter vooruit worden gekeken. Door het massaal afsteken van vuurwerk zal op grotere schaal in de noordelijke helft van het land zeer dichte mist ontstaan. In het verkeer kan het zeer gevaarlijk worden.

De verwachting is dat de dichte tot zeer dichte mist in grote delen van het land de hele nacht hardnekkig blijft. Alleen in het zuiden en zuidwesten is het zicht minder slecht en in Zeeland en aan de westkust zal het zicht in de loop van de nacht verder verbeteren door een aantrekkende wind.

Overdag zal het zicht geleidelijk op steeds meer plaatsen toenemen, doordat het wat gaat waaien en er iets drogere lucht binnenstroomt. Desondanks kan in de avond opnieuw mist ontstaan. Regionaal komt het weer tot dichte mist, maar zeer dichte mist wordt niet verwacht.

Meer uit Binnenland

Eisers in Tata-zaak: voorkom dat de geschiedenis zich herhaalt

DEN HAAG (ANP) - Opnieuw dreigen belangen van de industrie voor de gezondheid van burgers te gaan, stellen bezorgde omwonenden van Tata Steel voor de rechtbank in Den Haag. "En opnieuw dreigt de Staat verstrikt te raken in een zelfgesponnen web", zegt hun advocaat Channa Samkalden.

19 minuten geleden
KNMI: hoogste hittekracht 10 bereikt in Eindhoven

DE BILT (ANP) - In Eindhoven is de hittekracht woensdag rond 12.30 uur opgelopen tot 10, het hoogste niveau. Niet eerder werd deze hittekracht daar bereikt. Volgens het KNMI komt hittekracht 10 sowieso zeer zelden voor. Op meerdere stations is dit nog nooit gemeten, en op de meeste stations waar hittekracht 10 wel voorkwam, kwam dit slechts eens per vijf tot vijftien jaar voor.

21 minuten geleden
Universiteit Utrecht verleent beurs aan zeven studenten uit Gaza

UTRECHT (ANP) - De Universiteit Utrecht (UU) heeft aan zeven studenten uit Gaza een beurs verleend om aan de UU te studeren, meldt de universiteit op haar website. Zij zijn inmiddels in Utrecht aangekomen.

59 minuten geleden
Partijen in raad Gorinchem wachten fraudeonderzoek verder af

GORINCHEM (ANP) - De partijen in de gemeenteraad van Gorinchem willen nog niet veel kwijt over het nieuws dat er zes aanhoudingen zijn verricht in het onderzoek naar stemfraude. "We moeten verder afwachten wat hieruit naar voren komt", zegt Pierre Schefferlie, fractievoorzitter van Democraten Gorinchem.

1 uur geleden
Code oranje van kracht in groot deel Nederland om extreme hitte

DE BILT (ANP) - In een groot deel van Nederland is om 12.00 uur code oranje ingegaan wegens extreme hitte. De weerwaarschuwing werd maandag al aangekondigd en geldt vooralsnog tot vrijdag 08.00 uur.

1 uur geleden
Ondiep grondwater op veel meer plekken vervuild dan verwacht

ZWOLLE (ANP) - Ondiep grondwater is op veel meer plekken vervuild met stoffen die niet in het drinkwater thuishoren dan tot nu toe werd aangenomen. Het gaat onder meer om bestrijdingsmiddelen, medicijnen, PFAS en nutriƫnten. Dat blijkt uit vijf jaar meten met een nieuw meetnet in grondwaterbeschermingsgebieden, meldt drinkwaterbedrijf Vitens.

1 uur geleden
Treinverkeer weer opgestart na landelijke ov-staking

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer is weer volledig opgestart na de landelijke ov-staking eerder op de dag, zegt een woordvoerster van de NS. Het openbaar vervoer lag plat van 04.00 uur tot 08.00 uur. De treinen rijden inmiddels weer volgens de dienstregeling, aldus de woordvoerster.

2 uur geleden