Regionaal zeer dichte mist door vuurwerk
AMSTERDAM (ANP) - Nog voor de jaarwisseling is in het midden en noorden van Nederland regionaal al sprake van zeer dichte mist met minder dan 50 meter zicht. Het slechtste zicht tot dusver werd gemeten in Lelystad, meldt Weeronline. Daar kan slechts 22 meter vooruit worden gekeken. Door het massaal afsteken van vuurwerk zal op grotere schaal in de noordelijke helft van het land zeer dichte mist ontstaan. In het verkeer kan het zeer gevaarlijk worden.
De verwachting is dat de dichte tot zeer dichte mist in grote delen van het land de hele nacht hardnekkig blijft. Alleen in het zuiden en zuidwesten is het zicht minder slecht en in Zeeland en aan de westkust zal het zicht in de loop van de nacht verder verbeteren door een aantrekkende wind.
Overdag zal het zicht geleidelijk op steeds meer plaatsen toenemen, doordat het wat gaat waaien en er iets drogere lucht binnenstroomt. Desondanks kan in de avond opnieuw mist ontstaan. Regionaal komt het weer tot dichte mist, maar zeer dichte mist wordt niet verwacht.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, kan over ruim een week optreden in het stadion GelreDome in Arnhem. De gemeente heeft een evenementenvergunning verleend voor de beide concerten.
2 uur geledenUITHOORN (ANP) - De voorstanders van een asielopvang in het Noord-Hollandse Uithoorn hebben donderdagavond een einde gemaakt aan hun protest bij het gemeentehuis. Ze vertrokken nadat ze waren belaagd door tegenstanders van de opvang. Die gooiden onder meer met flessen en eieren. Ook werden enkele rookbommen afgestoken. De politie hield de beide groepen uit elkaar.
2 uur geledenUITHOORN (ANP) - Voorstanders en tegenstanders van de komst van een asielzoekerscentrum demonstreren donderdagavond in het Noord-Hollandse Uithoorn. Enkele honderden anti-azc-betogers liepen in een mars vanaf de beoogde locatie van de opvang naar een plein bij het gemeentehuis, waar PVV-leider Geert Wilders ze toesprak.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Afghaanse vrouwen en meisjes die zich als asielzoeker melden in Nederland, maken meer kans om hier te mogen blijven. Door een besluit van asielminister Bart van den Brink komen zij "in verreweg de meeste gevallen" in aanmerking voor een verblijfsvergunning, meldt zijn ministerie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.
6 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
9 uur geleden